Dzisiaj jest .
 
» Wydarzenia 2014/2015


 

Wydarzenia 2014/2015

« 2013/2014      2015/2016 »

  "Akcja krwiodawstwa"
22.07.2015 r.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji oddawania krwi, która odbędzie się 29 lipca 2015 r. (środa) w godz. 9:00 - 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Akcja jest wynikiem apeli banków krwi, które podczas okresu wakacyjnego zmagają się z niedoborem tego najcenniejszego lekarstwa.
 Więcej informacji..


  "Matury 2015: THM najlepszy"
10.07.2015 r.
Po opublikowaniu przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną wyników tegorocznych matur okazało się, że najlepiej w powiecie ostrowieckim wsród absolwentów technikum wypadli maturzyści z naszej szkoły. Ranking wyników tzw. "starej matury" obejmuje przedmioty: język polski, matematykę oraz język angielski. Wynik THM-u to: 195,8 (59,08+56,90+79,82). Gratulujemy maturzystom oraz ich nauczycielom.

  "Wykaz podręczników"
10.07.2015 r.
Pobierz wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016..

  "Statuetka dla ZS3/THM"
6.07.2015 r.
W dniu święta ostrowieckich rzemieślników i przedsiębiorców, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Ostrowcu Św. przyznał naszej szkole statuetkę za zachowanie ducha szkoły i wprowadzanie najnowocześniejszych technologii w procesie nauczania. Statuetkę odebrali dyrektor obecnego ZS Nr 3 Czesław Golis i nauczyciel Radosław Moskal. Obecne Technikum nr 3, a dawne Technikum Hutniczo-Mechaniczne, powstało z inicjatywy pracowników huty. THM to placówka o długoletniej historii, jedna z lepszych szkół technicznych w regionie, posiadająca w swych szeregach wielu wybitnych i słynnych absolwentów. Nasi uczniowie są między innymi laureatami VII Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości oraz X Konkursu "Młody Wynalazca 2015".
 Więcej informacji..


  "Egzaminy poprawkowe"
30.06.2015 r.

Pobierz harmonogram egzaminów poprawkowych..

  "Praktyki zagraniczne 2016"
26.06.2015 r.
W maju rozstrzygnięto konkurs wniosków projektowych na praktyki zagraniczne dla uczniów w ramach programu Erasmus+. Agencja Programowa wysoko oceniła projekt złożony przez Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim pt.: "Kształcenie mobilności uczniów ZS3 w Ostrowcu Świętokrzyskim", który uzyskał 96 punktów na 100 możliwych. Projekt autorstwa p. Marioli Leśniewskiej i p. Alicji Żuchowskiej obejmuje trzy staże:
 1. w Walencji (Hiszpania) dla 17 logistyków,
 2. w Zwickau (Niemcy) dla 16 mechatroników, elektroników i informatyków,
 3. w Maladze (Hiszpania) dla 18 informatyków, elektroników i mechatroników.
Wartość projektu to 130 662 Euro. Praktyki zagraniczne zostaną zrealizowane w następnym roku szkolnym.  "Zakończenie roku szkolnego"
26.06.2015 r.
W piątek 26 czerwca 2015 r. w auli naszej szkoły miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/15. Życzymy udanego wypoczynku w wakacje.
 vimeo.com: Bezpieczne przebywanie na akwenach i uprawianie sportów wodnych..

  "Stypendia starosty ostrowieckiego"
26.06.2015 r.
W tym roku starosta ostrowiecki p. Zbigniew Duda ufundował 14 stypendiów dla ostrowieckiej młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. Jak co roku podniosła uroczystość miała miejsce w auli naszej szkoły. Wśród wyróżnionych znalazło się trzech naszych uczniów:
 • Adrian Pikus i Emilian Ścibisz (technik informatyk) - laureaci VII Olimpiady Innowacji Technicznych w kategorii "Pomysł techniczny", zdobywcy brązowych medali na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków IWIS 2014 w Warszawie oraz za projekt "Opaska - Asystent Ratownika" w Międzynarodowym Konkursie INFOMATRIX Bukareszt 2015.
 • Klaudia Sadło (technik logistyk) - półfinalistka 8 edycji programu "You Can Dance", zdobywczyni I miejsca i tytułu "Scyzoryka 2014" w kategorii hip-hop oraz II miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca "Mazovia Dance Cap".
 Więcej zdjęć..
 www.powiat.ostrowiecki.eu: Zdolna młodzież nagrodzona..
 www.echodnia.eu: Wybitni uczniowie nagrodzeni przez starostę..


  Warsztaty taneczne "You can dance"
24.06.2015 r.
Dnia 22 i 23 czerwca 2015 roku odbyły się Warsztaty taneczne z finalistami 8 edycji "You can dance" - Klaudią Sadło oraz Arturem Golcem dla grup tanecznych Szkoły Tańca "Progres". Organizatorami warsztatów były pani Edyta Wilk oraz p. Monika Wielińska. Klaudia Sadło - uczennica naszej szkoły poprowadziła warsztaty taneczne dla wszystkich grup tanecznych. Dzieci i młodzież z wielkim zaangażowaniem i sympatią uczestniczyły w zajęciach. Trudno było im rozstać się z Klaudią i Arturem, którzy nie mogli uwolnić się z uścisków dzieciaków. Wszyscy mieli możliwość zdobycia autografów oraz wykonania pamiątkowych zdjęć. Podczas zajęć na sali pojawił się Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego - pan Jarosław Górczyński, który złożył Klaudii gratulacje, podziękowania za zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą oraz wręczył jej prezent. To niecodzienne wydarzenie długo zapadnie w pamięci uczestnikom warsztatów.
 lokalna.tv: Zobacz film..


  "Deszcz nagród dla uczniów THM-u"
23.06.2015 r.
Poprzedni tydzień był rekordowy pod względem ilości nagród i dyplomów jakie zdobyli uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół nr 3, czyli popularnego THM-u. W dniu 15 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Techniki i Wynalazczości uhonorowali laureatów etapu wojewódzkiego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, którego dokonał Marszałek Województwa Adam Jarubas wspólnie z fundatorami, miało miejsce podczas posiedzenia Świętokrzyskiej Rady Innowacji.
 Więcej informacji..
 www.powiat.ostrowiecki.eu: Deszcz nagród..


  "Lekcja historii"
18.06.2015 r.
W dniu 2 czerwca w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste otwarcie wystawy "Polska - Tradycje Parlamentaryzmu do 1791 roku". Na wystawę składało się 30 okazałych plansz, które chronologicznie ukazywały kolejne etapy rozwoju polskiego parlamentaryzmu. Specjalnymi gośćmi byli - inicjatorka wystawy Ewa Tomaszewska (posłanka, senator RP, radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, europoseł IV kadencji Parlamentu Europejskiego w latach 2007-2009) oraz konsultant projektu dr Karol Mazur - Kierownik Działu Edukacyjnego Muzeum Powstania Warszawskiego. W wykładzie na temat tradycji polskiego parlamentaryzmu historyk udowadniał, że Polska ma głębsze tradycje parlamentarne niż niejeden kraj Europy i że warto o tym pamiętać w dobie integracji europejskiej. Wystawa zaprezentowana została w ramach Ostrowieckich Spotkań z Historią, a w tej ciekawej "lekcji historii" wzięli udział uczniowie klasy 1 Tia wraz z opiekunem p. Rafałem Gierasem.
 Więcej zdjęć..


  "EZWP - happening"
16.06.2015 r.
2 czerwca 2015 r. w hali Targów Kielce miał miejsce happening podsumowujący projekt "Edukacja zawodowa w praktyce". W happeningu wzięło udział 12 uczniów uczestniczących w projekcie z klas w zawodach technik informatyk, technik mechatronik, technik logistyk oraz technik ochrony środowiska. Opiekę sprawowali nauczyciele dyrektor Czesław Golis, wicedyrektor Piotr Leśniewski, p. Marzena Kozińska i p. Zbigniew Kaleta. Podczas happeningu uczniowie prezentowali naszą szkołę na specjalnie przygotowanym stoisku, zaś informatycy i logistycy uczestniczyli w turniejach zawodowych "Mistrz w zawodach technik informatyk oraz technik teleinformatyk" i "Mistrz w zawodzie technik logistyk". Na zakończenie happeningu odbył się koncert zespołu Mafia.
 Inne informacje o projekcie..


  "Staż w Maladze - ostatni tydzień"
16.06.2015 r.
Czas spędzony na praktykach był dla nas wszystkich niezwykłym doświadczeniem. Oprócz rozwinięcia umiejętności zawodowych poprawiliśmy swoje umiejętności językowe oraz wzbogaciliśmy się naszą wiedzę na temat hiszpańskiej kultury i historii. Miejscem zamieszkania w okresie stażu był hotel BenalBeach w Benalmadenie położonej kilkadziesiąt kilometrów od Malagi. Pokoje, w których byliśmy zakwaterowani były bardzo dobrze wyposażone. Największym i zarazem nieodłącznym elementem stażu zagranicznego jest praktyka. Zostaliśmy poprzydzielani do różnych zakładów pracy, zapoznaliśmy się z warunkami pracy w tutejszych firmach, pracodawcami oraz ich wymaganiami, którym musieliśmy sprostać przez cały czas trwania praktyki zawodowej. Podczas ostatniego tygodnia praktyk uczestnicy byli skupieni na dokończeniu powierzonych im zadań i projektów. Pomimo to nie mieliśmy czasu na nudę. W ostatnim dniu organizacja przyjmująca IPF wręczyła nam dyplomy oprócz tego otrzymaliśmy certyfikaty od firm, w których pracowaliśmy. Czas spędzony na praktyce zagranicznej będzie dla nas niezapomnianym przeżyciem i nieocenionym doświadczeniem. Polecamy młodszym koleżankom i kolegom udział w takiej praktyce.
 Inne praktyki zagraniczne..


  "Wycieczka do Barcelony"
12.06.2015 r.
W ramach programu kulturowego, zakładającego poznawanie kraju goszczącego, 6 czerwca odbyliśmy wycieczkę do Barcelony. Wyruszyliśmy z samego rana, bo od celu dzieliło nas niemal 400 km i mimo wczesnej pory byliśmy pełni energii i chęci poznawania nowego miasta. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy był stadion Camp Nou - FC Barcelona, który dla niektórych uczestników był najbardziej wyczekiwaną atrakcją wycieczki. Z zainteresowaniem oglądaliśmy wszystkie puchary, nagrody zdobyte przez obecnie najlepszą drużynę Ligi Mistrzów. Byliśmy zachwyceni widokiem ze stanowiska komentatorów, z którego widzieliśmy cały stadion mieszczący aż 99 tys. kibiców.
 Więcej informacji..


  "Costa del Sol - praktyki"
12.06.2015 r.
Zakończył się trzeci tydzień naszego pobytu na Costa del Sol. Paweł Adamski i Łukasz Gajowik pracują w firmie TD SISTEMAS. Zajmują się programowaniem i projektowaniem w takich programach jak Eagle czy SketchUp. Grzegorz Masłowski pracuje w firmie Sistemas Prodetex. Wykonuje modele 3D w programie Solidworks oraz pomaga w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań.
 Więcej informacji..


  "Wycieczka do Drezna"
10.06.2015 r.
W ostatnią sobotę wybraliśmy się pociągiem do Drezna - stolicy Saksonii. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Transportu. Następnie przeszliśmy przez piękną Starówkę, po drodze mijając kościół Frauenkirche, Prochownię, Kompleks zamkowy Zwinger oraz Tarasy Brühla, z których rozciąga się piękny widok na Łabę. Następnie zwiedziliśmy Grünes Gewölbe, czyli skarbiec "Zielone Sklepienie". Znajduje się tu największy zbiór klejnotów na świecie, można m.in. podziwiać słynny 41-karatowy zielony diament. Wszystkie najważniejsze zabytki Drezna znajdują się na Starówce, wiec można je zwiedzić w ciągu jednego dnia. Mimo dużego upału byliśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Chociaż wcale się tu nie nudzimy to jednak tęsknimy za Polską :)
 Więcej informacji..


  "Sztafetowe Biegi Rozstawne"
8.06.2015 r.
W dniu 20.05.2015 roku w Strawczynie koło Kielc rozegrane zostały Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Rozstawne "Vena Sport" w konkurencjach sztafeta 4x100 metrów oraz sztafeta szwedzka (100, 200, 300, 400 metrów). W obu konkurencjach startowały drużyny dziewcząt i chłopców z naszej szkoły zajmując miejsca..
 Więcej informacji..


  "Rajd klasy 1 Tib"
3.06.2015 r.
28 maja 2015 r. odbyliśmy rajd pieszy na trasie: Skarbka - Ulów - Bałtów. Wyruszyliśmy razem z opiekunami: wychowawczynią Edytą Świątek, p. Ewą Barańską, rolę przewodnika pełnił wicedyrektor Piotr Leśniewski.
 Więcej informacji..


  "Turniej Piłki Siatkowej"
3.06.2015 r.
W dniu 1 czerwca 2015 roku w ZS3 rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej o Mistrzostwo Szkoły z okazji Dnia Dziecka. W zawodach wzięło udział 11 drużyn z klas pierwszych i drugich. Po rozegraniu jedenastu meczów w systemie pucharowym pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Szkoły uzyskała klasa II Tib w składzie: Paulina Zdonek (II Tl), Frączek Mateusz, Czuba Mateusz, Bartnik Bartłomiej, Łabęcki Maciej, Jarosiński Adrian, Andrzejewski Marek oraz Kozioł Michał. Drugie miejsce zajęła klasa I Tm, a trzecie I Tib. Turniej zorganizowali oraz sędziowali mecze: Anna Wiecheć, Grzegorz Sołtykiewicz i Igor Paluch.  "Nowe zdjęcia z Malagi"
3.06.2015 r.
Zakończył się drugi tydzień pobytu na Costa del Sol. Jasiek Jareński i Michał Szczepański pracują w firmie Malaga Elektronica. Zajmują się naprawą sprzętu elektronicznego. Nasza szefowa nie mówi po angielsku, ale pomimo tego zawsze udaje nam się porozumieć. Jest bardzo miłą osobą, a po pracy odwozi nas na przystanek, dzięki czemu oszczędzamy sporo czasu na podróż przez miasto.
 Więcej informacji..


  "Logistycy w Walencji - wizyta w porcie"
3.06.2015 r.
Minęła już połowa naszego pobytu w Walencji (Hiszpania). Pięć dni w tygodniu odbywamy praktyki w firmach logistycznych, a w weekendy zwiedzamy kraj goszczący. Uczestniczymy również w wycieczkach, dzięki którym pogłębiamy wiedzę o naszym zawodzie. Jednym z takich wyjazdów była profesjonalna wizyta w porcie morskim w Walencji, która odbyła się 27 maja.
 Więcej informacji..


  "Praktyki w Maladze"
26.05.2015 r.
Zakończył się pierwszy tydzień naszego pobytu na Costa del Sol. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z pogody i panującego tutaj klimatu. Po przylocie i zakwaterowaniu się w hotelu byliśmy zmęczeni, ale gotowi na najbliższe zajęcia z języka hiszpańskiego. Zajęcia z hiszpańskiego odbywały się popołudniami w pierwszym tygodniu praktyk. Nauczyliśmy się bardzo dużo, ponieważ nasza nauczycielka - Lydia - mówiła do nas w trakcie zajęć wyłącznie w języku hiszpańskim. Języka angielskiego używała tylko w ostateczności. Bardzo dobra metoda!
 Więcej informacji..


  "Staż w Austrii"
26.05.2015 r.
Kolejna grupa uczniów klasy I Teu Natalia Kowalczyk, Anna Nowakowska, Dawid Łucki i Damian Kowalczyk wraz z opiekunem p. Markiem Gawlikiem w dniach od 26 kwietnia do 9 maja 2015 roku w ramach projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce" realizowanego przez Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii z siedzibą w Kielcach, którego nasza szkoła jest partnerem, odbyła zagraniczną praktykę zawodową w Europäisches Zentrum für Erneuerbare Energie Güssing GmbH w Austrii.
 Więcej zdjęć..


  "Logistycy na praktykach w Walencji"
26.05.2015 r.
Za nami pracowity pierwszy tydzień praktyk zagranicznych. Poznaliśmy już nasze miejsca pracy; pracujemy w hurtowniach farmaceutycznych, bankach żywności i w hipermarketach. Mieszkamy w centrum miasta i dojeżdżamy do pracy metrem i autobusami. Hiszpanie są dla nas bardzo mili i wyrozumiali. Skończyliśmy krótki kurs języka hiszpańskiego i jakoś się dogadujemy zarówno w pracy jak i na co dzień. Poznaliśmy już nieco Walencję, zwiedziliśmy atrakcyjne rejony miasta. Jak tylko czas pozwala, korzystamy z morza i plaży.
 Więcej zdjęć..


  "Scyzoryki: głosuj na Małgosię Chuchałę"
25.05.2015 r.
Głosujemy na Małgorzatę Chuchała z klasy 2 Tl, która bierze udział w plebiscycie Scyzoryki 2015. Głosować można codziennie do 8 czerwca 2015 r. do godz. 24:00. Oto link przez który można głosować i zobaczyć fragment występu Małgosi :) http://plebiscyty.echodnia.eu

  "Dzień Otwarty ZS3"
24.05.2015 r.
Bardzo liczna grupa gimnazjalistów odwiedziła Zespół Szkół nr 3 podczas Dnia Otwartego, który miał miejsce w ostatnią sobotę 23 maja 2015 r. Młodzież naszej szkoły przygotowała program artystyczny, którego reżyserem była p. Katarzyna Pastuszka. W przygotowaniu programu artystycznego udział wzięli uczniowie:
- klasa 1 Teu: Dominika Starzomczyk, Bartłomiej Majewski
- klasa 2 Te: Marcin Łodej, Damian Banasik
- klasa 2 Tl: Damian Kwiatkowski, Kamila Drach, Katarzyna Sułek, Paulina Zdonek
- klasa 2 Tib: Jakub Żyła, Mateusz Walas
- klasa 1 Tl: Ola Galata, Patrycja Przysiwek
- klasa 1 Tib: Krzysztof Krynicki, Filip Iskra
- klasa 1 Tia: Maciej Janicki, Kamil Szczerski
- klasa 1 Tm: Michał Nowak, Konrad Wisowski, Jan Mazurkiewicz, Piotr Gogół.
Po obejrzeniu programu artystycznego gimnazjaliści mogli zwiedzić szkolne pracownie oraz porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Przypominamy, że do dyspozycji kandydatów do THM-u uruchomiliśmy skrzynkę mailową: rekrutacja@zs3ostrowiec.pl oraz nr telefonu 0-41/265-46-45. Dziękujemy gimnazjalistom za udział w Dniu Otwartym oraz wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację.
 Więcej zdjęć..
 Regulamin naboru na rok szkolny 2015/2016..


  "Międzynarodowy Konkurs INFOMATRIX"
24.05.2015 r.
Finał największego w Europie Międzynarodowego Konkursu INFOMATRIX 2015, który odbywał się w stolicy Rumunii - Bukareszcie, w dniach od 14 do 18 maja, zgromadził 357 projektów w pięciu różnych kategoriach (programowanie, kontrola sprzętu, grafika komputerowa, krótki film i robotyka) z 51 krajów świata, m.in. z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Hong-Kongu, Meksyku, Turcji i z Polski. W tegorocznej edycji konkursu brązowe medale w kategorii "Hardware control" za projekt "Opaska - Asystent Ratownika" zdobyli Adrian Pikus i Emilian Ścibisz, tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół nr 3 - THM. Gratulacje!!!
 Więcej informacji..


  "Pozdrowienia z Zwickau"
23.05.2015 r.
Pozdrowienia z Zwickau przesyłają praktykanci oraz p. Aneta Sadrak i p. Piotr Paluch. Zwickau bardzo nam się podoba. W trakcie praktyki poznajemy nowe zagadnienia takie jak: obsługa obrabiarki CNC czy tworzenie układów pneumatycznych. Wszyscy są chętni do pracy i nauki. Poznajemy również niemiecką kulturę oraz zwiedzamy miejskie zabytki.
 Więcej zdjęć..


  "Nowoczesny sprzęt do pracowni THM"
20.05.2015 r.
W ramach projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce", w którym biorą udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, znacznie poszerzyła się baza techno-dydaktyczna naszej szkoły. Otrzymaliśmy wyposażenie do czterech pracowni, które, zgodnie z założeniami projektu, przede wszystkim dedykowane są młodzieży uczącej się na kierunku - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
 Więcej informacji..


  "Konkurs EKO Szkoła"
20.05.2015 r.
W konkursie na projekt uczniowski o tematyce OZE "EKO Szkoła" zorganizowanym w ramach Projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce" nasza drużyna zajęła II miejsce. Pracę pt. "Kolektor słoneczny z puszek aluminiowych" wykonali uczniowie Michał Szczepański, Jan Jareński i Bartosz Kaczmarczyk pod opieką p. Radosława Moskala. Gratulujemy.
 Więcej informacji..


  "Pozdrowienia z praktyk zagranicznych"
20.05.2015 r.
Pozdrowienia z Walencji od logistyków z klas III Tl i III Tlo oraz ich opiekunów. U nas wszystko w porządku, warunki mieszkaniowe dobre. Mieszkamy w centrum miasta. Początek praktyk oraz kurs językowy już za nami. Radzimy sobie nieźle, zaślubiny z morzem już były.
Najserdeczniejsze pozdrowienia z praktyki w Zwickau :) U nas wszystko OK. Na miejsce dojechaliśmy szybko i bez problemu. Za nami już 2 dni zajęć w FAW w Zwickau. Chłopcy są zadowoleni i bardzo dobrze radzą sobie na zajęciach.

  "Pomoce dydaktyczne od TME"
18.05.2015 r.
Firma Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. z Łodzi - Partner Technologiczny ZS3 - przekazała naszej szkole dużą ilość elementów elektronicznych, które posłużą jako pomoce dydaktyczne oraz materiały do prac wykonywanych w ramach Olimpiady Innowacji Technicznych. Przekazania dokonał p. Wojciech Kuczyński przedstawiciel firmy TME. Sprzęt trafił do pracowni p. Radosława Moskala, który od kilku lat z nimi współpracuje. Należy przypomnieć, że kontakty te zaowocowały podpisaniem w dniu 29 marca 2013 r. umowy o objęciu Zespołu Szkół nr 3 (THM) patronatem przez firmę Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Współpraca THM-u z TME jest bardzo owocna. Przekazane poprzednio podzespoły elektroniczne zostały wykorzystane w pracach wykonanych w ramach Olimpiady Innowacji Technicznych. Praca Piotra Żebrowskiego "Urządzenie do przeprowadzania procesów obróbki cieplnej" otrzymała wyróżnienie na VI OIT, zaś praca Piotra Żebrowskiego, Mateusza Bialuchy i Wojciecha Gorazda "Układ regulacji temperatury w oparciu o dwustawny regulator z dynamicznym korekcyjnym sprzężeniem zwrotnym na bazie regulatora ATR121-AD i rejestratora SRD-99" zajęła II miejsce w Polsce w kategorii dydaktycznej (VII OIT). W 2008 r. TME podarowała elementy i podzespoły elektroniczne do pracy Mateusza Rusaka i Łukasza Sali "Eko House System". Autorzy zdobyli tytuły laureatów w kategorii pomysł techniczny (II OIT). Opiekunem naukowym wymienionych uczniów był p. Radosław Moskal.  "Modernizacja pracowni informatyki"
15.05.2015 r.
W ostatnich dniach do pracowni informatycznych naszej szkoły (sale 401, 403 i 404) został zakupiony nowy sprzęt komputerowy:
# jednostki komputerowe z procesorami Intel i5
# switche zarządzalne D-Link i TP-Link
# routery wi-fi N300
# karty sieciowe wi-fi TP-Link
# pamięci RAM DDR3
# karty dźwiękowe Sound Blaster PCIe
# pamięci USB
# testery okablowania sieciowego, gniazda RJ-45, zaciskarki, patch panele Digitus
# narzędzia monterskie, wtyczki uziemiające, noże krosownicze itp.
Zakupione wyposażenie będzie wykorzystywane już w tym roku szkolnym do praktycznej nauki przedmiotów zawodowych w klasach technik informatyk w kwalifikacjach E.12 "Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych" i E.13 "Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami".

  "Święto Narodowe Trzeciego Maja"
11.05.2015 r.
W dniu 3 maja, w 224 rocznicę uchwalenia konstytucji, odbyły się w naszym mieście uroczystości patriotyczno - religijne. O godz. 10:30 w Kolegiacie Świętego Michała rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, a po jej zakończeniu kontynuowano obchody na Ostrowieckim Rynku z udziałem władz miejskich i powiatowych. W uroczystościach wzięła udział delegacja samorządu uczniowskiego szkoły (Milena Chudziak, Dawid Dudek, Kinga Dudek, Jan Mazurkiewicz, Katarzyna Polak) pod opieką p. Rafała Gierasa.
 Więcej zdjęć..


  "V Konkurs Piosenki Obcojęzycznej"
8.05.2015 r.
28 kwietnia 2015 roku dwie uczennice: Anna Pastuszka z klasy 3 TL (opiekun p. Monika Lipska-Kłos) i Iga Kaczmarczyk z klasy 2 Tia (opiekun p. Aneta Sadrak) uczestniczyły w V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Decyzją jury V Konkursu Piosenki Obcojęzycznej II miejsce w kategorii język niemiecki zajęła Anna Pastuszka. Serdecznie gratulujemy!
 Więcej informacji..
 Konkursy z języków obcych..


  "Konkurs informatyczny T.I.K?-TAK!"
7.05.2015 r.
W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym "Technologie Informatyczno-Komunikacyjne? - TAK!", którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI). W I etapie konkursu uczestniczyło prawie 30 tys. uczniów z całej Polski, w tym 21 z naszej szkoły. Do II etapu konkursu, a była to jego piąta edycja, zakwalifikował się Karol Ślusarz z klasy 2 Tia. Tym samym Karol znalazł się w gronie 200 uczniów zakwalifikowanych do dalszych zmagań turniejowych w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. W II etapie Karol zajął 11 miejsce zdobywając 42 punkty - jedynie 2 punkty zabrakło, aby znaleźć się w finale konkursu. Gratulujemy wyniku. Organizatorem etapu szkolnego konkursu był nauczyciel przedmiotów informatycznych p. Zbigniew Kaleta.  "Złoty Inżynier 2015"
5.05.2015 r.
Nauczyciel przedmiotów zawodowych p. Radosław Moskal został kandydatem do tytułu "Złoty Inżynier 2015". Gratulujemy nominacji!
 www.przeglad-techniczny.pl: Kandydat do tytułu "Złoty Inżynier 2015"..

  "Nagrody dla ZS3 i CELSA Huta O-c"
2.05.2015 r.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 p. Czesław Golis, p. Radosław Moskal oraz dwaj tegoroczni absolwenci Adrian Pikus i Emil Ścibisz, uczestniczyli w Konferencji "Razem dla świętokrzyskiej edukacji i gospodarki", która odbyła się 27 kwietnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
 Więcej informacji..


  "Jubileusz obchodów ruchu inżynierów"
1.05.2015 r.
16 kwietnia 2015 r. w Warszawskim Domu Technika NOT odbyła się uroczysta inauguracja obchodów jubileuszy ruchu stowarzyszeniowego inżynierów i techników. W uroczystościach uczestniczył p. Radosław Moskal - nauczyciel przedmiotów zawodowych ZS3, Nauczyciel Roku 2009, finalista X OWT, obecnie opiekun laureatów Olimpiad. W uroczystości wzięli udział znakomici goście m. in.: Janusz Piechociński - wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki, Olgierd Dziekoński - sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, który uczestnikom uroczystości przekazał okolicznościowy adres Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, Małgorzata Kidawa-Błońska - sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, która odczytała adres gratulacyjny premier Ewy Kopacz, Iwona Wendel - podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz szefowie urzędów centralnych i instytucji państwowych, a także samorządu terytorialnego.
 Więcej informacji..


  "Finał XLI OWT"
1.05.2015 r.
W finale XLI Olimpiady Wiedzy Technicznej, który odbył się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie, w grupie elektryczno-elektronicznej udział wzięło 35 uczniów, zaś w grupie mechaniczno-budowlanej 40 uczniów z całej Polski. Należy zaznaczyć, że Województwo Świętokrzyskie reprezentowało 6 uczniów, w tym aż 5 z naszego miasta. Trzech uczniów z Zespołu Szkół nr 3 - THM: Damian Kaczmarzyk i Grzegorz Masłowski w grupie mechaniczno-budowlanej i Piotr Moroń w grupie elektryczno-elektronicznej z opiekunem mgr inż. Radosławem Moskalem oraz dwóch uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Chreptowicza Wojciech Zwoliński i Marcin Gajewski w grupie mechaniczno-budowlanej z opiekunem mgr Wojciechem Studzieżbą. Uczniów ZS3 do olimpiady przygotowywali: mgr inż. Piotr Leśniewski, mgr inż. Mirosław Adamczyk, mgr inż. Radosław Moskal i mgr inż. Michał Gajewski.
 Więcej informacji..


  "Edukacja zawodowa w praktyce"
29.04.2015 r.
W dniach 27,28,29.04.2015 r. w pracowni informatyki s. 401 miała miejsce prezentacja projektów uczniów klas informatycznych uczestniczących w projekcie "Edukacja zawodowa w praktyce". Wszystkie zespoły informatyków (6 grup, 18 uczniów) na forum klas 2 Tia i 2 Tib przedstawiły efekty swojej pracy w poszczególnych etapach projektu "Technik informatyk zawodem kluczowym dla regionu".
 Więcej zdjęć..


  "Konsultacje dla maturzystów"
24.04.2015 r.
Tegorocznych maturzystów zapraszamy na konsultacje z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.
 Konsultacje dla maturzystów..

  "Staż zawodowy informatyków"
24.04.2015 r.
Sprawozdanie ze stażu zawodowego informatyków w firmie BitNet w Ożarowie zrealizowanego w ramach projektu "Edukacja zawodowa w praktyce":

Podczas praktyk wykonywaliśmy takie zadania jak: konfiguracja routerów oraz drukarek, sprawdzanie poprawności działania zasilaczy, demontaż i montaż rejestratorów, spawanie światłowodów oraz zarabianie kabli UTP. Zdobyliśmy cenne umiejętności zawodowe związane z lokalizacją usterek w sprzęcie komputerowym, naprawą i konfiguracją routerów, diagnostyką urządzeń elektronicznych wykorzystywanych w branży IT oraz rozpoznawaniem rodzajów kabli wykorzystywanych przy budowie sieci komputerowych.

Iga Kaczmarczyk (kl. 2 Tia - technik informatyk)

 Inne informacje o projekcie..


  "Ranking szkół logistycznych"
22.04.2015 r.
ZS 3 w Ostrowcu Św. systematycznie poprawia swoją pozycję w ogólnopolskim rankingu szkół logistycznych. W tym roku Karol Gała "wypracował" wzrost o dwie pozycje. 7 miejsce w kraju to wspaniały dorobek kolejnych finalistów. Wśród nich dwukrotne finalistki, obecne maturzystki: Kasia Strzyż i Paulina Grelewska. Karol Gała zajął 21. miejsce w finale ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki. Karol, jak i pozostałe grono 70 finalistów przeszedł niełatwe eliminacje - etap okręgowy i szkolny, do którego przystąpiło niemal 7,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju, pasjonujących się logistyką. Opiekunem Olimpiady Logistycznej jest p. Alicja Żuchowska.

 Pobierz ranking szkół logistycznych 2015..

  "Nowa przewodnicząca"
22.04.2015 r.
W dniu 14 kwietnia 2015 r. odbyły się w naszej szkole wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Młodzież wybierała z dwojga zgłoszonych wcześniej kandydatów: Marty Wielgus z kl. 2 Tr i Kamila Walaszczyka z kl. 2 Tib. Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

1. Marta Wielgus - 317 głosów
2. Kamil Walaszczyk - 243 głosy

Nową przewodniczącą została Marta Wielgus, zastępując na tym stanowisku Mateusza Przygodę z kl. 4 Tl. Gratulujemy.
 Więcej informacji..  "Konkurs programowania"
20.04.2015 r.
Dużym sukcesem naszych uczniów zakończył się I Konkurs Programowania C++ (środowisko Visual Studio Community 2013) zorganizowany w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. 21 marca 2015 r. w II etapie konkursu nasi uczniowie zajęli pierwsze dwa miejsca, kwalifikując się tym samym do finałowej piątki. Podczas finału 18 kwietnia 2015 r. nasi uczniowie powtórzyli wynik z II etapu wygrywając główne nagrody konkursowe:
 1. miejsce - Przemysław Jedlikowski - kl. 3 Tib
 2. miejsce - Karol Ślusarz - kl. 2 Tia
 www.wsh.pl: Konkurs programowania - etap II..
 Więcej informacji..  "Staż zawodowy Kasi Sułek"
17.04.2015 r.
Sprawozdanie ze stażu zawodowego Kasi Sułek:

W dniach od 30.06.2014 do 25.07.2014 miałam okazję odbyć staż w największej fabryce porcelany cienkościennej w Europie "Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A." Podczas czterech tygodni poznałam sekrety produkcji wyrobów, począwszy od wyboru surowców, poprzez wszelkiego rodzaju metody odlewania i wypalania, kończąc na pakowaniu, kompletowaniu i wysyłce wyrobów gotowych zarówno do klientów krajowych jak i zagranicznych. Miałam okazję samodzielnie opracować sposób pakowania zastawy stołowej w oparciu o panujące w zakładzie standardy. Mój projekt został pozytywnie przyjęty i stał się jedną z metod wzorcowych stosowanych przy przygotowywaniu towarów do wysyłki m.in. do Egiptu czy Tunezji. Ponadto nauczyłam się obsługiwać podstawowe systemy informatyczne stosowane w przedsiębiorstwie. Dowiedziałam się także jak przebiega kontrola jakości wyrobów porcelanowych oraz jak wiele wad może wystąpić podczas produkcji na każdym jej etapie. Podsumowując, podczas czterech tygodni stażu nabyłam wiele nowych umiejętności, które z pewnością pomogą mi w rozwoju mojej kariery zawodowej i dadzą szansę lepszego zatrudnienia.Katarzyna Sułek (kl. 2 TL - technik logistyk) odbyła staż zawodowy w ramach projektu "Edukacja zawodowa w praktyce"..  "Głosuj na Klaudię Sadło w YCD"
16.04.2015 r.
Głosuj na naszą uczennicę z kl. 3 TL Klaudię Sadło w 8. edycji "You Can Dance"! Możesz głosować na stronie programu YCD lub oglądając na żywo program w telewizji TVN (poniedziałek g. 21.30).  "Staże zagraniczne 2015"
16.04.2015 r.
W maju 2015 r. 60 uczniów klas III naszego technikum wyjedzie na zagraniczne staże zawodowe do Malagii, Walencji oraz Zwickau. Wyjazd odbędzie się w ramach projektu "Uczniowie Technikum Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim mobilni na europejskim rynku pracy".

Lista uczniów zakwalifikowanych do projektu..
Informacje o projekcie..  "Rok Tetmajerowski"
15.04.2015 r.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie wiedzy o życiu i twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie - Oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim i Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Konkurs przebiegał dwuetapowo i składał się z części pisemnej, obejmującej 40 bardzo szczegółowych pytań, oraz części ustnej, podczas której uczestnicy musieli odpowiedzieć wyczerpująco na 3 wylosowane w zestawie pytania. I miejsce zajęła Jagoda Pucułek z klasy 3 Tlo (ZS3) przygotowana przez p. Małgorzatę Pękalską, II miejsce zajął Karol Ślusarz z klasy 2 Tia (ZS3) przygotowany przez p. Renatę Kowalską, III miejsce zajęła Iga Kaczmarczyk z klasy 2 Tia (ZS3) - przygotowany przez p. Renatę Kowalską. W konkursie wyróżnienia otrzymali: Kamil Czyż z kl. 2 Tm (opiekun p. Edyta Świątek), Piotr Gogół z kl. 1 Tm (opiekun p. Renata Kowalska) i Paweł Siwoń z kl. 3 Tib (opiekun p. Edyta Świątek). Gratulujemy.
 Więcej zdjęć..


  "Katyń - pamiętamy"
15.04.2015 r.
Z okazji 75 rocznicy Zbrodni Katyńskiej mieszkańcy naszego miasta oddali hołd pomordowanym przez NKWD Polakom, składając kwiaty pod pomnikiem Poległych i Pomordowanym na Wschodzie. Pomnik, znajdujący się obok kościoła NSJ przy ul. Sandomierskiej - symbolizuje, nie tylko pamięć o poległych w Lesie Katyńskim, ale też sprzeciw wobec powszechnego w latach komunizmu tzw. kłamstwa katyńskiego. W tym dniu przypomniano również 5 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej. We mszy uczestniczyli przedstawiciele władz starostwa, miasta oraz senator Jarosław Rusiecki, który przywołał historię tamtych dni, podkreślając znaczenie tych wydarzeń dla Polaków. W uroczystościach szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz delegacja uczniów pod opieką p. Jacka Grygiela.

  "Finał VII OOL"
9.04.2015 r.
6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 najzdolniejszych młodych logistyków z 50 szkół w całej Polsce mierzyło się z trzema zadaniami problemowymi z zakresu gospodarki zapasami. Wśród nich maturzysta z Naszej Szkoły - Karol Gała, który w ostatecznej rozgrywce uplasował się na 21 miejscu. Gratulujemy.
 Więcej informacji..


  "Dzień Języków Obcych"
8.04.2015 r.
26 marca 2015 r. uczniowie klas pierwszych wzięli udział w przedstawieniu artystycznym zorganizowanym w ramach Dnia Języków Obcych. Impreza została przygotowana przez nauczycieli języków obcych przy bardzo aktywnym udziale utalentowanej młodzieży z ZS3. Pierwszoklasiści mieli przyjemność wysłuchania koncertu piosenek w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim i rosyjskim oraz obejrzenia przygotowanych przez uczniów prezentacji o krajach europejskich. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w quizie krajoznawczym, podczas którego każdy uczestnik został nagrodzony słodką niespodzianką. Przed prezentacją programu artystycznego nastąpiło również rozwiązanie konkursu na najładniejszy plakat promujący miasto lub region danego kraju "Anglia, Niemcy, Hiszpania, Rosja, Włochy". Dyrekcja ZS3 wyłoniła zwycięzców, którymi zostali Paweł Dąbrowski i Jakub Kusal z kl. 1 Teu (Hiszpania); II miejsce zajęła Iga Kaczmarzyk kl. 2 Tia (Londyn); 3 miejsce (Niemcy); wyróżnienie otrzymały Katarzyna Sułek i Paulina Zdonek (Hiszpania). Uczniowie otrzymali za swoje prace nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora szkoły oraz Radę Rodziców.
 Więcej zdjęć..


  "Finał E(x)plory 2015"
2.04.2015 r.
W finale Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015, który odbywał się w dniach 25 - 28 marca 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, wzięli udział dwaj uczniowie klasy 4 Tib Adrian Pikus i Emilian Ścibisz. Prezentowali pracę "Opaska - Asystent Ratownika". Komisja konkursowa oceniała 27 prac młodych naukowców. Adrian i Emil za swą pracę zdobyli wspaniałe wyróżnienie - będą reprezentować Polskę na INFOMATRIX 2015. - największym konkursie informatycznym w Europie (14-18 maja 2015 r.) w Bukareszcie w Rumunii. W ostatniej edycji swoje projekty prezentowało 175 zespołów z 32 państw - mówi p. Radosław Moskal. - opiekun naukowy młodych wynalazców. GRATULUJEMY WYRÓŻNIENIA!!
 Więcej informacji..
 asystentratownika.com..


  "Ferie Wielkanocne"
1.04.2015 r.
W tym roku szkolnym ferie Wielkanocne trwają od 2.04 (czwartek) do 7.04 (wtorek). Do szkoły wracamy w środę 8.04.2015 r.
Niech ten czas Wielkanocny napełni Was spokojem,
niech przyniesie ukojenie i spełnienie wszystkich marzeń.
Życzę Wam, aby radość ze wspólnego dzielenia się czasem
Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa,
napełnił Was pokojem i dał siłę na nadchodzący rok.
Wszystkiego dobrego w tym Świątecznym czasie.
Wesołego Alleluja!


  "Turniej Szachowy"
30.03.2015 r.
W dniu 26.03.2015 r. odbył się Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego. Drużyna naszej szkoły zdobyła II miejsce. Indywidualnie zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: 2 - Grzegorz Masłowski, 4 - Tomasz Cieślik, 5 - Piotr Gajuk, 6 - Bartosz Kaczmarczyk, 7 - Jakub Grys, 8 - Karol Doch, 13 - Daniel Idzikowski. Opiekunem drużyny był mgr Igor Paluch.
 Więcej zdjęć..


  "Zbiórka żywności"
30.03.2015 r.
W dniach 20-21-22.03.2015 r. nasza młodzież uczestniczyła w zbiórce żywności zorganizowanej przez Świętokrzyski Bank Żywności:
 • kl. III TL: Sylwia Jeruzal, Milena Chudziak
 • kl. III TLo: Żaneta Dziadowicz, Angelika Bidzińska, Katarzyna Jabłońska, Klaudia Orszulska, Małgorzata Chudak
 • kl. II Tm: Bartłomiej Bańda, Ernest Gruz, Paweł Sienniak, Hubert Chrzanowski, Wojciech Sałapa, Ernest Borowski, Cezary Kurek, Patryk Zaleski, Mateusz Jankowski, Dawid Jasiński
 • kl. II Tr: Piotr Wojciechowski, Dominika Haba, Małgorzata Węgrzecka, Dominika Bańda, Patrycja Choinka, Martyna Górecka, Magdalena Goraj
 • kl. I Tm: Katarzyna Polak, Jakub Kwapiński, Piotr Gogół, Mateusz Foremniak, Sebastian Nowocień
 • kl. I Tib: Paweł Olszewski, Maciej Marchewka
 • kl. I TL: Magdalena Śledź, Patrycja Przysiwek, Aleksandra Galata, Beata Kałuża, Justyna Ptasińska
 • kl. I Tia: Karol Urbański, Kamil Szczerski, Radosław Szymański, Wojciech Kasiński.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: p. Monika Lipska-Kłos, p. Agnieszka Osojca, p. Elżbieta Włodarczyk, p. Elżbieta Mendyk, p. Rafał Gieras, p. Igor Paluch, p. Adrian Kalek, p. Ewa Kaleta, p. Agnieszka Buczkowska, p. Agnieszka Niewadzi, p. Anna Jarominiak-Środoń, p. Magdalena Kaniewska. Tegoroczną wielkanocną zbiórkę żywności zorganizowała p. Ewa Barańska oraz p. Monika Lipska-Kłos. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

  "Finał Debat Oksfordzkich"
30.03.2015 r.
19 marca 2015 r. w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości miał miejsce finał Międzypowiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar Rektora WSBiP zorganizowanego pod patronatem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Starosty Ostrowieckiego, Starosty Opatowskiego oraz Prezydenta Miasta Ostrowca Św. W półfinale drużyny z Ostrowca - I LO i Zespół Szkół nr 3 - debatowały wokół tezy: "Człowiek z natury jest zły". Debatę wygrała, tym samym zdobywając III miejsce, drużyna z naszej szkoły. Skład naszego zespołu: Kamila Sosnowska, Jakub Żyła, Grzegorz Żurek. Do debaty przygotowała uczniów p. Jolanta Grochulska. Gratulujemy.
 www.wiadomoscisw.pl: Więcej informacji..

  "Praktyki zawodowe"
23.03.2015 r.
Uczniowie klas III technikum realizujący praktyki zawodowe w Polsce proszeni są o pobranie poniższych dokumentów, ich wydruk, wypełnienie oraz doręczenie do opiekunów praktyk.

Do pobrania i wydruku:

 pobierz opis dokumentów na praktyki..
 pobierz podanie wstępne o praktykę..
 pobierz umowę o praktykę..
 pobierz oświadczenie rodziców..
 pobierz cele kształcenia - technik mechatronik..
 pobierz cele kształcenia - technik informatyk..
 pobierz cele kształcenia - technik elektronik..
 pobierz cele kształcenia - technik logistyk..
 pobierz cele kształcenia - technik ochrony środowiska..

  "You Can Dance" - Klaudia Sadło
14.03.2015 r.
8-go stycznia 2015 r. w Krakowie nasza uczennica Klaudia Sadło (klasa 3 TL) wzięła udział w castingu do telewizyjnego programu "You Can Dance - Po prostu tańcz". W efekcie zdobyła bilet do Sewilli na warsztaty taneczne ze znanymi choreografami. 37 tancerzy wybranych z tysięcy uczestników castingów walczyło o wejście do finałowej czternastki, która weźmie udział w odcinkach telewizyjnych programu "na żywo". Zmagania Klaudii można oglądać w poniedziałki o godzinie 21.30 na kanale TVN. Klaudia rozpoczęła 2. odcinek 8. edycji "You Can Dance - Po prostu tańcz!"


 youcandance.tvn.pl: Klaudia zaskoczyła jurorów swoim występem..
 youcandance.tvn.pl: Autentyczna i naturalna... Klaudia Sadło!..
 ostrowiecka.pl: Ostrowczanka Klaudia Sadło w "You Can Dance"..
 www.echodnia.eu: Ostrowczanka Klaudia Sadło zachwyciła w show "You Can Dance"..

Głównym zainteresowaniem Klaudii jest taniec nowoczesny. Od 12 lat trenuje hip-hop, od 10 lat tańczy w ostrowieckiej Szkole Tańca "Progres". Zdobywa wiele nagród jako solistka (m.in. wygrane w plebiscycie "Scyzoryki 2013" oraz "Scyzoryki 2014") i tancerka grupy Progres I. Jest również choreografem i trenerem grupy dziecięcej. Zachęcamy do głosowania na występy Waszej koleżanki poprzez aplikację You Can Dance..

  "Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych"
14.03.2015 r.
1 marca w Ostrowcu odbyły się uroczyste obchody Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W kościele św. Michała odprawiono mszę upamiętniającą to wydarzenie. W nabożeństwie uczestniczył poczet sztandarowy Zespołu Szkół Nr 3 wraz z opiekunek Panem Jackiem Grygielem. Po mszy przeszedł marsz na cmentarz przy ul. Denkowskiej. Uroczystości miały ciekawą oprawę świetlną przygotowaną przez młodzież ostrowiecką.  "Energooszczędzanie na ekranie"
6.03.2015 r.
W ogólnopolskim konkursie "Energooszczędzanie na ekranie" drużyna naszej szkoły w składzie: Marcin Kotkowski, Kamil Szczerski, Jakub Żyła, Grzegorz Żurek i Ernest Dwojak otrzymała wyróżnienie. Uczniowie nagrali i zmontowali film pt. "Oszczędzam, bo przewiduję!" Organizatorem konkursu była firma Tauron, a opiekunem uczniów - p. Zbigniew Kaleta. Gratulujemy.

  "Wirtualny katalog biblioteki THM"
6.03.2015 r.
Wirtualny katalog biblioteki THM jest już dostępny w internecie: biblioteka.thm.edu.pl Stroną administruje p. Marek Gawlik, nauczyciel przedmiotów informatycznych.  "Nabór do klas pierwszych"
20.02.2015 r.
od 1 września 2015 r. w Technikum nr 3 (na podbudowie gimnazjum) otwieramy klasy kształcące w zawodach:

 • technik informatyk
 • technik elektronik
 • technik mechatronik
 • technik logistyk
 • technik ochrony środowiska
 • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
Zapraszamy do naszej szkoły


 Nabór do Technikum nr 3..
 Atuty THM-u..
 Regulamin naboru do klas I..
 Pobierz regulamin rekrutacji do szkoły..
 Zarządzenie Kuratora Oświaty w sprawie rekrutacji do szkół..

  "Festiwal Naukowy E(x)plory 2015"
6.02.2015 r.
W regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory 2015, który odbył się 30 stycznia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin wzięli udział dwaj uczniowie naszej szkoły Adrian Pikus i Emilian Ścibisz wraz z opiekunem mgr inż. Radosławem Moskalem. Prezentowali pracę - Opaska "Asystent Ratownika". Komisja konkursowa oceniała 28 prac młodych naukowców. Spośród nich wyłoniła 6 prac, które wezmą udział w finale Festiwalu E(x)plory 2015 w Gdyni, w terminie 25-28.03.2015 r. Wśród finalistów znalazła się praca uczniów naszego technikum. Należy przypomnieć, że uczniowie zdobyli już kilka wyróżnień na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej: 3 miejsce w kraju w Olimpiadzie Innowacji Technicznych w kategorii pomysł techniczny, specjalne wyróżnienie Prezesa NOT w konkursie "Młody Innowator" oraz brązowy medal na IWIS, która odbyła się w październiku 2014 r. w Warszawie. Gratulujemy wyróżnienia.
 Więcej informacji..  "Staże zagraniczne 2015"
29.01.2015 r.
Rozpoczęła się rekrutacja uczestników na zagraniczne staże w ramach projektu pt.: "Uczniowie Technikum Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim mobilni na europejskim rynku pracy" (nr projektu: 2014-1-PL01-KA102-001074). Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), na zasadach Programu Erasmus+. Wartość projektu wynosi 150 662,00 euro. Powyższa kwota pozwoli na zrealizowanie miesięcznych praktyk zawodowych dla 60 uczniów Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Praktyka obejmuje trzy staże:
 • Staż 1. - dla 20. logistyków w Walencji (Hiszpania) - koordynator: p. Alicja Żuchowska Praktyka odbędzie się we współpracy ze sprawdzonym partnerem - Esmovią w firmach logistycznych Walencji.
 • Staż 2. - dla 20. informatyków, elektroników i mechatroników w Zwickau (Niemcy) - koordynator: p. Mariola Leśniewska, opiekunowie: p. Aneta Sadrak i p. Piotr Paluch. Praktyka odbędzie się w Centrum Szkolenia w Zwickau.
 • Staż 3. - dla 20. informatyków, elektroników i mechatroników w Maladze (Hiszpania) - koordynator: p. Mariola Leśniewska, opiekunowie: p. Mariola Leśniewska i p. Katarzyna Cedro. Praktyka będzie się odbywała w zakładach branży elektronicznej, informatycznej i mechatronicznej zlokalizowanych w Maladze i okolicy.
Planowany termin realizacji wszystkich staży to 18.05.2015 r. do 12.06.2015 r. W obecnej chwili koordynatorzy projektów przyjmują od uczniów podania. Komisja Kwalifikacyjna w oparciu o Regulamin Kwalifikacji wyłoni grupy potencjalnych uczestników staży (po klasyfikacyjnym posiedzeniu Rady Pedagogicznej).  "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
25.01.2015 r.
W dniu 14 stycznia 2015 roku w I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przeprowadzony został rejonowy etap Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy". Wzięli w nim udział uczniowie, którzy wcześniej uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych: Rafał Kolasa - 3 Te, Karol Ślusarz - 2 Tia i Wojciech Szczepański - 3 Te. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zakwalifikowali się do następnego - wojewódzkiego etapu Olimpiady. Opiekunem uczniów był p. Rafał Gieras. Gratulujemy!
 Więcej informacji o konkursach historycznych..  "Walne Zebranie Sprawozdawcze"
15.01.2015 r.
Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków Zespołu Szkół Hutniczych i Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia. Walne Zebranie odbędzie się 5 lutego 2015 roku o godz. 17.00 w pierwszym terminie, a o godz. 17.15 w drugim terminie, w auli Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. przy ul. Sandomierskiej 2.
Serdecznie zapraszamy Koleżanki i Kolegów do licznego uczestnictwa w Zebraniu. Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie zebrania przez Prezesa Stowarzyszenia.
2. Uczczenie chwilą ciszy pamięci zmarłego dyrektora Sławomira Kopańskiego.
3. Wybór Przewodniczącego Zebrania i protokolanta.
4. Przyjęcie porządku Zebrania.
5. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
6. Sprawozdanie Zarządu z działalności statutowej i finansowej za rok 2014.
7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za rok 2014.
8. Sprawozdanie Sądu Koleżeńskiego za rok 2014.
9. Dyskusja, wolne wnioski.
10. Podjęcie uchwał i wniosków dotyczących kierunków dalszej działalności Stowarzyszenia.
11. Komunikaty i sprawy bieżące.
12. Zamknięcie Zebrania.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Krzysztof Hapczyn

  "Złota Szkoła 2015"
15.01.2015 r.
Znany jest już tegoroczny Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Nasze technikum ponownie uzyskało tytuł Złotej Szkoły, zajmując 2 miejsce w województwie i 39 w kraju (Ranking Techników 2015). W Rankingu Maturalnym Techników 2015 zajęliśmy 34 miejsce w kraju. Oceniając technika Kapituła konkursu wzięła pod uwagę 4 kryteria:
 • Sukcesy w olimpiadach 20%
 • Matura z przedmiotów obowiązkowych 25%
 • Matura z przedmiotów dodatkowych 25%
 • Egzamin zawodowy 30%
 www.perspektywy.pl: Ranking Techników 2015..
 www.perspektywy.pl: Ranking Techników 2015 - woj. świętokrzyskie..

  "Karol Gała w finale VII OOL"
12.01.2015 r.
Aż 71 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego turnieju wiedzy logistycznej. Ostatni etap, w którym młodzi logistycy powalczą o cenne nagrody, odbędzie się 6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. Grudniowe okręgowe eliminacje wyłoniły skład finału VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 spośród ponad pół tysiąca uczestników spotka się ponownie, w Poznaniu podczas najtrudniejszego, trzeciego etapu turnieju. Jest wśród nich maturzysta z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim - Karol Gała. Karol uzyskał w etapie okręgowym 28 pkt. Próg kwalifikujący do etapu centralnego to 22 pkt. Pozostali uczestnicy eliminacji z Naszej Szkoły "otarli" się o finał, uzyskując odpowiednio: Paulina Grelewska, Anna Witkoś, Wojciech Słomka - 20 pkt zaś Katarzyna Strzyż i Klaudia Sadło - 18 pkt. W finale do rozwiązania przygotowano kilka pytań problemowych, wymagających nie tylko podręcznikowej wiedzy logistycznej, ale także umiejętności jej zastosowania w konkretnych sytuacjach, z którymi mierzą się zawodowi logistycy. Hasłem siódmej edycji jest gospodarka zapasami - tej dziedziny logistyki dotyczy zatem większość pytań i zadań, z którymi mierzą się olimpijczycy.
 Więcej informacji..

  "Matematyczny Maraton Maturalny"
12.01.2015 r.
Uczeń Zespołu Szkół nr 3 Grzegorz Masłowski zajął I miejsce w etapie wojewódzkim Świętokrzyskiego Matematycznego Maratonu Maturalnego na poziomie rozszerzonym. Grzegorz Masłowski jest uczniem klasy III Tm, a jego nauczycielem matematyki jest p. Beata Modrzejewska. Laureatami konkursu byli również inni uczniowie ZS nr 3: Przemysław Jedlikowski - wyróżnienie, Krystian Guliński, Jakub Ziejewski, Hubert Czekaj, Piotr Krysa, Wojciech Szczepański, Dawid Tutalak, Michał Szczepański, Michał Bykowski, Paweł Siwoń - wyróżnienie, Paweł Adamski, Bartosz Kaczmarczyk, Łukasz Gajowik, Sylwia Sławińska. Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Prezydent Miasta Kielce, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Polskie Towarzystwo Matematyczne. Gratulujemy.
 Inne osiągnięcia matematyczne..  "http://www.thm.edu.pl"
20.12.2014 r.
Powstaje strona internetowa Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków ZSH i ZS3: http://www.thm.edu.pl Projekt wykonuje nauczyciel przedmiotów informatycznych p. Marek Gawlik.

http://www.thm.edu.pl


  "Jasełka 2014"
20.12.2014 r.
W dniu wczorajszym młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Jasełkach.
  www.facebook.com/ZS3Ostrowiec: Więcej zdjęć..  "Kiermasz stroików świątecznych"
20.12.2014 r.
Uczniowie klasy drugiej technikum o profilu architektura krajobrazu w okresie przedświątecznym zorganizowali kiermasz stroików bożonarodzeniowych.
 Więcej zdjęć..


  "33 Rocznica Stanu Wojennego"
20.12.2014 r.
W 33 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w kościele NSJ przy ulicy Sandomierskiej odbyły się uroczystości, które zorganizowali działacze "Solidarności" oraz wywodzący się z tego środowiska starosta ostrowiecki p. Zbigniew Duda. Naszą szkołę reprezentowała delegacja uczniów wraz z opiekunem p. Jackiem Grygielem.
 Więcej informacji..


  "Życzenia świąteczne"
18.12.2014 r.  "PWP - Mój nowy zawód.."
18.12.2014 r.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji projektu "PWP - Mój nowy zawód w zielonej gospodarce" w naszej szkole.
 www.tvswietokrzyska.pl: PWP - Mój nowy zawód w zielonej gospodarce..
 lokalna.tv: Nowy sprzęt komputerowy w ZS3..

  "Mistrzostwa w piłce ręcznej"
16.12.2014 r.
W dniach 1-11.12.2014 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. Wyróżnienia dla najlepszych zawodników drużyny odebrali Tomasz Bożek i Michał Sado. Opiekunem uczniów był mgr Igor Paluch. Gratulujemy.
 Więcej informacji..


  "Świąteczna Zbiórka Żywności"
15.12.2014 r.
W dniach 28-30.11.2014 odbyła się w naszym mieście Świąteczna Zbiórka Żywności zorganizowana przez Świętokrzyski Bank Żywności. Kilkunastu wolontariuszy z Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. (dawny THM) zaangażowało się wraz z wychowawcami i nauczycielami w tę akcję.
Praca naszych wolontariuszy jest jak zawsze nieoceniona - tym razem zbierali żywność w "Biedronce" przy ul. Waryńskiego, sklepie "Robert" przy ul. Sienkiewicza oraz pracowali przy transporcie i segregacji żywności.
Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie pomagają potrzebującym. Koordynatorem z ramienia szkoły była p. Monika Lipska-Kłos, a pozostałymi opiekunami byli: p. Ewa Barańska, p. Agnieszka Buczkowska, p. Elżbieta Drach, p. Mirosława Iracka, p. Ewa Kaleta, p. Magdalena Kaniewska, p. Agnieszka Niewadzi, p. Agnieszka Osojca, p. Małgorzata Pękalska oraz p. Elżbieta Włodarczyk. W akcji uczestniczyli uczniowie:
- z klasy 1 tm: K. Polak, P. Gogół, J. Kwapiński,
- z klasy 2 tm: K. Olech, P. Zaleski, M. Jankowski, D. Jasiński, C. Kurek, E. Borowski,
- z klasy 2 tr: D. Haba i P. Wojciechowski,
- z klasy 3 tl: M. Zawadzka, M. Chudziak, K. Zygadło, A. Witkoś, S. Jeruzal, O. Kaczmarska, A. Lipiec, A. Ćwiek, J. Cichocka, A. Wójtowicz, W. Nalepa, K. Pronobis, M. Waszka, K. Kopyś oraz
- z klasy 4 tia: M. Cichoński i K. Surdy.
Uczniowie klasy 4 tl: M. Przygoda, M. Grotek, M. Heba, P. Zimnicki, M. Tołkacz, K. Tylec
pomagali w transporcie i rozładunku żywności.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, empatię i dary serca. Dzięki współpracy ze Świętokrzyskim Bankiem Żywności oraz jego prezesem, którym jest pani Maria Adamczyk kilkanaście osób otrzyma skromną pomoc jeszcze przed świętami.  "Kiermasz świąteczny"
15.12.2014 r.
W ramach przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy drugiej technikum o profilu architektura krajobrazu, organizują kiermasz świąteczny. Po raz kolejny, przygotowaliśmy stroiki i ozdoby choinkowe, w celu rozwijania swoich umiejętności florystycznych. Dochód ze sprzedaży, zostanie przeznaczony na wycieczkę edukacyjną i pomoce dydaktyczne. Prace uczniów można zobaczyć na stronie florystykaTHM.blogspot.com Kiermasz rozpocznie się we wtorek 16 grudnia. Gorąco zapraszamy do udziału i życzymy udanych zakupów! :)  "Mój nowy zawód"
13.12.2014 r.
W piątek, 12 grudnia 2014 roku, do Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, czyli popularnego THM-u, trafiła kolejna pula sprzętu dostarczonego w ramach realizowanego projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce".
 Więcej informacji..
 www.powiat.ostrowiecki.eu: Nowe i nowoczesne wyposażenie w ZS nr 3..


  "Konkurs z grafiki komputerowej"
13.12.2014 r.
Karolina Gałka z klasy 3 Tia (technik informatyk) otrzymała wyróżnienie w konkursie zorganizowanym w 33 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (kategoria grafika komputerowa - plakat). Autorka pracy otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe podczas uroczystości zorganizowanej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie w dniu 12.12.2014 r. Opiekunem był p. Zbigniew Kaleta. Gratulacje dla Karoliny.  "Olimpiada Logistyczna - etap II"
11.12.2014 r.
5 grudnia 2014 r. w jedenastu miastach odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o udział w finale prestiżowego konkursu wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Już po raz trzeci ZS nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim był gospodarzem II etapu Olimpiady. To wyróżnienie spośród wielu szkół logistycznych w kraju i regionie wiąże się z dotychczasowymi sukcesami naszych olimpijczyków.
 Więcej informacji..


  "Konkurs z języka niemieckiego"
10.12.2014 r.
Małgorzata Serafin - uczennica klasy 4 TLo została laureatką ogólnopolskiego konkursu na esej w języku niemieckim nawiązującego do cytatu: pt: "Wir waren achtzehn Jahre und begannen die Welt und das Dasein zu lieben; wir mussten darauf schiessen. Die erste Granate, die einschlug, traf in unser Herz". W dniach 06.12 i 07.12.2014 uczennica uczestniczyła w Centrum Herdera w Gdańsku w uroczystym wręczeniu nagród oraz warsztatach związanych z tematem konkursu. Małgosia, która była najmłodszą laureatką tego konkursu, otrzymała za swoją pracę pierwsze wyróżnienie ujmując jurorów świeżością podejścia do tematu problemów młodzieży w okresie pierwszej wojny światowej.
 Więcej informacji..  "Opaska medyczna"
7.12.2014 r.
Adrian Pikus i Emilian Ścibisz uczniowie klasy 4Tib (technik informatyk) zainspirowani przez mgr inż. Radosława Moskala wykonali pracę pt.: "Opaska medyczna - Asystent Ratownika". Ich rozwiązanie zostało wysoko ocenione przez jury zawodów ogólnopolskich VII Olimpiady Innowacji Technicznych, w kategorii pomysł techniczny zajęli III miejsce w Polsce (I miejsce w zawodach okręgowych w Kielcach). Gratulujemy.
 Więcej informacji..
 http://vimeo.com/91896825


  "Powiatowy Konkurs Profilaktyki"
5.12.2014 r.
Uczniowie klasy 2 Tib Sara Gołębiowska i Mateusz Frączek zajęli II miejsce w Powiatowym Konkursie Profilaktyki. Organizatorem konkursu był Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Opiekunami uczniów byli p. Teresa Stachurska i p. Zbigniew Kaleta. Gratulujemy.

  "Działaj Przedsiębiorczo"
26.11.2014 r.
W dniu 20.11.2014 r. uczniowie klasy 2 Te uczestniczyli w spotkaniu w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw.
 Więcej informacji..


  "96 rocznica odzyskania niepodległości"
24.11.2014 r.
Obchody 96. rocznicy odzyskania niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła jak co roku msza święta w intencji Ojczyzny. Msza została odprawiona w kolegiacie Św. Michała Archanioła. Po mszy jej uczestnicy przeszli pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudzkiego w Parku Miejskim jego imienia. Uczestnikom towarzyszyły połączone orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz orkiestra dęta Miejskiego Centrum Kultury, a także ponad kilkadziesiąt pocztów sztandarowych. Jak co roku nasza szkoła wystawiła poczet sztandarowy. W uroczystości uczestniczyła młodzież wraz z opiekunem p. Jackiem Grygielem.  "Kochamy wolność"
13.11.2014 r.
12 listopada 2014 r. w auli naszej szkoły młodzież uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Kowalskiej i p. Małgorzaty Wawrzkiewicz. Zapis wideo z akademii można obejrzeć na kanale youtube.com. Serwisem administruje Marcin Kotkowski (kl.2 Tia). Montaż filmu wykonał Kamil Szczerski (kl.1 Tia).
 Więcej zdjęć..
 Zapis wideo..


  "Biegi Niepodległości"
12.11.2014 r.
W dniu 9 listopada 2014 r. w Parku Miejskim w Ostrowcu odbyły się "Biegi Niepodległości" z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W zawodach wystartowało ośmioro uczniów naszej szkoły, a ponad 30-cioro, jako wolontariusze, pomagało organizatorom w prowadzeniu zawodów. Biegacze startowali w biegu open na dystansie 4 km.
 Więcej informacji..


  "STOP WYPADKOM"
12.11.2014 r.
W dniu 8 listopada w kinie "Etiuda" miała miejsce inauguracja ogólnopolskiego programu poprawy bezpieczeństwa na drogach pn. "STOP WYPADKOM". Akcja prowadzona przez Krajowe Centrum Popularyzacji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego skierowana była do uczniów wszystkich ostrowieckich szkół. Imprezę prowadzili znani dziennikarze motoryzacyjni: Pan red. Włodzimierz Zientarski i Pani red. Dagmara Kowalska. Zaprezentowany program edukacyjno - szkoleniowy wzbudził duże zainteresowanie uczestników, a szczególny aplauz widowni wywołał występ zespołu Beat Brothers. W imprezie aktywnie wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Rafała Gierasa.
 Więcej zdjęć..


  "http://www.cke.edu.pl"
8.11.2014 r.

 Informacje dla maturzystów na stronie CKE..

Informacje dla maturzystów na stronie CKE


  "X Przegląd Pieśni Patriotycznej"
8.11.2014 r.
4 listopada 2014 roku odbył się kolejny Przegląd Pieśni Legionowej i Patriotycznej organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św. Podczas konkursu naszą szkołę reprezentowali Ania Pastuszka - kl.3 Tl oraz Jan Mazurkiewicz - kl.1 Tm, którzy zajęli II miejsce w jubileuszowej, dziesiątej odsłonie przeglądu. W konkursie udział wzięło 50 młodych wokalistów z naszego miasta i okolic. Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Pastuszka. Gratulujemy.
 Inne osiągnięcia i konkursy..


  Tradycja "Halloween"
8.11.2014 r.
30 października 2014 uczniowie klasy 1 Tia mieli okazję uczestniczyć w specjalnych zajęciach poświęconych tradycji Halloween. Uczniowie zadbali o odpowiedni nastrój przynosząc dynie - symbol Halloween oraz pomysłowe pająki zrobione z lizaków. Największą atrakcją były konkursy na najstraszniejszą mumię, najszybsze zjedzenie jabłka zawieszonego na sznurku oraz największą liczbę angielskich słów kojarzących się z Halloween. Prezentacje multimedialne przybliżyły uczniom historię i tradycję tego popularnego w krajach anglojęzycznych święta. Zajęcia przygotowały i poprowadziły nauczycielki języka angielskiego - p. Katarzyna Cedro i p. Julita Pastuszko.
 Więcej zdjęć..


  "Złota Trąbka"
8.11.2014 r.
24 października gościliśmy w naszej szkole łódzkie Trio "Złota Trąbka". Tworzą je trzej muzycy, którzy reprezentują łódzkie środowisko muzyczne i aktywnie uczestniczą w życiu artystycznym wielu miast w Polsce. Artyści wykonali utwory pochodzące z różnych stron świata. Były to znane i lubiane polskie melodie oraz piosenki zagraniczne. Zespół zaprezentował podczas koncertu utwory muzyki rozrywkowej, standardy jazzowe, wielkie hity muzyki latynoamerykańskiej. Spotkanie z muzyką było jedną z wielu form upowszechnia kultury muzycznej wśród uczniów Zespołu Szkół nr 3.
 Więcej zdjęć..


  "Zmarł dyrektor ZSH Sławomir Kopański"
3.11.2014 r.

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych..."

Z głębokim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego Dyrektora Zespołu Szkół Hutniczych w Ostrowcu Świętokrzyskim Pana Sławomira Kopańskiego.

dyr. Sławomir Kopański Ten wspaniały człowiek, o wielkim sercu i umyśle, odszedł od nas 2 listopada 2014 roku.

Straciliśmy Mentora, byłego Szefa, świetnego Pedagoga, ale przede wszystkim troskliwego i wiernego Przyjaciela, z którym współpracowaliśmy od wielu lat, i którego mądrość i rada były dla nas wsparciem.

Odszedł od nas człowiek, który jak mało kto kochał i rozumiał młodzież.

Ś. p. Sławomir Kopański pełnił funkcję dyrektora naszej szkoły w latach 1975- 1996. Wychował wiele pokoleń młodzieży, odnosząc wspaniałe sukcesy dydaktyczne. Był wybitnym nauczycielem, który we właściwy tylko sobie sposób potrafił zaszczepić wśród uczniów pasję do królowej nauk - matematyki.


Łączył pracę pedagogiczną z działalnością społeczną. W 1989 roku uzyskał mandat posła, pracował jako naczelnik dyr. Sławomir Kopański Wydziału Edukacji w ostrowieckim Urzędzie Miasta, był radnym powiatowym.

Dyrektor Sławomir Kopański to legenda THM-u. Nigdy nie opuszczał Go zapał i wiara w to co robi, a praca sprawiała Mu satysfakcję.

"...Kochany Dyrektorze, Drogi Panie Profesorze, był Pan wspaniałym prawym, życzliwym, godnym szacunku i ze wszech miar kompetentnym człowiekiem, niezwykłym intelektualistą oddanym bez reszty swojej pasji. Pozostanie Pan w naszej pamięci jako znakomity Szef i Nauczyciel, którego wszyscy cenili za wrażliwość, mądrość, życzliwość i rzetelność. Nigdy nie zapomnimy Pana niezwykłej skromności. Takich ludzi, jak Pan, rzadko się dziś spotyka, dlatego na zawsze zapadają w pamięci i budzą szacunek...".

Rodzinie Zmarłego wyrazy szczerego współczucia składają dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim  "malaga2014.zs3leonardo.pl"
25.10.2014 r.
Olga Połetek i Bartosz Przydatek z klasy 4 Tib (technik informatyk) wykonali stronę www na temat praktyk zagranicznych naszych uczniów w hiszpańskiej Maladze. Praktyki miały miejsce w maju-czerwcu 2014 r. i zostały zrealizowane w ramach programu Leonardo da Vinci.

malaga2014.zs3leonardo.pl


  "Edukacja to przywilej"
16.10.2014 r.
13 października 2014 r. w auli ZS3 miała miejsce akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość pod nazwą "Edukacja to przywilej" przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Małgorzaty Pękalskiej i p. Barbary Cebuli.
 Więcej zdjęć..


  "Ruszyła VII edycja OOL"
16.10.2014 r.
Jak co roku do pierwszego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej licznie przystąpili uczniowie naszej szkoły. 10 października 2014 r. 43 uczniów z klas logistycznych: drugiej, trzecich i czwartych punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęło zmagania na auli szkolnej pod okiem komisji, której przewodniczył dyrektor ZS nr 3 - p. Czesław Golis. Nadzór nad właściwym przebiegiem Olimpiady sprawowali: p. Alicja Żuchowska, p. Ewa Kaleta i p. Mirosław Adamczyk. Szkolnym opiekunem Olimpiady Logistycznej jest p. Alicja Żuchowska.
 Więcej informacji..


  "Igrzyska Młodzieży Szkolnej"
14.10.2014 r.
W dniu 9 października 2014 roku na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowinach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowało 16 drużyn dziewcząt i 17 drużyn chłopców. Wśrod zawodników nie zabrakło uczniów naszej szkoły.
 Więcej informacji..


  "zwickau2014.zs3leonardo.pl"
8.10.2014 r.
Emilian Ścibisz z klasy 4 Tib (technik informatyk) wykonał stronę www na temat praktyk zagranicznych naszych uczniów w Zwickau. Praktyki miały miejsce w maju-czerwcu 2014 r. i zostały zrealizowane w ramach programu Leonardo da Vinci.

zwickau2014.zs3leonardo.pl


  "Podziel się posiłkiem"
6.10.2014 r.
Zakończyła się kolejna zbiórka produktów spożywczych, dzięki którym będzie można nakarmić niedożywione dzieci. Serdeczne podziękowania za bardzo udaną akcję dla naszych wolontariuszy:
- z klasy 2 Tr: Dominiki Haby, Piotra Wojciechowskiego, Magdaleny Goraj i Martyny Góreckiej,
- z klasy 3 Tlo: Klaudii Orszulskiej, Katarzyny Krakowiak, Małgorzaty Chudak, Pauliny Gołasy, Huberta Kamińskiego, Żanety Dziadowicz i Katarzyny Jabłońskiej oraz
- z klasy 3 Tl: Sylwii Jeruzal i Mileny Chudziak
a także ich opiekunów: p. Moniki Lipskiej-Kłos, p. Ewy Kalety, p. Mirosławy Irackiej, p. Agnieszki Osojcy, p. Pauliny Sitarskiej, p. Agnieszki Buczkowskiej.
Wszyscy dzielnie pracowali w ostatni piątek i sobotę w "Biedronce" przy ul. Waryńskiego, poświęcając swój wolny czas i swoje siły dla ubogich dzieci.

  "Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego"
4.10.2014 r.
W dniu 2 października 2014 r. na terenie Miejskiego Ośrodka GUTWIN zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Nasze drużyny dziewcząt i chłopców wywalczyły II miejsca oraz tytuły wicemistrza powiatu ostrowieckiego. Gratulujemy.
 Więcej informacji..


  "Kształcenie zawodowe"
4.10.2014 r.
W dniu 30.09.2014 r. w naszej szkole miała miejsce się konferencja "Kształcenie zawodowe - potrzeba czy konieczność?". Jej organizatorami byli Dyrektor Generalny Huty Celsa Ostrowiec, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Ostrowieckiego oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas konferencji zostało podpisane porozumienie pomiędzy Hutą Celsa Ostrowiec, Starostwem Powiatowym, Świętokrzyskim Kuratorem Oświaty i Zespołem Szkół Nr 3, dotyczące współpracy Huty Celsa z ZS Nr 3. Współpraca ta będzie obejmować m. in. włączenie się Huty Celsa Ostrowiec w opracowanie programów nauczania i realizację praktycznej nauki zawodu dla naszych uczniów.
 kuratorium.kielce.pl: "Kształcenie zawodowe - potrzeba czy konieczność?"..
 ostrowiecka.pl: Porozumienie z Celsą..

  "Odpadów mniej - ziemi będzie lżej"
2.10.2014 r.
27.09.2014 r. młodzież z Zespołu Szkół nr 3 uczestniczyła w Pikniku edukacyjno - ekologicznym pod hasłem : ODPADÓW MNIEJ - ZIEMI BĘDZIE LŻEJ w Przedszkolu nr 15 w Ostrowcu Św. Uczennice naszej szkoły: Klaudia Orszulska, Małgorzata Chudak i Klaudia Szczygieł z kl. III TLo poprzez doświadczenia chemiczno - fizyczne, tudzież eksperymenty z ochrony środowiska, zachęcały dzieci do wdrażania ekologii na co dzień. Oprócz pokazów, w wykonaniu naszej młodzieży, nie zabrakło nagród, również ufundowanych przez dyrektora Czesława Golisa, który osobiście zaszczycił swą obecnością na ww. pikniku. Koordynatorem działań była p. Agnieszka Niewadzi, przy współpracy nauczycielek: p. Anny Jarominiak - Środoń, p. Agnieszki Buczkowskiej i p. Doroty Moskal.
 Więcej zdjęć..


  "Polskie Państwo Podziemne"
27.09.2014 r.
27 września 2014 r. miały miejsce obchody 75 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W ramach święta uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościową wystawę prezentującą twórców państwa podziemnego. Ponadto, na lekcjach historii i wiedzy o społeczeństwie młodzież poznawała genezę powstania i działalność polskiego podziemia. Nad całością czuwali nauczyciele p. Małgorzata Wawrzkiewicz i p. Rafał Gieras.

  "17 września - rocznica agresji"
18.09.2014 r.
W środę 17 września 2014 r. w kościele pod wezwaniem NSJ w Ostrowcu Św. a potem pod pomnikiem katyńskim odbyły się obchody 75. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. O godzinie 18.00 odprawiono mszę świętą oraz złożono wiązanki przy Pomniku Poległych i Pomordowanych na Wschodzie. W uroczystościach uczestniczyła delegacja Zespołu Szkół Nr 3 (THM) wraz z opiekunem p. Jackiem Grygielem.  II Festiwal Piosenki "Szkolny czas"
18.09.2014 r.

Dnia 12.09.2014 roku w ostrowieckim amfiteatrze odbył się II Festiwal Piosenki "Szkolny czas" poświęcony pamięci J. Wesołowskiego, znanego i cenionego muzyka ostrowieckiego. W wydarzeniu tym uczestniczyły uczennice Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św.
 Więcej informacji..


  "Ślubowanie klas pierwszych"
16.09.2014 r.

Dnia 10 września o godz. 16 w auli szkoły odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Jak co roku uroczystość przygotowali i prowadzili uczniowie z Rady Samorządu Uczniowskiego ZS 3 pod opieką Pana Rafała Gierasa. Próby do ślubowania pierwszaków prowadził Pan Witold Staszewski, a część artystyczną przygotowały Panie: Edyta Świątek i Barbara Cebula.
 Więcej informacji..


  "Inauguracja roku szkolnego"
3.09.2014 r.

W dniu 1 września 2014 r. w auli naszej szkoły miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość przygotowali i poprowadzili przedstawiciele samorządu uczniowskiego.  "Inauguracja roku szkolnego"
29.08.2014 r.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/15 rozpocznie się w poniedziałek 1 września 2014 r. w auli szkoły o godz. 9.00. Wcześniej, o godz. 8.00, zapraszamy na Mszę Św. do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Sandomierskiej. Witamy po wakacjach.  "Wykaz podręczników"
23.07.2014 r.

 dziennik.librus.pl: Zobacz wykaz podręczników w roku szkolnym 2014/2015..

Widok Zespołu Szkół Nr 3 od strony Ronda Republiki Ostrowieckiej


« 2013/2014      2015/2016 »

 
^ Do góry ^