» Archiwum 2015

Deszcz nagród dla uczniów THM-u

VIII Olimpiada Innowacji Technicznych

W dniu 15 czerwca Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Techniki i Wynalazczości uhonorowali laureatów etapu wojewódzkiego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów, którego dokonał Marszałek Województwa Adam Jarubas wspólnie z fundatorami, miało miejsce podczas posiedzenia Świętokrzyskiej Rady Innowacji.

W kategorii - "R" Pomysł Techniczny pierwsze miejsce zajęła praca "Farm Asystent", autor - Maciej Chadała, opiekun - mgr inż. Dariusz Granat.

Maciej Chadała OIT 2015
Maciej Chadała
OIT 2015

W kategorii "P" - Pomoc dydaktyczna pierwsze i drugie miejsce zajęły prace: "Wykorzystanie alternatywnych źródeł energii do celów dydaktycznych, użytkowych i dochodowych", autorzy - Paweł Mroczek, Grzegorz Masłowski, Mateusz Wiącek, opiekun - mgr inż. Radosław Moskal oraz "Wykorzystanie programu Excel do badania podstawowych członów automatyki i regulatorów", autorzy - Karol Walas, Dawid Tutalak, Wojciech Szczepański, opiekun - mgr inż. Radosław Moskal.

W kategorii "E" - Pomysł ekologiczny drugie miejsce zajęła praca "Wykorzystanie sterowników PLC do poprawienia efektywności działania urządzeń oszczędzających energię", autorzy - Damian Kaczmarzyk, Dominik Nowakowski, opiekun - mgr inż. Radosław Moskal. Nagrodę dodatkową za szczególny wkład w przygotowanie uczniów otrzymał mgr inż. Radosław Moskal, opiekun 3 prac zakwalifikowanych do finału krajowego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

X Konkurs "Młody Wynalazca 2015"

W X Konkursie "Młody Wynalazca 2015" organizowanym przez Fundację HALLER PRO INVENTIO we współpracy z Firmą EUROBUSINESS - HALLER, pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Gospodarki wyróżnienie za pracę "Opaska - Asystent Ratownika" otrzymali Emilian Ścibisz i Adrian Pikus. Wyniki Konkursu zostaną oficjalnie ogłoszone w piątek 26 czerwca o godzinie 18.00 w czasie Gali wręczenia nagród Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG w Krakowie, w Sali Kameralnej ICE Kraków Congress Centre. Nagrodą jest prezentacja rozwiązań na Giełdzie Wynalazków 2016 (Warszawa, Centrum Nauki Kopernik, luty 2016 r.).

Adrian Pikus OIT 2014
Adrian Pikus
OIT 2014
Emilian Ścibisz OIT 2014
Emilian Ścibisz
OIT 2014

Adrian i Emil, wraz z opiekunem naukowym mgr inż. Radosławem Moskalem otrzymali również propozycję od FSNT NOT zaprezentowania swojego rozwiązania na XI Międzynarodowych Targach Wynalazczości SIIF 2015, które odbędą się w Seulu - Korea Południowa w terminie 26-29.11.2015.

Konkurs "Eko Szkoła"

W czwartek 18 czerwca na Seminarium Dobrych Praktyk, w Hotelu Kameralnym w Kielcach, odbyło się podsumowanie projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce". Wręczono również nagrody w Konkursie "Eko Szkoła", który został zrealizowany w ramach projektu. Praca uczniów z ZS3 pt. "Kolektor słoneczny z puszek aluminiowych" zdobyła II miejsce. Autorami pracy byli: Bartosz Kaczmarczyk, Jan Jareński, Michał Szczepański i Klaudia Szczygieł, zaś opiekunem mgr inż. Radosław Moskal. Uczniowie zdobyli nagrodę dla szkoły - Zestaw edukacyjny "ENERGIA WIATRU" (ok. 8000 zł), zaś dla siebie "wypasione" tablety.