» Archiwum 2015

Festiwal naukowy E(x)plory - 2015
Kolejny sukces uczniów THM-u

W regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory 2015, który odbył się 30 stycznia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin wzięli udział dwaj uczniowie naszej szkoły Adrian Pikus i Emilian Ścibisz wraz z opiekunem mgr inż. Radosławem Moskalem. Prezentowali pracę - Opaska "Asystent Ratownika".

Komisja konkursowa oceniała 28 prac młodych naukowców. Spośród nich wyłoniła 6 prac, które wezmą udział w finale Festiwalu E(x)plory 2015 w Gdyni, w terminie 25-28.03.2015 r. Wśród finalistów znalazła się praca uczniów naszego technikum. Należy przypomnieć, że uczniowie zdobyli już kilka wyróżnień na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej: 3 miejsce w kraju w Olimpiadzie Innowacji Technicznych w kategorii pomysł techniczny, specjalne wyróżnienie Prezesa NOT w konkursie "Młody Innowator" oraz brązowy medal na IWIS, która odbyła się w październiku 2014 r. w Warszawie.

W Gdyni chłopcy będą mieli szanse wygrać stypendia naukowe oraz reprezentować Polskę na najbardziej prestiżowych konkursach naukowych dla młodzieży na całym świecie m.in. Intel ISEF w USA, INESPO w Holandii, Expo-Sciences International w Belgii czy Infomatrix w Rumunii.

Wszystkich zainteresowanych projektem zapraszamy na stronę: asystentratownika.com - mówi p. Radosław Moskal, opiekun naukowy młodych wynalazców.

Ogromnym wyzwaniem, jakie stoi przed nami wszystkimi, jest stworzenie warunków, które pozwolą młodym Polakom rozwijać swoje pasje. Chcemy przekonać młodych ludzi, że w naszym kraju też można się realizować. Pokazać instytucje naukowe oraz innowacyjne firmy, które mogą pomóc im w rozwoju. Festiwale Naukowe E(x)plory są przestrzenią, która umożliwi wykorzystanie tego potencjału, łącząc świat nowoczesnego biznesu z pomysłami młodych naukowców - powiedziała prof. Barbara Liberda, prezes Fundacji Zaawansowanych Technologii i przewodnicząca jury w konkursie E(x)plory.