» Archiwum 2015

Karol Gała w finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

6 marca w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 71 najzdolniejszych młodych logistyków z 50 szkół w całej Polsce mierzyło się z trzema zadaniami problemowymi z zakresu gospodarki zapasami. Wśród nich maturzysta z Naszej Szkoły - Karol Gała, który w ostatecznej rozgrywce uplasował się na 21 miejscu.

W jednym z zadań, olimpijczycy wcielając się w rolę logistyków z zakładu cukierniczego obliczali m.in. zapotrzebowanie na ziarno kakaowca oraz roczny popyt na "czekoladowe sztabki złota".

Trzeci, centralny etap ogólnopolskiego konkursu to zadania problemowe wymagające nie tylko sporej wiedzy logistycznej, ale także analitycznego myślenia i umiejętności szerszego, kreatywnego spojrzenia na zadany temat.

Motywacją do startu w olimpiadzie i wzmożonej nauki podczas pokonywania kolejnych jej etapów są nie tylko nagrody w postaci bezpłatnych studiów w Wyższej Szkole Logistyki czy atrakcyjne upominki. Gra toczy się także o miejsca na płatnych stażach, oferowanych przez przedsiębiorstwa wspierające organizację olimpiady, a także o osobistą satysfakcję z osiągniętego wyniku. Opiekunem Olimpiady Logistycznej jest p. Alicja Żuchowska.