Dzisiaj jest .
 
» Wydarzenia 2015/2016


 

Wydzrzenia 2015/2016

« 2014/2015      Z życia szkoły »

  "Młodzi głosują" w THM
29.10.2015 r.
19 października odbyły się w naszej szkole wybory parlamentarne w ramach ogólnopolskiej akcji "Młodzi głosują". Jest to program edukacji wyborczej, który zachęca do rozmowy z młodzieżą na tematy publiczne, aby ułatwić jej świadomy wybór przy urnie. "Młodzi głosują" to poza tym działanie w grupie, praca projektowa, ćwiczenie umiejętności organizacyjnych.
 Więcej informacji..


  "Współpraca ZS3-Celsa"
28.10.2015 r.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami została podpisana umowa o współpracy naszej szkoły z Celsą Huta Ostrowiec. W ramach porozumienia uczniowie klasy technik mechatronik odbędą 800 godzin zajęć z języka angielskiego oraz przedmiotów zawodowych związanych z hutnictwem. Zajęcia zostaną przeprowadzone w szkolnych pracowniach oraz na terenie Celsy HO. Po ukończeniu naszej szkoły absolwenci mają szanse być zatrudnieni w Celsie.
 www.lokalnatelewizja.pl: Świetlana przyszłość dla absolwentów ZS nr 3..
 www.powiat.ostrowiecki.eu: Wspólny projekt dla uczniów..

  "Akademia z okazji DEN 2015"
26.10.2015 r.
"Nauczyciel tylko otwiera drzwi - wejść musisz sam" - pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość miała miejsce w auli szkoły w dniu 13.10.2015 roku.
 Więcej zdjęć..


  "Akwarium od FAUN ZOO"
24.10.2015 r.
Od 19 października w sali 302 możemy oglądać przepiękne słodkowodne akwarium o wymiarach 100x40x40. Zbiornik nawiązuje do biotopu jeziora Malwi. W obsadzie akwarium znajduje się rodzina Labidochromis caeruleus (Pyszczak "Yellow") oraz kirysków. Bardzo dziękujemy FAUN ZOO za wspaniałą niespodziankę oraz wszystkim sponsorom, którzy sfinansowali to przedsięwzięcie! Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do sklepu FAUN ZOO, gdzie można zaczerpnąć ogrom porad dotyczących samego zakładania jak i pielęgnacji tego typu zbiorników.  "Biegi uliczne"
20.10.2015 r.
Dobre starty Klaudii Szczygieł uczennicy naszej szkoły w biegach ulicznych. W II Biegu Papieskim organizowanym w Ćmielowie dla uczczenia kanonizacji Jana Pawła II, w biegu na dystansie 10-iu kilometrów w kategorii głównej zajęła II miejsce, zaś w kategorii "Sami Swoi" zajęła I miejsce. Natomiast w dniu 18 października 2015 wystartowała w zawodach MosirGutwinRun 2015 w "maratonie na raty" na dystansie 5274 metrów w kategorii KII (16-35 lat) i zajęła III miejsce. Gratulujemy!
 Więcej zdjęć..


  "Nauczyciel Roku 2015"
20.10.2015 r.
Nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole, p. Radosław Moskal, jak co roku uczestniczył w uroczystej gali, podczas której dokonuje się wyboru Nauczyciela Roku. Tym razem Nauczycielem Roku została p. Katarzyna Nowak-Zawadzka, absolwentka LO Nr IV w Ostrowcu.
 Więcej zdjęć..


  "Igrzyska Młodzieży Szkolnej"
13.10.2015 r.
W dniu 9 października 2015 roku na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowinach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. W zawodach wystartowało 14 drużyn chłopców. Sztafeta naszej szkoły w składzie: Michał Bojara, Sebastian Kurek, Dawid Adamczyk, Dawid Łucki, Dawid Świercz, Krzysztof Ślusarz, Szymon Duda, Gabriel Grabowski, Mikołaj Chyżowski oraz Dawid Łabuz zajęli 7-e miejsce. Opiekunem drużyny był p. Igor Paluch. Gratulujemy.
 Więcej zdjęć..


  "Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego"
9.10.2015 r.
W dniu 5 października 2015 roku na terenie ośrodka rekreacyjnego "Gutwin" odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców na rok szkolny 2015/16.
 Więcej informacji..


  "Rajd klasy 1 Tl"
9.10.2015 r.
2 października 2015 roku uczniowie klasy 1 Tl wraz z wychowawcą Katarzyną Pastuszką, opiekunem Elżbietą Włodarczyk i przewodnikiem Grażyną Jedlikowską z oddziału PTTK udali się na wycieczkę do Iłży, a stąd na rajd do Marcul, gdzie zwiedzili Arboretum Nadleśnictwa Marcule oraz uczestniczyli w otwarciu wystawy pt. "Tworzenie z pasją, czyli z natury wyjęte, w papierze i w drewnie wycięte..." państwa Lucyny i Andrzeja Kozłowskich ze Skarżyska - Kamiennej.
 Więcej informacji..


  "Zbiórka zakończona sukcesem"
7.10.2015 r.
W dniach 25-26.09.2015 Świętokrzyski Bank Żywności wraz z firmą Danone przeprowadzili ogólnopolską akcję "Podziel się posiłkiem" polegającą na zbiórce artykułów żywnościowych dla dzieci. Nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji i dzięki licznym wolontariuszom z naszej szkoły zebrano ok. 500 kg żywnosci, a w całym Ostrowcu sumie 3,5t. Część zebranej żywności zostanie przekazana w najbliższym czasie najbardziej potrzebującym rodzinom naszych uczniów. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tej akcji:
# uczniowie z klasy 1 Teu: K. Dziewirz, M. Szemraj,
# z klasy 2 Tl: A. Galata, P. Przysiwek, J. Ptasińska,
# z klasy 2 Tia: W. Kasiński, W. Post, Ł. Bednarowski, R. Szymański, G. Grabowski, M. Gregorczyk, K. Szczerski,
# z klasy 2 Tm: M. Nowak, P. Gogół, J. Kwapiński, K. Polak, M. Foremniak, D. Heba, K. Wisowski, B. Wójtowicz,
# z klasy 3 Tm: M. Jankowski, H. Chrzanowski, E. Gruz, E. Borowski, D. Jasiński,
# z klasy 4 Tl: M. Chudziak, K. Kopyś,
# z klasy 4 Tlo: K. Jabłońska, K. Krakowiak, Ż. Dziadowicz

# oraz ich opiekunowie: p. M. Iracka, ks. A. Kalek, p. A. Niewadzi, p. A. Jarominiak-Środoń oraz p. R. Mysłek.  "Praktyki zagraniczne - strony www"
30.09.2015 r.
Jak co rok nasi uczniowie - uczestnicy zagranicznych staży zawodowych, zaprojektowali strony internetowe dokumentujące przebieg praktyk.

Praktyki zawodowe w Maladze 2015
malaga2015.zs3ostrowiec.pl - strona internetowa o praktykach zawodowych w Maladze - autorzy Łukasz Koniarczyk, Paweł Siwoń i Przemysław Jedlikowski kl. 4 Tia/4 Tib
zwickau2015.zs3ostrowiec.pl - strona internetowa o praktykach zawodowych w Zwickau - autorzy: Dominik Tworek, Mateusz Więcław, Tomasz Kaczmarski, Hubert Czekaj, Szczepan Buczkowski i Karol Sobieraj kl. 4 Tia
Praktyki zawodowe w Zwickau 2015


  "Odznaka dla THM"
30.09.2015 r.
Niezwykle miło jest nam poinformować, że nasza szkoła została wyróżniona odznaką "Za zasługi dla rozwoju gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej". Wyróżnienie odebrał dyrektor Czesław Golis podczas wojewódzkiej konferencji w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach podczas podsumowania programu "Rok Szkoły Zawodowców".
 www.ostrowiecka.pl: THM zasłużone dla polskiej gospodarki..
 www.wiadomoscisw.pl: THM z odznaką ministra gospodarki..
 Rankingi i wyróżnienia szkoły..

  "Hymn szkoły"
30.09.2015 r.
W latach 1926-1939 nasza szkoła nosiła nazwę Szkoły Rzemieślniczo-Przemysłowej Zakładów Ostrowieckich. Dzięki naszemu nauczycielowi p. Radosławowi Moskalowi możemy opublikować ówczesny hymn szkoły, spisany ręką jego ojca Stefana w okresie okupacji hitlerowskiej.
 Historia szkoły..


  "Wynalazcy szukają sponsora projektu"
30.09.2015 r.
Adrian Pikus i Emilian Ścibisz, twórcy projektu "Opaska - Asystent Ratownika", marzą o tym, aby zaprezentować swój pomysł na Salonie Innowacji "Brussels Innova" - 2015 oraz Międzynarodowych Targach Wynalazczości SIIF - 2015, przed jury składającym się z m.in. z inżynierów z całego świata. Niestety jest to związane z kosztami, którym nie są w stanie podołać. Szacunkowy koszt wyjazdu do Brukseli to około 6000 zł, zaś do Seulu 21000 zł. Fundusze na ten cel zbieramy na konto Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków Zespołu Szkół Hutniczych i Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim, z dopiskiem - Opaska "Asystent Ratownika". Nr konta: 86 8507 0004 2001 0003 3008 0001 - Bank Spółdzielczy, ul. Wardyńskiego 15a, 27-400 Ostrowiec Św. Osobą do kontaktów w powyższej sprawie jest p. Radosław Moskal, e-mail: radek_d_m@poczta.onet.pl
 www.automatyka.pl: Polscy młodzi wynalazcy szukają sponsora projektu..

  "Szkolny czas"
25.09.2015 r.
Dnia 24.09.2015 roku w ostrowieckim amfiteatrze odbył się już III Festiwal Piosenki "Szkolny czas" poświęcony pamięci J. Wesołowskiego, znanego i cenionego muzyka ostrowieckiego. Organizatorem konkursu była Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Ostrowcu Św. , patronat nad nim objął Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Jarosław Górczyński. Miło nam poinformować , iż uczennica klasy 1 Tl Weronika Bajor zajęła II miejsce w konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, wykonując utwór "Ja to mam szczęście". Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem młodzieży była p. Katarzyna Pastuszka.
 Więcej zdjęć..


  "Biegnij przed siebie, zdążąj do celu"
16.09.2015 r.
Pod tym hasłem, w dniu 9 września odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. Uroczystość prowadzili i uczestniczyli w programie artystycznym przedstawiciele samorządu uczniowskiego ZS3: Marta Wielgus - 3 Tr, Kamil Walaszczyk - 3 Tib, Małgorzata Chuchała, Magdalena Stępień, Katarzyna Sułek - 3 Tl i Dominika Stanek - 4 Tlo. Imprezę przygotowali: p. Edyta Świątek, p. Witold Staszewski i p. Rafał Gieras.
 Więcej zdjęć..


  "Statut ZS3"
11.09.2015 r.

Statut Zespołu Szkół nr 3 obowiązujący od 1.09.2015..

  "Szkoła Równego Traktowania"
7.09.2015 r.
Za działania w roku szkolnym 2014/2015 realizowane w ramach projektu Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka nasza szkoła została wyróżniona tytułem "Szkoły Równego Traktowania".  "Współpraca z Samsungiem"
6.09.2015 r.
Znany producent sprzętu elektronicznego - firma Samsung - jest zainteresowana uruchomieniem klasy patronackiej w naszej szkole. Pierwsze rozmowy dyrekcji szkoły oraz przedstawicieli firmy odbyły się w sierpniu w Ministerstwie Gospodarki. Kolejne odbędą się w Kielcach 22 września 2015 r. Firma zainteresowana jest kształceniem informatyków-programistów w ZS3, co z pewnością ułatwi naszym absolwentom start na rynku pracy. W tym roku szkolnym takim patronatem ze strony Celsa Huta Ostrowiec zostały objęte klasy mechatroniczne.
 www.echodnia.eu: Samsung chce uruchomić klasę patronacką w ZS3..


  "Witamy w szkole!"
3.09.2015 r.
1 września 2015 roku rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Uroczysta inauguracja miała miejsce w auli szkoły, a po jej zakończeniu uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami odbyli spotkania w klasach.
 Więcej zdjęć..


  "Inauguracja roku szkolnego"
31.08.2015 r.
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w auli szkoły 1.09.2015 r. o godz. 9:00. Wcześniej, o godz. 8:00 zapraszamy na Mszę Św. do kościoła NSJ przy ul. Sandomierskiej. Witamy po wakacjach.

  "Wykaz podręczników"
29.08.2015 r.
W związku z przejściem szkoły na nową wersję dziennika elektronicznego synergia.librus.pl ulega również zmianie link do listy podręczników.
Pobierz wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016..

  "Sprawy uczniowskie"
21.08.2015 r.

Dyrekcja ZS nr 3 w Ostrowcu Św. informuje, że od dnia 18.08.2015 r. funkcjonuje e-mail: zs3ucz@poczta.onet.pl dotyczący korespondencji w sprawach uczniowskich.

  "Ważne terminy"
20.07.2015 r.

  • Egzaminy poprawkowe: 24.08 - 28.08.2015 r..
  • Wydanie świadectw potwierdzających kwalifikacje w zawodzie (sesja 2): 28.08.2015 r.
  • Przekazanie przez okręgowe komisje egzaminacyjne dyplomów technika do szkół: 28.08.2015 r.
  • Egzaminy zawodowe "nowe" (sesja 3): 17.08 - 16.10.2015 r.
  "Wykaz podręczników"
10.07.2015 r.
Pobierz wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016..

« 2014/2015      Z życia szkoły »

 
^ Do góry ^