» Archiwum 2015

Konkurs na projekt "EKO Szkoła"
"PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce"

Konkurs na projekt uczniowski o tematyce OZE "EKO Szkoła" zorganizowany został w ramach Projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce". Nadesłano 6 prac z 5 szkół biorących udział w projekcie. Z naszej szkoły w konkursie brały udział dwie prace:

1. "Wykorzystanie alternatywnych źródeł energii do celów: dydaktycznych, użytkowych i dochodowych" - autorzy: Grzegorz Masłowski, Dominika Starzomczyk, Kamil Kaczmarczyk, opiekun p. Radosław Moskal.

2. "Kolektor słoneczny z puszek aluminiowych" - autorzy: Michał Szczepański, Jan Jareński, Bartosz Kaczmarczyk, opiekun p. Radosław Moskal.

Kapituła Konkursowa w składzie:
1. Jolanta Zwierzchowska - z-ca Dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach,
2. Michał Piast - Dyrektor ds. projektów międzynarodowych w Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy w Kielcach,
3. Zbigniew Kmieć - Specjalista ds. administracji w Fundacji Centrum Europy Lokalnej w Kielcach,
4. dr Anna Twarowska - ekspert z dziedziny OZE,
po dokonaniu wnikliwej oceny prac konkursowych, wyróżniła 3 najlepsze prace, którym przyznała następujące nagrody:

1 miejsce - Zestaw edukacyjny "FOTOWOLTAIKA"
Dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Końskich
Praca pt. "Puszkolektor powietrzny"

2 miejsce - Zestaw edukacyjny "ENERGIA WIATRU"
Dla Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim
Praca pt. "Kolektor słoneczny z puszek aluminiowych"

3 miejsce - Zestaw edukacyjny "KOLEKTOR SŁONECZNY"
Dla Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach
Praca pt. "Głośniki zasilane energią słoneczną".

Decyzją Kapituły Konkursowej dla wszystkich uczniów biorących udział w przygotowaniu prac konkursowych zostały przyznane dodatkowe nagrody w postaci tabletów. Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom Konkursu. Jednocześnie dziękujemy za udział w Konkursie oraz za włożoną pracę podczas realizacji projektów uczniowskich w ramach Projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce", zarówno uczniom jak i ich opiekunom. Laureaci będą mieli możliwość zaprezentowania swoich prac konkursowych podczas Seminarium Dobrych Praktyk, podsumowującym realizację projektu, które odbędzie się 18 czerwca 2015 r. w Kielcach.