Dzisiaj jest .
 
» Inne osiągnięcia i konkursy 2010-2015


 


Inne osiągnięcia i konkursy 2010-2015

« 2000-2010      2010-2015 »


 • 2015/2016

 •  23 marca 2016 r. w Kielcach odbył się Konkurs z wiedzy o sytuacji społeczno-gospodarczej województwa świętokrzyskiego. W konkursie uczestniczyło ok. 60 uczniów z 14 szkół ponadgimnazjalnych z regionu świętokrzyskiego. Zespół Szkół nr 3 reprezentowali: Sylwia Biernat z kl. 4 Tl, Przemysław Jedlikowski z kl. 4 Tib, Wojciech Kasiński z kl. 2 Tib.
   Więcej informacji..

   W dniu 22 marca 2016 r. w Liceum im. W. Broniewskiego odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej - "Młodzież zapobiega pożarom". Konkurs odbył się na szczeblu miejskim wszystkich ostrowieckich szkół średnich. Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Słapek i Jakub Wolecki (obaj uczniowie z klasy 2 Tm) oraz Maciej Kaczmarczyk (z klasy 3 Tm). Ten etap konkursu wygrał Paweł Słapek i to on będzie reprezentował szkoły średnie w etapie wojewódzkim.

   W dniu 03.11.2015 r. w sali kina Etiuda odbyły się przesłuchania XI Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych. Tak jak w poprzednich latach organizatorami były Miejskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Przyjaciół Związku Strzeleckiego Strzelec. Młodzież należąca do koła artystycznego ZS nr 3 godnie reprezentowała naszą placówkę podczas przeglądu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych - soliści, I miejsce ex-aequo zajęły uczennice: Weronika Bajor klasa 1 Tl oraz Anna Pastuszka wraz z Jankiem Mazurkiewiczem (klasa 4 Tl i 2 Tm). W kategorii zespoły - II miejsce Zespół Bellas w składzie: Julia Ciechanowska, Kamila Jedlikowska, Marta Sawiniec, Iwona Nowak oraz Magda Nowak klasa 1 Tl. Opiekunką naszych uczniów była p. Katarzyna Pastuszka.
   Więcej zdjęć..


   Dnia 24.09.2015 roku w ostrowieckim amfiteatrze odbył się już III Festiwal Piosenki "Szkolny czas" poświęcony pamięci J. Wesołowskiego, znanego i cenionego muzyka ostrowieckiego. Organizatorem konkursu była Szkoła Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Ostrowcu Św. , patronat nad nim objął Prezydenta Miasta Ostrowca Św. Jarosław Górczyński. Uczennica klasy 1 Tl Weronika Bajor zajęła II miejsce w konkursie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, wykonując utwór "Ja to mam szczęście". Opiekunem młodzieży była p. Katarzyna Pastuszka.
   Więcej zdjęć.. • 2014/2015

 •  8-go stycznia 2015 r. w Krakowie nasza uczennica Klaudia Sadło (klasa 3 TL) wzięła udział w castingu do telewizyjnego programu "You Can Dance - Po prostu tańcz". W efekcie zdobyła bilet do Sewilli na warsztaty taneczne ze znanymi choreografami. 37 tancerzy wybranych z tysięcy uczestników castingów walczyło o wejście do finałowej czternastki, która weźmie udział w odcinkach telewizyjnych programu "na żywo". Klaudia rozpoczęła 2. odcinek 8. edycji "You Can Dance - Po prostu tańcz!"


   youcandance.tvn.pl: Klaudia zaskoczyła jurorów swoim występem..
   youcandance.tvn.pl: Autentyczna i naturalna... Klaudia Sadło!..
   ostrowiecka.pl: Ostrowczanka Klaudia Sadło w "You Can Dance"..
   www.echodnia.eu: Ostrowczanka Klaudia Sadło zachwyciła w show "You Can Dance"..

  Głównym zainteresowaniem Klaudii jest taniec nowoczesny. Trenuje także hip-hop, tańczy w ostrowieckiej Szkole Tańca "Progres". Zdobywa wiele nagród jako solistka (m.in. wygrane w plebiscycie "Scyzoryki 2013" oraz "Scyzoryki 2014") i tancerka grupy Progres I. Jest również choreografem i trenerem grupy dziecięcej.

   Uczniowie klasy 2 Tib Sara Gołębiowska i Mateusz Frączek zajęli II miejsce w Powiatowym Konkursie Profilaktyki. Organizatorem konkursu był Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Opiekunami uczniów byli p. Teresa Stachurska i p. Zbigniew Kaleta.

   4 listopada 2014 roku odbył się kolejny Przegląd Pieśni Legionowej i Patriotycznej organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Św. Podczas konkursu naszą szkołę reprezentowali Ania Pastuszka - kl.3 Tl oraz Jan Mazurkiewicz - kl.1 Tm, którzy zajęli II miejsce w jubileuszowej, dziesiątej odsłonie przeglądu. W konkursie udział wzięło 50 młodych wokalistów z naszego miasta i okolic. Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Pastuszka. • 2013/2014

 •  Uczennica naszej szkoły Klaudia Sadło (klasa technik logistyk) zdobyła w Kielcach laur Scyzoryk 2014 w kategorii taniec. Przypomnijmy, że Klaudia jest już laureatką Scyzoryka 2013.
   www.echodnia.eu: SCYZORYK: Klaudia Sadło..

   Małgorzata Chuchała i Mikołaj Kotwicki z klasy I technik logistyk uzyskali drugi wynik w "Konkursie Wiedzy o Parkach Narodowych Stanów Zjednoczonych" zorganizowanym z okazji "Dni Ziemi 2014".
   Więcej informacji..


   Agnieszka Nowak z klasy 3 Tib zdobyła trzecie miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Ocalić od zapomnienia" zorganizowanym przez Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Nasza uczennica, jako jedna z niewielu, zgłoszona została do konkursu przez swoją macierzystą szkołę, a konkretnie nauczycielkę - panią Renatę Kowalską, która sprawowała opiekę nad wokalistką. Podziękowania dla pana dyrektora Czesława Golisa za pomoc przy czynnościach związanych z akredytacją konkursową. Ogromne gratulacje dla Agnieszki! Życzymy kolejnych sukcesów.
   Pełna relacja..
 • 2012/2013

 •  W dniu 20 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 28 w Kielcach odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Filatelistycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej pod hasłem "TORUŃSKIE COSMOPOLIS" zorganizowany przez Polski Związek Filatelistów - Zarząd Okręgu Świetokrzyskiego. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w półfinale w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobył Jakub Grys, uczeń kl. I Tm. Do konkursu przygotowywał go p. Ireneusz Mroczek, emerytowany nauczyciel naszej szkoły.    W 2013 r. już po raz piąty świętokrzyscy artyści walczyli o statuetki "Scyzoryka" w kilku kategoriach. Scyzoryki Festiwal 2013 Świętokrzyskie Nagrody Artystyczne odbywał się na wielu etapach i wymagał ogromnego wysiłku i zaangażowania od wykonawców, ponieważ konkurencja była bardzo silna. Dwie nasze uczennice z klasy 1 Tl: Klaudia Sadło i Magdalena Zawadzka brały udział w festiwalu, który zakończył się dla nich wielkim sukcesem. W kategorii "Taniec od lat 16 - hip/hop/ disco" Klaudia Sadło zajęła 1. miejsce, a grupa "Progress" z Ostrowca Św., w której tańczą obydwie dziewczyny zajęła 2. miejsce. Kolejny raz uczniowie ZS3 udowodnili, że naukę w szkole ponadgimnazjalnej, można pogodzić z rozwijaniem swoich talentów i umiejętności oraz odnosić sukcesy na obydwu płaszczyznach. Więcej informacji i zdjęcia w artykule pod linkami:
   http://www.echodnia.eu/
   http://www.echodnia.eu/

   Dnia 26.04.2013 r. odbył się IV Przegląd Ostrowieckich Talentów: "Tańczycie, śpiewacie i gracie - miejsce na scenie macie!". Ostrowiecka młodzież to młodzież niezwykle utalentowana, tak więc nasi koledzy musieli zmierzyć się z silną konkurencją, jednak naszemu zespołowi w składzie: Janek Markot, Dominik Nowakowski, Michał Szczepański oraz Piotr Buczkowski nic nie stanęło na drodze do zwycięstwa i zajęli oni I miejsce w Przeglądzie w kategorii śpiew i gra na instrumencie, zdobywając statuetkę i liczne nagrody. Opiekunem uczestników była p. Katarzyna Pastuszka.
   Czytaj dalej..
 • 2011/2012

 •  Dnia 19.04.2012r. odbył się III Przegląd Ostrowieckich Talentów. Tym razem konkurs miał miejsce w Kinie "Etiuda". Celem przedsięwzięcia była promocja uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego utalentowanych w różnych dziedzinach.
   Czytaj dalej..   2012 - drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce w V Świętokrzyskich Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Sudoku (etap powiatowy). Skład zwycięskiego zespołu to: Marcin Olejniczak (4 Tia), Filip Stojek (3 Tia) i Gabriel Rogala (3 Tib). Konkurs został zorganizowany w IV LO w Ostrowcu Św. pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

   4 listopada 2011r. odbył się VII Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych. Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. reprezentował Jan Markot (1 Tl) wraz z gitarzystą Dominikiem Nowakowskim (1 Tm). Janek wykonał utwór 40:1 szwedzkiej grupy SABATON, która specjalizuje się w muzyce z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka utworów jest powiązana z wojną, w szczególności z II wojną światową. Uczniowie naszej szkoły zdobyli zaszczytne wyróżnienie w konkursie. Spotkaliśmy się z dużym uznaniem i zainteresowaniem mediów. Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Pastuszka.
   Czytaj dalej..
 • 2010/2011

 •  W dniu 21.05.2011r. uczniowie naszej szkoły, po wygraniu etapu rejonowego, zajęli II miejsce w eliminacjach okręgowych XIX Mistrzostw Polski Pierwszej Pomocy PCK odbywających się w Bałtowie. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Iwoła i Jakub Starczewski z kl.1 Te oraz Anita Banasiewicz, Tomasz Bucior, Maciej Rutkowski z kl.2 Tl. Opiekunem drużyny był dyr. Czesław Golis.


   8.04.2011r. Daria Kożuchowska, Maja Kożuchowska oraz Karolina Iżak zdobyły wyróżnienie piosenką A. Keys " Fallin" w "I Konkursie Piosenki Obcojęzycznej" zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Starachowicach. Śpiewano piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i rosyjskim. Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Pastuszka.
   Czytaj dalej..

   Nasza drużyna zajęła III miejsce w Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 4 w Ostrowcu Św. Skład zwycięzkiego zespołu:
  Kaczyński Mateusz 3Tia
  Soboń Tomasz 1Te
  Wisowski Jakub 3Tm
  Sierocki Adrian 3Tm
  Soboń Krystian 1Tm
  Lisiński Mateusz 3Tm
  Skrzypczyk Jakub 3Tm
  Wasiek Grzegorz 3Tm

  Opiekunem była p. Magdalena Kaniewska.

   V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chorobach Cywilizacyjnych - uczniowie naszej szkoły triumfowali w V edycji konkursu: Jakub Wojtan (kl.2 Tia) zajął miejsce I, a Łukasz Grzesik (również z kl.2 Tia) - miejsce III. Uczniów przygotowała do konkursu mgr Anna Rogowska.

  « 2000-2010      2010-2015 »

   
  ^ Do góry ^