» Archiwum 2013

Wokalna perła THM-u
V Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Ocalić od zapomnienia"

Agnieszka Nowak z klasy 3 Tib zdobyła trzecie miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Ocalić od zapomnienia" zorganizowanym przez Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Nasza uczennica, jako jedna z niewielu, zgłoszona została do konkursu przez swoją macierzystą szkołę, a konkretnie nauczycielkę - panią Renatę Kowalską, która sprawowała opiekę nad wokalistką. Większość uczestników pojawiła się w towarzystwie profesjonalnych instruktorów śpiewu i reprezentowała wojewódzkie i miejskie domy kultury, grupy wokalne, ogniska muzyczne. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Przesłuchano 67 osób w trzech kategoriach wiekowych. Młodzi wokaliści przyjechali z różnych miejsc w kraju.

Konkurencja w najstarszej grupie wiekowej, w której występowała Agnieszka, była bardzo duża. Poziom wokalny został określony przez członków Jury jako prawdziwe "zawodowstwo". Rywalizacja była więc zacięta i emocjonująca, a wyniki nieprzewidywalne do samego końca.

Nasza uczennica przygotowała i w brawurowy sposób zaśpiewała piosenkę do słów Agnieszki Osieckiej "Dobranoc panowie". Zachwyciła nie tylko pięknym głosem, ale także wrodzonym talentem scenicznym - mimiką, ruchem, gestykulacją i doskonałą interpretacją emocjonalną utworu.

Po kilku godzinach niepewności ogłoszono nazwiska laureatów. Jury w składzie: Marian Lichtman - kompozytor, wokalista i perkusista zespołu TRUBADURZY, Ewa Jurkowska - Siwiec - dyrektor Szkoły Muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim i Leszek Ślusarski z Radia Kielce przyznało w kategorii III ( 17- 20 lat) 4 wyróżnienia i 3 miejsca na podium. Przy ocenie komisja kierowała się: doborem repertuaru do możliwości wokalnych uczestnika, prawidłową dykcją i emisją głosu oraz ogólnym wyrazem artystycznym.

Trzecią nagrodę zdobyła nasza Agnieszka. Otrzymała gustowną statuetkę z ćmielowskiej porcelany i nagrodę pieniężną. To wielki sukces naszej uczennicy, która we wspaniały sposób zaprezentowała się wśród wokalnych "wyjadaczy" i laureatów wielu konkursów i festiwali.

Podziękowania dla pana dyrektora Czesława Golisa za pomoc przy czynnościach związanych z akredytacją konkursową. Ogromne gratulacje dla Agnieszki! Życzymy kolejnych sukcesów.