» Archiwum 2011

VII Przegląd Pieśni Patriotycznych
Miejskie Centrum Kultury - 4.11.2011r.

4 listopada 2011r. odbył się VII Przegląd Pieśni Patriotycznych i Legionowych. Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim organizowało go już po raz siódmy, aczkolwiek inicjatorką była wolontariuszka Bożenna Majewska. Celem konkursu było: poznanie literatury i pieśni patriotycznych różnych epok, budzenie uczuć patriotycznych u dzieci i młodzieży, rozwijanie kultury słowa i wrażliwości muzycznej.

W konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. reprezentował Jan Markot (1 Tl) wraz z gitarzystą Dominikiem Nowakowskim (1 Tm). Janek wykonał utwór 40:1 szwedzkiej grupy SABATON, która specjalizuje się w muzyce z pogranicza power i heavy metalu. Tematyka utworów jest powiązana z wojną, w szczególności z II wojną światową. Uczniowie naszej szkoły zdobyli zaszczytne wyróżnienie w konkursie. Gratulujemy!!!

Młodzież prezentowała w konkursie tradycyjne pieśni patriotyczne i legionowe. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali nieco nowatorski utwór, ze względu na rodzaj muzyki i język, w jakim utwór został wykonany. Spotkaliśmy się jednak z dużym uznaniem i zainteresowaniem mediów. Jeszcze raz gratulujemy!!!! Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Pastuszka.