» Archiwum 2011

"Konkurs Piosenki Obcojęzycznej"
8.04.2011r. - Starachowice

Daria Kożuchowska, Maja Kożuchowska oraz Karolina Iżak zdobyły wyróżnienie piosenką A. Keys " Fallin" w "I Konkursie Piosenki Obcojęzycznej" zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Starachowicach. Śpiewano piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i rosyjskim.

Podczas konkursu można było podziwiać zdolności artystyczne uczniów szkół ze Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Skarżyska - Kamiennej oraz z Kunowa. Repertuar był bardzo urozmaicony, a konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. Wszyscy wokaliści wykazali się ogromnym profesjonalizmem. Komisja oceniała przede wszystkim walory głosowe, sposób prezentacji utworu, poprawność językową i ogólne wrażenie artystyczne.

Utwór "Sunny" w wykonaniu zespołu szkolnego ZS nr 3 w składzie: Aleksandra Salwierz - wokal (1 Tib), Bartosz Polak - saksofon (1 Tib), Piotr Buczkowski - gitara (1 Tia)i Kamil Bąk - klawisze (1 Tib) również zdobył uznanie komisji i został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami. Przegląd piosenek przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń. Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Pastuszka.

Szczegóły na stronie: http://www.lo1.starachowice.pl