» Archiwum 2014

Dni Ziemi 2014
"Konkurs Wiedzy o Parkach Narodowych Stanów Zjednoczonych"

W dniach 8 - 10 maja 2014 r w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach "Dni Ziemi" odbywały się liczne imprezy edukacyjne, poświęcone promocji obszarów wyjątkowych pod względem przyrodniczym i kulturowym. W tym roku tematem przewodnim były Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych. Młodzież Naszej Szkoły miała okazję uczestniczyć w ciekawych lekcjach pozaszkolnych, m.in. w seansach filmowych: "Grand Canyon Colorado", "Denali", "Yellowstone", w prezentacjach multimedialnych, w spotkaniach z podróżnikami, fotografikami i pasjonatami przyrody.

Już tradycyjnie w ramach "Dni Ziemi" Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Ostrowcu Św. zorganizował "Konkurs wiedzy o Parkach Narodowych Stanów Zjednoczonych Ameryki", skierowany do uczniów gimnazjów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowieckiego.

Na konkurs wpłynęła w tym roku rekordowa ilość zgłoszeń - aż 139. Wśród uczestników licznie reprezentowany Zespół Szkół nr 3: Aleksandra Sado, Iga Kaczmarczyk, Martyna Cichońska, Karol Ślusarz, Maciej Adamski, Piotr Krysa, Marcin Kończewski - przygotowywani przez p. Renatę Kowalską, Kamila Sosnowska - pod kierunkiem p. Marioli Jabłońskiej oraz Małgorzata Chuchała, Aleksandra Hamera, Katarzyna Sułek, Mikołaj Kotwicki, Mateusz Kordos, Piotr Grzesik, Adrian Kolasa, Cezary Król, Krzysztof Bęben, Jacek Nochelski - pod kierunkiem p. Alicji Żuchowskiej.

Konkurs miał charakter testowy, a pytania dotyczyły pięciu parków narodowych: Arches, Denali, Yosemite, Doliny Śmierci i Wielkiego Kanionu Kolorado. Poziom konkursu był wysoki i dość wyrównany. Małgorzata Chuchała i Mikołaj Kotwicki z klasy I technik logistyk uzyskali drugi wynik konkursu (26 pkt/30) i wyróżnienia. Dyplomy i upominki odebrali z rąk konsula USA w Krakowie, przebywającego z okazji "Dni Ziemi" w naszym mieście.