» Archiwum 2014

Okręgowy etap VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Zespół Szkół Nr 3 - 5.12.2014 r.

5 grudnia w jedenastu miastach odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o udział w finale prestiżowego konkursu wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

Już po raz trzeci ZS nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim był gospodarzem II etapu Olimpiady. To wyróżnienie spośród wielu szkół logistycznych w kraju i regionie wiąże się z dotychczasowymi sukcesami naszych olimpijczyków. W rankingu najlepszych szkół logistycznych, prowadzonym przez organizatora Olimpiady, zajmujemy dotychczas 9 miejsce w kraju. Już 19 grudnia okaże się, czy w tym roku będzie szansa na poprawę tej pozycji; wtedy rozstrzygnie się kto jest w finale. Na sukces w tym roku mają szanse: Klaudia Sadło, Anna Witkoś z klasy III Tl oraz Paulina Grelewska, Katarzyna Strzyż, Karol Gała i Wojciech Słomka z klasy IV Tl. To oni pokonali konkurencje na szczeblu szkolnym i reprezentowali ZS3 w II etapie.

W murach naszej szkoły gościliśmy 31 uczestników m.in. z Sandomierza, Starachowic, Leżajska, Stalowej Woli, Tomaszowa Lubelskiego, Zamościa, Staszowa, Dynowa i Ostrowca.

Zawody II stopnia odbywały się jednocześnie we wszystkich okręgach Nad przebiegiem olimpiady w każdym okręgu Komitet Okręgowy, powoływany przez WSL, składający się z 3-5 członków, w tym:
1) Przewodniczący Komitetu - przedstawiciel szkoły organizującej okręg - wicedyrektor Piotr Leśniewski
2) Członkowie - p. Alicja Żuchowska - nauczyciel szkoły organizującej zawody okręgowe oraz dwaj przedstawiciele pozostałych szkół ponadgimnazjalnych z danego okręgu (wybrani przez WSL).

Testy oraz karty odpowiedzi w dniu olimpiady dostarczył przedstawiciel Komitetu Organizacyjnego (WSL) pan Paweł Lewandowski, który czuwał nad przebiegiem wydarzenia.

Nad właściwą organizacją imprezy czuwali dyrektorzy Zespołu Szkół nr 3, przygotowaniem uczniów do Olimpiady zajmuje się Alicja Żuchowska, a obsługę techniczną zapewnili uczniowie klasy II Tl: Małgorzata Chuchała, Martyna Gałka, Kamila Drach, Martyna Kowalczyk, Ola Hamera, Magda Kania, Paulina Zdonek, Kasia Sułek, Krzysztof Bęben, Piotr Kiszka, Marcin Nowak, Adrian Kolasa, Damian Kwiatkowski, Jonatan Nowak.

Hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady jest gospodarka zapasami, dlatego większość z 25 testowych pytań dotyczyła tego zagadnienia. Olimpijczycy obliczali zapas zabezpieczający, określali rotację zapasów czy prognozowali popyt. Mieli 75 minut, aby znaleźć prawidłowe odpowiedzi i utorować sobie drogę do wielkiego finału. W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział 7429 uczniów z 285 szkół. Po październikowych szkolnych eliminacjach, w drugim etapie znalazło się 515 uczestników. Pod koniec grudnia znany będzie finałowy skład - około 50 najzdolniejszych młodych logistyków w Polsce.

"Każdy etap olimpiady to wyższy poziom trudności zadań. W finale spotkamy się z elitą adeptów logistyki, którzy walczyć będą o cenne nagrody - między innymi praktyki i staże w wiodących przedsiębiorstwach logistycznych - mówi Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy WSL. Rozwój młodych talentów, z prawdziwą przyjemnością obserwują nie tylko organizatorzy, nauczyciele czy rodzice olimpijczyków, ale także ich potencjalni pracodawcy, co roku licznie wspierający przedsięwzięcie."

Trzeci, ostatni etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 6 marca 2015 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2015 r.