» Europejski Fundusz Społeczny

Praktyki zawodowe w Maladze 2015

Praktyki zawodowe w Zwickau 2015

Zagraniczne staże zawodowe 2015

W roku szkolnym 2014/15 uczniowie klas III naszego technikum wyjechali na zagraniczne staże w ramach projektu pt.: "Uczniowie Technikum Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim mobilni na europejskim rynku pracy" (nr projektu: 2014-1-PL01-KA102-001074). Projekt był finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), na zasadach Programu Erasmus+. Wartość projektu wyniosła 150 662,00 euro. Powyższa kwota pozwoliła na zrealizowanie miesięcznych praktyk zawodowych dla 60 uczniów klas III Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Główne cele projektu:

• doskonalenie kwalifikacji zawodowych
  • poznanie specyfiki pracy w europejskich firmach
  • doskonalenie języków obcych, w tym słownictwa zawodowego
  • wzrost szans na zatrudnienie na rynku pracy
  • promowanie wzrostu świadomości europejskiej
  • rozwijanie przedsiębiorczości wśród młodzieży

Praktyka objęła trzy staże:

Staż 1. - dla 20. logistyków w Walencji (Hiszpania) - koordynator: p. Alicja Żuchowska Praktyka odbyła się we współpracy ze sprawdzonym partnerem - Esmovią w firmach logistycznych Walencji.

Staż 2. - dla 20. informatyków, elektroników i mechatroników w Zwickau (Niemcy) - koordynator: p. Mariola Leśniewska, opiekunowie: p. Aneta Sadrak i p. Piotr Paluch. Praktyka odbyła się w Centrum Szkolenia w Zwickau.

Staż 3. - dla 20. informatyków, elektroników i mechatroników w Maladze (Hiszpania) - koordynator: p. Mariola Leśniewska, opiekunowie: p. Mariola Leśniewska i p. Katarzyna Cedro. Praktyka odbyła się odbywała w zakładach branży elektronicznej, informatycznej i mechatronicznej zlokalizowanych w Maladze i okolicy.

Staże został zrealizowane w dniach 18.05.2015 r. do 12.06.2015 r.

Lista uczniów zakwalifikowanych do projektu..
 Podsumowanie projektu..

w Maladze