Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2014


 

Ruszyła VII edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
Etap szkolny w ZS3 - 10.10.2014 r.


10 października 2014 roku rozpoczęła się VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do pierwszego, szkolnego etapu zgłosiło się ponad 8500 uczniów z 290 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Coroczny turniej wiedzy logistycznej organizuje Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpili do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu wiedzy z dziedziny logistyki. Wśród 25 pytań w teście jednokrotnego wyboru dominowały zagadnienia dotyczące zapasów - to temat przewodni tegorocznej, siódmej edycji.

Jak co roku do pierwszego etapu Olimpiady licznie przystąpili uczniowie naszej szkoły. 43 uczniów z klas logistycznych: drugiej, trzecich i czwartych punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęło zmagania na auli szkolnej pod okiem komisji, której przewodniczył dyrektor ZS nr 3 - p. Czesław Golis. Nadzór nad właściwym przebiegiem Olimpiady sprawowali: p. Alicja Żuchowska, p. Ewa Kaleta i p. Mirosław Adamczyk. Szkolnym opiekunem Olimpiady Logistycznej jest p. Alicja Żuchowska.

Ponad 8500 uczniów, którzy swoją przyszłość wiążą z logistyką, rywalizuje o najwyższe laury - cenne nagrody rzeczowe, praktyki i staże w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych, zwolnienie z pisemnej części egzaminu zawodowego oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

"Do VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zgłosiła się rekordowa liczba uczniów - mówi p. Alicja Gruszczyńska, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki. Bardzo cieszy nas aktywna i ambitna postawa młodych logistyków. Dla wielu z nich to początek kariery w wymarzonym zawodzie, nagrodą są nie tylko studia, ale i staże w międzynarodowych przedsiębiorstwach."

O tym, kto najlepiej poradził sobie w pierwszym etapie, rozszyfrował nazwy CIM, ERP, ECR czy GS1 i poradził sobie m.in. z obliczeniem rotacji zapasu, dowiemy się do końca października. Kolejny do pokonania - etap okręgowy odbędzie się w 5 grudnia w kilkunastu szkołach na terenie całej Polski. Najzdolniejsi spośród uczestników VII edycji, spotkają się w finale, który odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, 6 marca 2015 r. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 17 kwietnia 2015 r.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Organizację olimpiady i promocję młodych talentów co roku wspierają sponsorzy. Złotymi Sponsorami VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej są: Dachser, DPD Polska, STILL Polska, TimoCom Soft- und Hardware GmbH oraz Transics International. Sponsorzy Srebrni to: DB Schenker, JAS-FBG i Polski Komitet Narodowy EPAL.

Patronat medialny nad olimpiadą objęły: Eurologistics, LOG24.pl, Spedycje.pl, Polska Gazeta Transportowa, Forumtransportu.pl, TSL Biznes, Logistyka a Jakość, Nowoczesny Magazyn, Transport i spedycja, NM.pl, Warehouse Monitor, Pracujwlogistyce.pl, log4.pl, Top Logistyk, logistyczny.com, etransport.pl, transportet.pl, portallogistyczny.com, logistyka.net.pl, edukacja.net, studia.net, dlaMaturzysty.pl, dlaStudenta.pl.

 
^ Do góry ^