» Konkursy historyczne

Olimpiady i konkursy historyczne

• 2014/2015

• - W dniu 14 stycznia 2015 roku w I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach przeprowadzony został rejonowy etap Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514. Od Cedyni do Orszy". Wzięli w nim udział uczniowie, którzy wcześniej uzyskali najlepsze wyniki w eliminacjach szkolnych: Rafał Kolasa - 3 Te, Karol Ślusarz - 2 Tia i Wojciech Szczepański - 3 Te. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły zakwalifikowali się do następnego - wojewódzkiego etapu Olimpiady. Opiekunem uczniów był p. Rafał Gieras.

• 2013/2014

• - 21 listopada 2013 r. został przeprowadzony etap szkolny Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Tym razem uczniowie musieli wykazać się znajomością okresu od 1914 do 1950 roku - od Strzelców i Legionistów do "Żołnierzy Wyklętych".
     Pełna relacja..

• 2011/2012

• - "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" - poznaliśmy wyniki etapu rejonowego Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1863. Za wolność Waszą i naszą". Zawody odbyły się 5 stycznia w Gimnazjum nr 9 w Kielcach. Wzięli w nim udział trzej uczniowie naszej szkoły Krzysztof Rybus - 4 Te, Mirosław Janiszewski - 3 Tib i Samuel Stefański - 1 Tia). Miłą niespodziankę sprawił Krzysztof Rybus, który z drugiego miejsca zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego Olimpiady. Opiekunem uczniów był p. Rafał Gieras.
      Pobierz wyniki konkursu..

• 2009/2010

• - "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" - Michał Żelazowski z kl. 3Tib zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego III edycji Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514 od Cedyni do Orszy". Eliminacje rejonowe odbyły się 8 stycznia 2010r. w Starachowicach. Opiekunem ucznia był p.Rafał Gieras.

• 2007/2008

• - "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" - VI miejsce w województwie zajął Damian Łapa z kl. IV Teb. Był to rejonowy etap I Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej "Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w Latach 1887 - 1922 o Niepodległość i Granice Rzeczypospolitej". Konkurs odbył się 11 stycznia w VI LO im. J. Słowackiego w Kielcach. Uczeń przygotowywał się do Olimpiady pod kierunkiem p. Rafała Gierasa.

• 2003/2004

• - Olimpiada Historyczna 2003/2004 - na szczeblu okręgowym szkołę reprezentował Damian Stola (opiekun mgr Małgorzata Wawrzkiewicz).
    - Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Losy żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego" - w roku 2003/2004 do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Damian Stola (opiekunem ucznia była mgr Małgorzata Wawrzkiewicz).

• 2002/2003

• - Olimpiada Historyczna 2002/2003 - na szczeblu okręgowym szkołę reprezentowali Sylwester Olech i Damian Stola. Opiekę nad uczniami sprawowała mgr Małgorzata Wawrzkiewicz.

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej

• 2003/2004

• - na szczeblu okręgowym szkołę reprezentował Dominik Tomczyk. Opieka: mgr Małgorzata Wawrzkiewicz.

• 2002/2003

• - na szczeblu okręgowym szkołę reprezentowali Adrian Salus i Łukasz Dunal (klasa 4Te), ponadto Adrian Salus został finalistą olimpiady. Uczniów przygotowywała do olimpiady mgr Małgorzata Wawrzkiewicz.

• 2000/2001

• - na zawodach okręgowych szkołę reprezentowali Andrzej Kaniewski i Paweł Adamczyk. Uczniów przygotowywała do olimpiady M. Wawrzkiewicz.

- Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej - w edycji 2000/2001 udział wzięli: Dunal Łukasz, Piwnik Tomasz oraz Motyl Rafał (opiekunowie M. Wawrzkiewicz i R.Gieras).