» Archiwum 2015

Nowoczesny sprzęt do czterech pracowni
"PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce"

W ramach projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce", w którym biorą udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, znacznie poszerzyła się baza techno-dydaktyczna naszej szkoły.

Otrzymaliśmy wyposażenie do czterech pracowni, które, zgodnie z założeniami projektu, przede wszystkim dedykowane są młodzieży uczącej się na kierunku - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Pracownię automatyki i robotyki (s. 117) wyposażono w sprzęt do zajęć interaktywnych E-VIDEO KLASA (telewizor 50 cali, laptop, kamera, zestaw nagłośnieniowy - wzmacniacz, kolumny, profesjonalny mikrofon) wraz ze specjalistycznym oprogramowaniem, urządzenie wielofunkcyjne skaner/kopiarka, projektor multimedialny.

Pracownię programowania obrabiarek CNC / pracownię dokumentacji (s. 119) wyposażono w 14 zestawów komputerowych, ploter formatu A1, urządzenie wielofunkcyjne skaner/kopiarka, projektor multimedialny oraz oprogramowanie: CorelDRAW Graphics Suite X7, Autodesk Desing Academy, MS Office 2013.

Przekazano również wyposażenie do pracowni systemów energetyki odnawialnej, sześć w pełni wyposażonych stanowisk warsztatowych oraz dwa profesjonalne zestawy: solarny i fotowoltaiczny.

Zakupiono laboratorium fonetyczne przewidziane do prowadzenia zajęć z języka niemieckiego dla 12-osobowej grupy uczniów. W skład zestawu wchodzi: jednostka centralna ze wzmacniaczem, 13 sztuk słuchawek z zintegrowanym mikrofonem (12 szt. dla uczniów i 1 szt. dla prowadzącego), biurko dla prowadzącego wraz z zestawem głośników, 6 szt. stołów uczniowskich dwuosobowych, komputer All in one, oprogramowanie umożliwiające prowadzenie zajęć językowych.