» Konkursy z języków obcych

Olimpiady i konkursy z języka angielskiego

• 2012/2013

• - Piosenką "Spider's Web" Katie Melua Agnieszka Nowak wyśpiewała 3 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej, który odbył się 16 kwietnia 2013 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego. Uczennicę przygotowywała do konkursu p. Julita Pastuszko. W konkursie naszą szkołę reprezentowała również uczennica klasy 2 Tlo - Aleksandra Kamińska.

• 2011/2012

• - III Międzyszkolny Konkurs Poezji Obcojęzycznej - wyróżnienie otrzymał Sylwester Komuda z kl. 2 Tib. Opiekunem była p. Katarzyna Cedro.

• 2010/2011

• - w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej Paweł Kosno (kl.2 Tia) zajął I miejsce, a Sylwester Komuda (kl.2 Tia) otrzymał wyróżnienie. Uczniów przygotowywała do konkursu p. Beata Jankowska.

Olimpiady i konkursy z języka niemieckiego

• 2014/2015

• - 28 kwietnia 2015 roku dwie uczennice: Anna Pastuszka z klasy 3 TL (opiekun p. Monika Lipska-Kłos) i Iga Kaczmarczyk z klasy 2 Tia (opiekun p. Aneta Sadrak) uczestniczyły w V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej organizowanym przez I LO im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach. Decyzją jury V Konkursu Piosenki Obcojęzycznej II miejsce w kategorii język niemiecki zajęła Anna Pastuszka.
     Więcej informacji..

- Małgorzata Serafin - uczennica klasy 4 TLo została laureatką ogólnopolskiego konkursu na esej w języku niemieckim nawiązującego do cytatu: pt: "Wir waren achtzehn Jahre und begannen die Welt und das Dasein zu lieben; wir mussten darauf schiessen. Die erste Granate, die einschlug, traf in unser Herz". W dniach 06.12 i 07.12.2014 uczennica uczestniczyła w Centrum Herdera w Gdańsku w uroczystym wręczeniu nagród oraz warsztatach związanych z tematem konkursu. Małgosia, która była najmłodszą laureatką tego konkursu, otrzymała za swoją pracę pierwsze wyróżnienie ujmując jurorów świeżością podejścia do tematu problemów młodzieży w okresie pierwszej wojny światowej.
     Więcej informacji..

• 2012/2013

• - Krzysztof Czaja z kl. 2Tib w dn. 15.12.2012r. brał udział w konkursie z języka niemieckiego "Das Deutsch Diktat" w Kielcach oraz zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego tego konkursu, który odbędzie się w marcu 2013r. w Siedlcach.

• 2011/2012

• - III Międzyszkolny Konkurs Poezji Obcojęzycznej - wyróżnienie otrzymał Emil Czupryński z kl. 2 Tib. Opiekunem była p. Monika Lipska-Kłos i p. Katarzyna Pastuszka.

- 22 listopada 2011r. w ZS nr 3 odbył się szkolny etap II Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego. Konkurs Das Deutsch Dyktat przeprowadziły nauczycielki j. niemieckiego p. Monika Lipska-Kłos oraz p. Katarzyna Pastuszka. Honorowym patronem konkursu jest JM Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Dyktando organizowane jest we współpracy z Instytutem Goethego w Warszawie.

Udział w konkursie Das Deutsch Diktat wzięło 15 uczniów klas 1, 2 i 3 technikum. Do drugiego etapu mógł zakwalifikować się jedynie jeden uczeń z placówki. Tytuł "Szkolnego Mistrza Ortografii Niemieckiej" otrzymał uczeń klasy 1 Tib Krzysztof Czaja. Tym samym przeszedł on do etapu regionalnego II Ogólnopolskiego Dyktanda Języka Niemieckiego (17 grudnia 2011r.)

• 2010/2011

• - 15 kwietnia 2011r. w Zespole Szkół Nr 4 w Ostrowcu Św. odbył się Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół zawodowych Powiatu Ostrowieckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół: Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 3, Zespół Szkół Nr 4 z Ostrowca Św. oraz Zespół Szkół w Bałtowie. Nad całością konkursu czuwał Zespół Organizacyjny w składzie: p. Halina Zalewska i p. Iwona Szot-Zbrojna z Zespołu Szkół Nr 4 w Ostrowcu Św.; p. Anna Sadło z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowcu Św.; p. Agata Cieślik z Zespołu Szkół w Bałtowie. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów. Czołowe miejsca zajęli uczniowie z naszej szkoły, z czego niezmiernie się cieszymy:
    1. Mateusz Lisiński - Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św.
    2. Emil Czupryński - Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św.
    Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez germanistki: p. Katarzynę Pastuszkę i p. Monikę Lipską-Kłos.

- w II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej wyróżnienie uzyskał Emil Czupryński.

• 2008/2009

• - uczniowie klas 1-4 naszej szkoły brali udział w I Świętokrzyskim Konkursie Języka Niemieckiego w Kielcach oraz w Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Ostrowcu Św., wyróżnienie w konkursie otrzymali: Patryk Chruścicki kl.1TL i Mateusz Lisiński kl.1Tm.

• 2006/2007

• - I Międzyszkolny Konkurs Poezji Miłosnej w Języku Niemieckim - III miejsce zajęła uczennica Aleksandra Kłonica

• 2002/2003

• - Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych - w roku szkolnym 2002/2003 I miejsce zajęła Edyta Łucka, a ponadto drużyna ZS Nr3 zajęła II miejsce. Opiekę nad uczniami sprawowała mgr Aneta Sadrak.

Olimpiady i konkursy z języka rosyjskiego

• 2011/2012

• - III Międzyszkolny Konkurs Poezji Obcojęzycznej - wyróżnienie otrzymała Aleksandra Kamińska z kl. 2 Tlo. Opiekunem była p. Edyta Świątek.

• 2002/2003

• - Olimpiada Języka Rosyjskiego 2002/2003 - do zawodów szczebla okręgowego zakwalifikowali się Agnieszka Skowron i Michał Kulenty. Opiekę nad uczniami sprawowała mgr Barbara Jakubowska.

• 2000/2001

• - Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Poezja i Proza na wschód od Bugu" - edycja 2000/2001 - w eliminacjach wzięły udział 4 osoby: Krasa Małgorzata, Skryba Gabriela, Bełczewska Jolanta i Szczygieł Elżbieta. Uczniów przygotowywały do konkursu: mgr B. Czeremcha i dr A. Szwugier-Żaczek.

- Olimpiada Języka Rosyjskiego 2000/2001 - szkołę w województwie reprezentowały 2 osoby: Agnieszka Budzisz (opiekun B. Jakubowska) oraz Piotr Dziułka (opiekun B. Czeremcha).