» Archiwum 2015

Zmagania konkursowe - "Rok Tetmajerowski"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie wiedzy o życiu i twórczości Kazimierza Przerwy-Tetmajera zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Tatrzańskie - Oddział w Ostrowcu Świętokrzyskim i Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Konkurs przebiegał dwuetapowo i składał się z części pisemnej, obejmującej 40 bardzo szczegółowych pytań, oraz części ustnej, podczas której uczestnicy musieli odpowiedzieć wyczerpująco na 3 wylosowane w zestawie pytania.

Poziom szczegółowości zadań konkursowych z zakresu wydarzeń biograficznych i twórczości naszego wybitnego poety młodopolskiego - Kazimierza Przerwy-Tetmajera i jednocześnie najwybitniejszego piewcy gór polskich, okazał się bardzo wysoki. Tym większą satysfakcję mieli laureaci konkursu.

I miejsce zajęła Jagoda Pucułek z klasy 3 Tlo (ZS3) przygotowana przez p. Małgorzatę Pękalską, II miejsce zajął Karol Ślusarz z klasy 2 Tia (ZS3) przygotowany przez p. Renatę Kowalską, III miejsce zajęła Iga Kaczmarczyk z klasy 2 Tia (ZS3) - przygotowany przez p. Renatę Kowalską. W konkursie wyróżnienia otrzymali: Kamil Czyż z kl. 2 Tm (opiekun p. Edyta Świątek), Piotr Gogół z kl. 1 Tm (opiekun p. Renata Kowalska) i Paweł Siwoń z kl. 3 Tib (opiekun p. Edyta Świątek).

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów konkursu miało miejsce w Galerii Fotografii MCK podczas niezwykle interesującej prelekcji turystyczno-krajoznawczej p. Kingi Gryziak (przewodnika górskiego) o podróżach po Skandynawii, przygotowanej dla mieszkańców naszego miasta. Gratulujemy.