Dzisiaj jest .
 
» Wydarzenia 2013/2014


 

Wydarzenia 2013/2014

« 2012/2013      2014/2015 »

  "Olimpijczycy 2014"
2.07.2014 r.

W tym roku szkolnym nasi uczniowie odnieśli wiele znaczących sukcesów w olimpiadach szczebla centralnego:
 • Olimpiada Innowacji Technicznych - 5 laureatów
  • 2 miejsce w Polsce: Piotr Żebrowski, Mateusz Bialucha, Wojciech Gorazd
  • 3 miejsce w Polsce: Adrian Pikus, Emilian Ścibisz
 • Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości - 2 finalistów
  • Piotr Żebrowski, Krystian Soboń
 • Olimpiada Logistyczna - 3 finalistów
  • Paulina Grelewska, Katarzyna Strzyż, Jakub Roślicki
 • Olimpiada Wiedzy Technicznej
  • Tomasz Soboń - uczestniczył w finale
Ponadto w Ogólnopolskim Konkursie "Młody Innowator 2014" Adrian Pikus i Emilian Ścibisz otrzymali specjalną nagrodę Prezesa FST Naczelnej Organizacji Technicznej p. Ewy Mańkiewicz - Cudny.

Gratulujemy wszystkim olimpijczykom oraz nauczycielom przygotowujących ich do olimpiad: p. Mirosławowi Adamczykowi, p. Elżbiecie Mendyk, p. Radosławowi Moskalowi i p. Alicji Żuchowskiej.

Tomasz Soboń OWoW 2014
Tomasz Soboń
OWoW 2014
Piotr Żebrowski OWoW 2014
Piotr Żebrowski
OWoW 2014
Paulina Grelewska OL 2014
P.Grelewska
OL 2014
Katarzyna Strzyż OL 2014
Katarzyna Strzyż
OL 2014
Mateusz Bialucha OIT 2014
Mateusz Bialucha
OIT 2014
Piotr Żebrowski OIT 2014
Piotr Żebrowski
OIT 2014

 Olimpijczycy szczebla centralnego..
 Olimpijczycy szczebla centralnego - zdjęcia..

  "Matury 2014"
2.07.2014 r.

Bardzo dobrze wypadły tegoroczne matury w naszym technikum. Egzamin dojrzałości zdało 92 % tegorocznych absolwentów (średnia w województwie 52 %, średnia krajowa 54 %). Jest na najlepszy wynik w województwie świętokrzyskim wśród szkół technikalnych. Rezultat ten może być jeszcze lepszy, gdyż do sierpniowej poprawki może przystąpić 8 maturzystów, którzy nie zdali egzaminu jednego przedmiotu. Na uwagę zasługuje również 100 % zdawalność matury przez naszych absolwentów z j. polskiego.
 ostrowiecka.pl: Ostrowieccy maturzyści nie zawiedli!..

  "Mapa zasobów środowiska lokalnego"
1.07.2014 r.

W tym roku szkolnym nasza szkoła realizuje projekt "Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie ostrowieckim".
Nazwa Beneficjenta: Powiat Ostrowiecki / Zespół Szkół Ogólnokształcących
Priorytet III. Wysoka jakość systemu oświaty
Działanie 3.5 Kompleksowe wspomaganie rozwoju szkół
Nr projektu: POKL.03.05.00-00-132/12
Termin realizacji: 1 sierpnia 2013 r. do 30 czerwca 2015 r.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 Informacje dla rodziców..
 Informacje dla uczniów..
 Informacje dla nauczycieli..

  "Scyzoryki 2014"
23.06.2014 r.

Uczennica naszej szkoły Klaudia Sadło (klasa technik logistyk) zdobyła w Kielcach laur Scyzoryk 2014 w kategorii taniec. Przypomnijmy, że Klaudia jest już laureatką Scyzoryka 2013. Gratulujemy sukcesu.
 www.echodnia.eu: SCYZORYK: Klaudia Sadło..

  "Turniej Piłki Siatkowej"
7.06.2014 r.

W dniach 2-3 czerwca 2014, z okazji Dnia Dziecka, odbył się w naszej szkole Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół nr 3. W zawodach wystartowało 10 drużyn reprezentujących klasy pierwsze i drugie naszej szkoły. Po rozegraniu 17 meczów wyłoniono uczestników meczów o trzecie i pierwsze miejsce. W "małym finale" po wyrównanej walce klasa 2 Tm (technik mechatronik) wynikiem 2:1 (15:13, 5:15, 15:7) pokonała klasę 1 Tib (technik informatyk), zdobywając III miejsce w turnieju. W finale zmierzyły się klasy 2 Te (technik elektronik) z klasą 2 TL (technik logistyk). Zwyciężając 2:1 (25:18, 22:25, 15:8) tytuł Mistrza Szkoły oraz Puchar Dyrektora na rok szkolny 2013/2014 wywalczyła klasa 2 Te. Zawody zorganizowali i sędziowali p. Grzegorz Sołtykiewicz i p. Igor Paluch. Gratulujemy zwycięskiej drużynie.

  "Relacja ze stażu w Hiszpanii"
3.06.2014 r.

W ostatnią sobotę naszego pobytu w Hiszpanii tj. 31.05.2014 odwiedziliśmy malownicze miasto Kordoba, znajdujące się w północnej części Andaluzji. Wszyscy byli zachwyceni kunsztem wykonania słynnej katedry La Mezquita. Ponadto widzieliśmy synagogę oraz zabytkową część miasta. Następnego dnia wybraliśmy się całą grupą do pobliskiego delfinarium. Na miejscu obejrzeliśmy pokazy delfinów, ptaków egzotycznych oraz z rodziny orłowatych. Punktem kulminacyjnym naszego zwiedzania był wjazd kolejką na górę Callamoro, z której był przepiękny widok na całą okolicę. Pogoda nam dopisywała, a co za tym idzie, można było zaobserwować Malagę, oddaloną od Benalmadeny o prawie 15 km. W poniedziałek znów wracamy na praktyki, wypoczęci i gotowi do nowych wyzwań. Krystian Konecki i Daniel Leszczyński pracują jako graficy w firmie Grupo Ymer. Profesjonalnie wykonują zlecone im projekty. Nasi koledzy są bardzo zadowoleni z miejsca swoich praktyk oraz powierzonych im zajęć.  "Pozdrawiamy z Benalmademy!"
30.05.2014 r.

Za nami drugi tydzień pobytu w Hiszpanii. Czas leci niesamowicie szybko. W weekendy mamy możliwość zwiedzania przepięknej Andaluzji. Tym razem pojechaliśmy do miejscowości Ronda. Zobaczyliśmy hiszpańską Corridę oraz zwiedzaliśmy muzeum i zakątki miasta. Podziwialiśmy najbardziej urokliwe miejscowe zabytki. W czasie wolnym poszliśmy skosztować polecanej nam paelli. Coś pysznego! Następnego dnia pojechaliśmy do Malagi. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od muzem samochodów, a potem wspięliśmy się na zamek Alcazaba, z którego widoki zapierały dech w piersiach. Na koniec poszliśmy do muzeum Picasa. Oby więcej takich wycieczek.
 Więcej informacji..


  "Pozdrowienia z Zwickau"
28.05.2014 r.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu do Zwickau. Teraz wiemy, że warto było przykładać się do nauki przez trzy lata. Mieszkamy w campusie Westsächsische Hochschule, gdzie mamy możliwość integracji z młodzieżą niemiecką i poznania nowej kultury. Praktykę odbywamy w firmie FAW, gdzie mamy bardzo sympatycznych i fachowych wykładowców. Pogoda nam dopisuje. Dzięki temu, że zawsze możemy liczyć na wsparie naszych nauczycieli oraz życzliwość mieszkańców czujemy się tutaj prawie jak w domu. I choć każdy z nas tęskni za szkołą i domem, to będzie nam przykro stąd wyjeżdżać. Pozdrawiamy wszystkich gorąco!
 Więcej informacji..


  "PO Kapitał Ludzki"
20.05.2014 r.

W latach 2013-2015 Zespół Szkół nr 3 realizuje projekt unijny w ramach programu operacyjnego Kapitał Ludzki "Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie ostrowieckim".  "Malaga 2014"
20.05.2014 r.

Już od tygodnia gościmy w słonecznej Maladze w Hiszpanii, gdzie odbywamy praktyki zawodowe. Jesteśmy zakwaterowani w hotelu Benal Beach tuż przy morzu. Codziennie po odbytej praktyce możemy wypocząć korzystając z basenów, restauracji, salonu gier i siłowni. W sobotę odbyliśmy swoją pierwszą wycieczkę do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii czyli na Gibraltar. Jest to miasto o powierzchni 7 km2 i 30 tys. mieszkańców. Mieliśmy okazję zwiedzić niesamowitą jaskinię we wnętrzu góry. Jest ona wykorzystywana jako sala koncertowa i może pomieścić 300 osób. Bardzo serdecznie przywitały nas małpki gibraltarskie. Szczególnym dla nas - Polaków miejscem był pomnik gen. Sikorskiego. Naszym chłopcom przypadła do gustu wystawa starych samochodów na rynku gibraltarskim. Nie możemy doczekać się kolejnych wycieczek!  "Praktyki zagraniczne 2014"
17.05.2014 r.

Od 12 maja 2014 r. młodzież klas III Technikum nr 3 przebywa na praktykach zagranicznych w Maladze (Hiszpania) oraz w Zwickau (Niemcy). Praktyki takie nasza szkoła organizuje od roku 2005. Fundusze pozyskujemy w ramach unijnego programu "Leonardo da Vinci"..

ZS3Leonardo.pl - wszystko o praktykach zagranicznych


  "Dni Ziemi 2014"
17.05.2014 r.

W dniach 8 - 10 maja 2014 r w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach "Dni Ziemi" odbywały się liczne imprezy edukacyjne, poświęcone promocji obszarów wyjątkowych pod względem przyrodniczym i kulturowym. W tym roku tematem przewodnim były Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych. Młodzież Naszej Szkoły miała okazję uczestniczyć w ciekawych lekcjach pozaszkolnych, m.in. w seansach filmowych: "Grand Canyon Colorado", "Denali", "Yellowstone", w prezentacjach multimedialnych, w spotkaniach z podróżnikami, fotografikami i pasjonatami przyrody.
 Więcej informacji..


  "Logistycy w Zakładach Porcelany"
17.05.2014 r.

W dniu 14.04.2014 r. klasa 3Tlo wraz z p. Mariolą Jabłońską uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Zakładów Porcelany w Ćmielowie. Celem wycieczki było poznanie technologii produkcji porcelany, ze szczególnym uwzględnieniem procesów logistyki zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji.
 Więcej informacji..


  "Majowe uroczystości"
13.05.2014 r.

W dniu 3 maja świętowaliśmy 223 rocznicę uchwalenia konstytucji. Podobnie jak w poprzednich latach, obchody rozpoczęła msza święta w Intencji Ojczyzny w kolegiacie świętego Michała Archanioła. Po mszy, uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Pomordowanych na Rynku, gdzie po odegraniu hymnu państwowego i okolicznościowych przemówieniach poszczególne delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.4 maja na ostrowieckim Rynku odbyła się Uroczystość Dziękczynienia za dar kanonizacji naszego rodaka Jana Pawła II. Mszy świętej przewodniczył Biskup Sandomierski Ksiądz Krzysztof Nitkiewicz. W obu uroczystościach udział wzięła delegacja samorządu uczniowskiego naszej szkoły w składzie: Damian Cybulski, Dawid Dudek, Kinga Dudek, Mateusz Jankowski i Piotr Moroń. Opiekunami młodzieży byli: p. Agnieszka Osojca i p. Rafał Gieras.  "Turniej Szachowy"
9.05.2014 r.

W dniu 09.04.2014 r. odbył się Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego. Drużyna naszej szkoły zdobyła II miejsce. Indywidualnie zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: 4 - Tomasz Cieślik, 5 - Tomasz Soboń, 7 - Jakub Grys, 8 - Bartosz Kaczmarczyk, 9 - Krystian Soboń. W zawodach startowało 30 szachistów. Opiekunem drużyny był mgr Igor Paluch. Gratulujemy.
 Więcej zdjęć..


  "Edukacja zawodowa w praktyce"
29.04.2014 r.

W dniach 07-08.04.2014 r. czworo uczniów z klasy drugiej technik ochrony środowiska: Klaudia Orszulska, Klaudia Szczygieł, Łukasz Sarna oraz Hubert Kamiński w ramach projektu "Edukacja zawodowa w praktyce" mieli możliwość zastosowania swojej wiedzy w praktyce w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Ostrowcu Św. oraz w Miejskich Wodociągach. Uczestnicy projektu wykonywali różne doświadczenia pod okiem wykwalifikowanych pracowników wyżej wymienionych instytucji, a także mieli możliwość przeprowadzenie wywiadu na temat ich pracy i funkcjonowania przedsiębiorstwa. Podczas pobytu w laboratorium tych instytucji wykonane zostały następujące doświadczenia: badanie zapachu i barwy wody, mętność, przewodność i pH wody, zawartości żelaza, manganu, azotynów w wodzie oraz miareczkowanie i wykrywanie chlorków.  "Młodzież wybrała"
23.04.2014 r.

W dniu 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybierali Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory przeprowadziła komisja wyborcza w składzie:
Julita Chlebna - 4 Tl - przewodnicząca
Mateusz Nalewajek - 4 Tl - zastępca
Emil Czupryński - 4 Tib
Magdalena Trelińska - 4 Tl
Kinga Zwada - 2 Tl

Do wyborów zgłoszono aż dziewięcioro kandydatów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Najwięcej głosów uzyskał Mateusz Przygoda z klasy 3 Tl i tym samym został Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego ZS3. Na Mateusza oddano 133 głosy. Funkcję wiceprzewodniczącej - dzięki poparciu 86 uczniów, objęła uczennica klasy 3 Tet - Joanna Połetek. Gratulujemy. Jednocześnie dziękujemy za aktywną działalność dotychczasowej Radzie Samorządu Uczniowskiego.
 Więcej informacji..  "Igrzyska Młodzieży Szkolnej"
23.04.2014 r.

W dniu 15.04.2014r. w Rytwianach koło Staszowa odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. W zawodach startowało 56 dziewcząt, tworzących 13 drużyn szkolnych oraz 85 chłopców reprezentujących 18 szkół.
 Więcej informacji..  "Ferie Wielkanocne"
16.04.2014 r.

W tym roku szkolnym ferie Wielkanocne trwają od 17.04 (czwartek) do 22.04 (wtorek). Do szkoły wracamy w środę 23.04.
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych
życzymy wszystkim radosnych, pogodnych Świąt,
wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny,
wiary w sens życia, pogody w sercu i radości
płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego
oraz smacznego święconego w gronie najbliższych osób.


  Konkurs "Eko Szkoła"
10.04.2014 r.

Zapraszamy wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach interaktywnych E-VIDEO KLASA, organizowanych w ramach Projektu pn. "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce" do udziału w konkursie "Eko Szkoła".
Pobierz regulamin konkursu..

  "Wielkonocna Zbiórka Żywności"
10.04.2014 r.

Zakończyła się tegoroczna ogólnopolska trzydniowa akcja "Wielkonocna Zbiórka Żywności" 2014. Tradycją stało się już to, iż uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, jako wolonariusze, biorą czynny udział w akcjach charytatywnych dla najuboższych. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników składa pani prezes ostrowieckiego Banku Żywności.
Stali "pomocnicy" akcji oraz nowi ochotnicy:
2 tlo: Klaudia Orszulska, Małgorzata Chudak, Żaneta Dziadowicz, Aleksandra Bidzińska, Katarzyna Jabłońska, Katarzyna Krakowiak, Karolina Kaczmarczyk, Mateusz Binkiewicz
2 tl: Joanna Cichocka, Angelika Lipiec, Sylwia Jeruzal, Olga Kaczmarska, Kacper Pędziszewski
1 tr: Dominika Haba, Dominika Bańda, Piotr Wojciechowski
1 tm: Karol Olech, Patryk Zaleski
3 tib: Krzysztof Czaja, Kamil Nurkiewicz, Emilian Ścibisz, Adrian Pikus

oraz nauczyciele: Elżbieta Włodarczyk, Mirosława Iracka, Katarzyna Pastuszka, Ewa Barańska, Elżbieta Mendyk, Agnieszka Buczkowska, Elżbieta Drach, Agnieszka Osojca otrzymują podziękowanie za udział w akcji. Całością prac akcji "Wielkonocna Zbiórka Żywności" 2014 kieruje p. Monika Lipska-Kłos.

  "Akademia Młodego Europejczyka"
5.04.2014 r.

31 marca 2014 r. w naszej szkole został zrealizowany ogólnopolski projekt edukacyjny pt. "Akademia Młodego Europejczyka". W projekcie wzięli udział uczniowie klasy 4 TL. W czasie 4-godzinnego spotkania pracownicy naukowo-dydaktyczni Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy w osobach: dr Agnieszka Kłos i dr Jan Misiuna, przeprowadzili zajęcia z naszymi maturzystami. Tematyka wykładów dotyczyła zagadnień z zakresu podstaw gospodarki rynkowej i globalizacji. Na zakończenie spotkania uczniowie ZS nr 3 otrzymali zaświadczenia potwierdzające udział w zajęciach, w ramach programu edukacji ekonomicznej. Działania przeprowadzone w ramach projektu przyczynią się do pogłębienia wiedzy z zakresu ekonomii i promowania kreatywności wśród uczniów naszej szkoły. Koordynatorem projektu była p. Mirosława Iracka.
 Więcej zdjęć..  "Pokaz symulatorów lotu"
1.04.2014 r.

W sobotę 1 marca 2014 r., w pracowni automatyki i robotyki (sala 117), w ramach Dni Kariery, odbyły się pokazy symulatorów lotu. Nasi absolwenci: pan Hubert Urban, major rezerwy Sił Powietrznych, z synem Adamem oraz pan Piotr Grudniewski, wirtualny kontroler lotów, zaprezentowali trudną sztukę pilotażu samolotu pasażerskiego, jak i pracy kontrolera ruchu lotniczego, wykorzystując do tego oprogramowanie symulacyjne i międzynarodową sieć wirtualnych pilotów i kontrolerów ruchu lotniczego VATSIM. Polecieliśmy turbośmigłowym samolotem pasażerskim ATR-72-500 z Krakowa do Poznania.
 Więcej informacji..  "Zebranie samorządów klasowych"
1.04.2014 r.

W dniu 26 marca odbyło się zebranie przedstawicieli samorządów klasowych. Celem spotkania było sprawozdanie z działalności Rady Samorządu Uczniowskiego w I semestrze oraz przedstawienie zadań wynikających z planu pracy RSU w II semestrze nauki. Opiekun samorządu uczniowskiego p. Rafał Gieras poinformował o zasadach wyborów na przewodniczącego RSU. Dotychczasowa przewodnicząca - Julita Chlebna i jej zastępca - Mateusz Nalewajek są w klasie maturalnej i kończą naukę w ZS3 w bieżącym roku szkolnym.
 Więcej zdjęć..


  "Ćwierć wieku demokracji"
1.04.2014 r.

W dniach 27 - 28 marca w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości odbyła się konferencja naukowa pt.: "Ćwierć wieku demokracji. Życie publiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim (1989 - 2014)". W ciągu dwóch dni uczestnicy konferencji mogli wysłuchać szeregu wykładów, które podsumowywały dokonania ćwierćwiecza ostrowieckiej samorządności. W konferencji wzięły udział przedstawicielki samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem p. Rafałem Gierasem.
 Więcej informacji..  "Konkurs na logo.."
30.03.2014 r.

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków Zespołu Szkół Hutniczych i Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim ogłasza Konkurs na logo Stowarzyszenia. Konkurs skierowany jest wyłącznie do uczniów naszej szkoły. Oryginalne projekty należy składać od 31 marca 2014 do 25 kwietnia 2014 r. do p. Renaty Kowalskiej - sekretarza Stowarzyszenia. Dla zwycięzcy przewidziana jest atrakcyjna nagroda. Szczegóły w załączonym Regulaminie Konkursu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.
Pobierz regulamin konkursu..

  "Warsztaty z doradztwa zawodowego II"
28.03.2014 r.

W dniach 19-20 marca 2014 r. kolejna grupa naszych uczniów, uczestników projektu "Edukacja zawodowa w praktyce", brała udział w warsztatach z doradztwa zawodowego.
 Więcej informacji..  "Dzień Języków Obcych"
27.03.2014 r.

21 marca 2014 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Języków Obcych. Wzięli w nim udział uczniowie klas I i II. W trakcie półtoragodzinnej imprezy, która została zorganizowana przez nauczycieli języków obcych, młodzież wysłuchała koncertu piosenek w językach: angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim oraz rosyjskim, obejrzała przygotowane przez uczniów prezentacje o krajach europejskich oraz wzięła udział w quizie krajoznawczym, podczas którego można było zdobyć talon na "piątkę" z danego języka.
 Więcej informacji..  "Polub nas na Facebook'u"
26.03.2014 r.

Od niedawna można znaleźć nas na Facebooku! Stronę prowadzą uczniowie klas pierwszych technik informatyk Jakub Żyła oraz Marcin Kotkowski. Na stronie można znaleźć świeże informacje na temat szkoły, uczniów, konkursów, wydarzeń kulturalnych oraz wiele innych, ciekawych materiałów. Zapraszamy do polubienia.

Polub nas na Facebook'u


  "Odnawialne źródła energii w Austrii"
23.03.2014 r.

W dniach od 9 do 15 marca 2014 roku, w ramach projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce" czterech nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespołu Szkół nr 3 - THM: Marzena Kozińska, Dorota Moskal (beneficjentki projektu), Mirosław Adamczyk (koordynator E-Video Klasy) oraz Radosław Moskal (koordynator projektu) przebywało w miejscowości Güssing w Austrii.
 Więcej informacji..  "Praktyki zagraniczne 2014"
21.03.2014 r.

Systematyczne starania naszej szkoły o pozyskanie środków unijnych odniosły po raz kolejny sukces. Wniosek pt. "Mobilność zawodowa priorytetem techników z ZS3 w Ostrowcu Św." został zatwierdzony do realizacji w ramach Programu "Uczenie się przez całe życie - Leonardo da Vinci". Dofinansowanie unijne wynosi 99 970 EURO.
 • Autorem i koordynatorem projektu jest p. Mariola Leśniewska (opiekun młodzieży w Hiszpanii)
 • Nadzór merytoryczny - p. Piotr Leśniewski.
 • Tłumaczenia i opieka nad uczestnikami: p. Katarzyna Cedro i Monika Lipska - Kłos.
 • p. Witold Staszewski - opieka nad uczestnikami w Niemczech.
 Więcej informacji..  "Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości"
18.03.2014 r.

W dniu 8 marca 2014 r. w Zespole Szkół nr 2 w Opatowie miała miejsce Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości (etap wojewódzki - edycja 2014). Drużynowo olimpiadę wygrała nasza szkoła, zaś indywidualnie I miejsce zajął Piotr Żebrowski, a drugi był Tomasz Soboń. Gratulujemy.
 Więcej szczegółów..  "Ostatnie starcie logistyków"
11.03.2014 r.

7 marca w auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbył się finał VI Ogólnopolskie Olimpiady Logistycznej. 51 najlepszych uczniów techników logistycznych i spedycyjnych walczyło o indeks Wyższej Szkoły Logistyki, staże i praktyki w renomowanych firmach oraz wiele cennych nagród rzeczowych. Wśród uczestników, jak zwykle licznie reprezentowany, Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Finaliści z naszej szkoły to: Paulina Grelewska (kl. III Tl), Katarzyna Strzyż (kl. III Tl) i Jakub Roślicki (kl. IV Tl). Opiekunem Olimpiady Logistycznej jest p. Alicja Żuchowska.
 Więcej zdjęć..  "Olimpiada Przedsiębiorczości"
11.03.2014 r.

6 marca 2014 r. Przemysław Jedlikowski - uczeń klasy 2 Tib uczestniczył w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości. Etap ten miał miejsce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Eliminacje szkolne olimpiady w naszej szkole organizuje p. Ewa Kaleta.
 Inne osiągnięcia ekonomiczne..

  "EZWP - zajęcia stacjonarne"
9.03.2014 r.

3 marca 2014 r. rozpoczęły się zajęcia stacjonarne dla uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie "Edukacja zawodowa w praktyce".
 Więcej zdjęć..  "Counter Strike 1.6"
7.03.2014 r.

W lutym 2014 r. w naszej szkole miała miejsce III Edycja Szkolnego Turnieju w Counter Strike 1.6. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Faza grupowa rozgrywek odbyła się w czasie ferii w dniach 4-5.02.2014 r.
 Więcej informacji..


  "Stowarzyszenie Absolwentów zaprasza"
4.03.2014 r.

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków Zespołu Szkół Hutniczych i Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. serdecznie zaprasza na Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Stowarzyszenia, które odbędzie się 24 marca 2014 roku (poniedziałek) o godz. 17.00 w I terminie, a o godz. 17.15 w II terminie.
 Przeczytaj szczegóły..

  "Nowy kierunek w ZS3"
4.03.2014 r.

Od września 2014 r. nasza szkoła planuje otworzyć nowy kierunek - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest zawodem wprowadzonym do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego w 2010 roku. Jednocześnie jest nowym kierunkiem kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych. Stanowi on odpowiedź na zmieniająca się strukturę źródeł energii, wśród których szczególną rolę stanowią źródła o charakterze niekonwencjonalnym. Zmiany te, tym samym, wymuszają sukcesywne przygotowanie profesjonalnych kadr, zajmujących się obsługą i nadzorem infrastruktury energetyki odnawialnej.
 Więcej informacji o nowym kierunku..
Od września 2014 r. nowy kierunek w ZS3


  "Warsztaty z doradztwa zawodowego"
2.03.2014 r.

W dniach 25-26.02.2014 r. 20-osobowa grupa uczniów (technik informatyk oraz technik ochrony środowiska) wzięła udział w warsztatach w Wólce Milanowskiej. Uczniowie przebywali pod opieką nauczycieli: p. Piotra Leśniewskiego oraz p. Zbigniewa Kalety.
 Więcej informacji..


  "Praktyki zawodowe"
28.02.2014 r.

Uczniowie klas III technikum realizujący praktyki zawodowe w Polsce proszeni są o pobranie poniższych dokumentów, ich wydruk, wypełnienie oraz doręczenie do wicedyrektora Piotra Leśniewskiego.

Do pobrania i wydruku:

 pobierz opis dokumentów na praktyki..
 pobierz podanie wstępne o praktykę..
 pobierz umowę o praktykę..
 pobierz oświadczenie rodziców..
 pobierz cele kształcenia - technik informatyk..
 pobierz cele kształcenia - technik elektronik..
 pobierz cele kształcenia - technik mechatronik..
 pobierz cele kształcenia - technik logistyk..
 pobierz cele kształcenia - technik elektryk..
 pobierz cele kształcenia - technik teleinformatyk..
 pobierz cele kształcenia - technik ochrony środowiska..

  "Siedmiu wspaniałych"
18.02.2014 r.

28 stycznia 2014 r. w Kielcach podsumowano drugą edycję, ogłoszonego przez kieleckie Kuratorium Oświaty, plebiscytu "Siedmiu wspaniałych - świętokrzyscy uczniowie - sportowcy 2013 roku". Wśród wyróżnionych znalazł się uczeń naszej szkoły Kacper Kwiecień.
 Więcej informacji..  "Dobra Szkoła" i "Super Szkoła" 2013
12.02.2014 r.

Nasza szkoła zdobyła wyróżnienia DOBRA SZKOŁA i SUPER SZKOŁA 2013 w plebiscycie zorganizowanym przez redakcję "Młodego Technika".

Wydania cyfrowe Młodego Technika (na komputery, tablety i smartfony) mają już więcej czytelników niż wydania papierowe. Szczególnie młodzież szkolna stroni coraz bardziej od lektur papierowych, ale całkiem sporo wiedzy chłonie z ZS3 - DOBRA SZKOŁA i SUPER SZKOŁA 2013 komputerów. Dlatego wydawnictwo AVT zdecydowało się rozpowszechniać bezpłatnie e-wydania Młodego Technika wśród młodzieży szkół prenumerujących papierowe wydanie MT. Uczniowie szkół, które opłaciły prenumeratę MT mogą czytać magazyn nie tylko w szkolnej bibliotece, ale również na ekranach swoich osobistych komputerów.

Każda szkoła prenumerująca MT dostała swój specyficzny kod rabatowy, którym posługiwali się jej uczniowie, zamawiając bezpłatnie pojedyncze egzemplarze e-wydań na www.ulubionykiosk.pl.

Wydawnictwo AVT, wydawca m.in. MT, zliczało egzemplarze e-wydań MT pobieranych przez uczniów każdej szkoły, aby uhonorować szkoły aktywne w czytelnictwie MT, czyli dobre szkoły, których uczniowie przejawiają ponadprogramowe zainteresowania naukami ścisłymi i techniką.

Uznanie dla aktywnych szkół wyrażono w następujący sposób:
 1. Szkołom, których uczniowie pobrali ponad 20 e-wydań jednego numeru MT, przyznano tytuł DOBRA SZKOŁA i certyfikat uprawniający do używania poniższego znaku na stronie internetowej i na dowolnych drukach papierowych.
 2. Szkołom, których uczniowie pobrali do końca 2013 roku ponad 100 e-wydań dowolnych numerów MT, przyznano tytuł SUPER SZKOŁA i certyfikat uprawniający do używania poniższego znaku na stronie internetowej i na dowolnych drukach papierowych.
 3. Wydawca Młodego Technika wszystkimi posiadanymi środkami będzie propagował listę rankingową szkół wyróżnionych znakiem DOBRA SZKOŁA i SUPER SZKOŁA. Lista ta, wsparta mapą Polski, będzie publikowana na stronie internetowej Młodego Technika i na innych 40-tu serwisach internetowych Wydawnictwa AVT, mających łącznie ponad 3 miliony odwiedzin miesięcznie. Zapewne będzie to istotne dla Waszej szkoły wsparcie promocyjne.
  "Festiwal E(x)plory - UJK Kielce"
3.02.2014 r.

31 stycznia 2014 r. nasi uczniowie prezentowali swoje prace na Festiwalu Naukowym E(x)plory. Prezentacja miała miejsce na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
  Więcej informacji..


  "Festiwale Naukowe E(x)plory - 2014"
25.01.2014 r.

Miło nam poinformować, że do REGIONALNEGO FESTIWALU NAUKOWEGO E(X)PLORY, który odbędzie się 31 stycznia 2014 r. w Kielcach na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego zakwalifikowało się trzech uczniów z naszej szkoły. Zaprezentują Oni 2 prace:
 1. "Model silnika odrzutowego - Rolot" - autor Ernest Dwojak (kl. 1 Tm), opiekun p. Radosław Moskal,
 2. "Prosty, tani, dwupasmowy krótkofalarski odbiornik z bezpośrednią przemianą częstotliwości" - autorzy Piotr Moroń (kl. 3 Tet) i Damian Kaczmarzyk (kl. 3 Tm), opiekunowie: p. Michał Gajewski, p. Radosław Moskal.
Gratulujemy!

 Więcej informacji..


  "Użyczenie sprzętu od firmy LŁ"
25.01.2014 r.

W dniu 12 grudnia 2013 r. zawarto porozumienie o użyczeniu urządzenia Pro-Log pomiędzy firmą LŁ (dawniej Lange Łukaszuk Sp. J.) z siedzibą w Bykowie - Mirków, a Zespołem Szkół nr 3. Dokument podpisali: p. Tadeusz Kumaszka z ramienia firmy LŁ oraz p. Radosław Moskal - odpowiedzialny za realizację z ramienia Zespołu Szkół nr 3 - THM. W ramach współpracy firma LŁ przekazała naszej szkole do testów urządzenie Pro-Log, które służy do kontroli czasu włączenia oświetlenia sztucznego w zależności od ilości naturalnego światła (jeśli występuje) oraz od natężenia ruchu w kontrolowanym obszarze. Na podstawie zebranych danych zostanie wygenerowany kod, który zostanie przesłany do firmy STEINEL, który dokona końcowych wyliczeń i poda przypuszczalną oszczędność wynikającą z zamontowania czujników ruchu/zmierzchowych na kontrolowanym obszarze.

Sprzęt możemy testować do 30 marca 2014 r. Zwrot urządzenia powinien nastąpić do dnia 30 czerwca 2014 r. Czy istnieje możliwość podarowania sprzętu dla szkoły? Zobaczymy :) Oszczędności energii w szkole wyszłyby nam wszystkim na plus, tylko trzeba poczekać na ustawę motywującą :(  "Darowizna od firmy Conrad Electronic"
25.01.2014 r.

W dniu 6 grudnia 2013 r. zawarto porozumienie wydawnicze pomiędzy firmą Conrad Electronic Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, a Zespołem Szkół nr 3. Dokument podpisali: p. Michał Nowak - Prezes Zarządu firmy CONRAD oraz p. Radosław Moskal - odpowiedzialny za realizację z ramienia Zespołu Szkół nr 3 - THM. W ramach współpracy firma CONRAD przekazała naszej szkole sprzęt o wartości 2000 PLN.
 Więcej informacji..


  "XL OWT - zawody okręgowe"
25.01.2014 r.

16.01.2014 r. w Kielcach odbyły się zawody okręgowe XL Olimpiady Wiedzy Technicznej. W olimpiadzie nie zabrakło uczniów naszej szkoły.
 Więcej zdjęć..


  "Gala Perspektywy 2014"
20.01.2014 r.

Dyrektor szkoły p. Czesław Golis, opiekunowie olimpijczyków p. Alicja Żuchowska i p. Radosław Moskal oraz olimpijczycy Katarzyna Strzyż i Piotr Żebrowski wzięli udział w uroczystym finale XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014, podczas którego odebrali dyplom dla Najlepszego Technikum w Województwie Świętokrzyskim. Uroczystość miała miejsce w ubiegłym tygodniu w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
 Więcej informacji..
 ostrowiecka.pl: Wielki sukces THM!..  "Platforma zdalnego nauczania ZS3"
18.01.2014 r.

Platforma zdalnego nauczania ZS3 została umieszczona w nowej domenie: http://zs3.thm.edu.pl Pierwsza wersja platformy powstała w kwietniu 2010 roku. Obecna wersja, wykonana w technologii Moodle, została uruchomiona w kwietniu 2013 roku. Na platformie będą umieszczane materiały dydaktyczne przygotowane przez nauczycieli i uczniów. Większość kursów dostępna jest dla zalogowanych użytkowników, niektóre kursy mogą być zabezpieczone dodatkowym hasłem, które można otrzymać od prowadzących zajęcia. Administratorem platformy jest p. Marek Gawlik - nauczyciel przedmiotów informatycznych.

  "Najlepsze technikum w województwie"
15.01.2014 r.

Po raz czwarty z rzędu nasze Technikum nr 3 zostało najlepszym technikum w województwie świętokrzyskim. Jednak szczególnie cieszy fakt, że w Rankingu Ogólnopolskim Techników awansowaliśmy z miejsca 170 na miejsce 16. Ponadto:
 • zdobyliśmy tytuł "Złotej Szkoły 2014"
 • w Rankingu Maturalnym Techników zajęliśmy 29 miejsce w kraju (awans z miejsca 146)
 • w Rankingu Szkół Olimpijskich zajęliśmy 126 miejsce w kraju (awans z miejsca 156)
W tym roku kapituła zmieniła nieco punkty wagowe, według których utworzono ranking szkół:
 • Sukcesy w olimpiadach 20%
 • Matura z przedmiotów obowiązkowych 25%
 • Matura z przedmiotów dodatkowych 25%
 • Egzamin zawodowy 30%
 Więcej informacji..
 Rankingi - lata poprzednie..
 www.perspektywy.pl: Ranking Techników 2014 - woj. świętokrzyskie..

  "Podsumowanie zawodów sportowych"
14.01.2014 r.

W dniu 18 grudnia 2013 roku w Departamencie Promocji Edukacji Kultury Sportu i Turystyki w Kielcach odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół województwa świętokrzyskiego za rok szkolny 2012/2013. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych sklasyfikowano 43 szkoły. Zespół Szkół nr 3 (THM) w tym zestawieniu znalazł się na piątym miejscu, a w skali powiatu zajął drugie miejsce ulegając jedynie Szkole Mistrzostwa Sportowego. Naszą szkołę reprezentował opiekun biegaczy mgr Igor Paluch, który odebrał pamiątkowy puchar oraz dyplom. Gratulujemy.
 Więcej zdjęć..


  "Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej"
7.01.2014 r.

W dniach 02.12-11.12.2013 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Drużyna naszej szkoły zajęła III miejsce. Opiekunem uczniów był mgr Igor Paluch. Gratulujemy.
 Więcej zdjęć..
 Osiągnięcia sportowe ZS3..


  "Gen. L. Majewski o naszej szkole"
31.12.2013 r.

"W moim rodzinnym Ostrowcu Świętokrzyskim (...) stniała wówczas tylko jedna szkoła techniczna - mówi generał, Lech Majewski. - Otwierała ona szersze perspektywy na przyszłość, pozwalała zdobyć zawód i umożliwiała zdobycie matury, która była przepustką na studia. Dzięki swojej renomie i uznaniu wykraczającym daleko poza najbliższe okolice Ostrowca przeznaczona była tylko dla nielicznej garstki najlepszych i najzdolniejszych. Dzięki swojej determinacji udało mi się wstąpić w szeregi uczniów Technikum Hutniczo - Mechanicznego i zdać egzamin dojrzałości pozwalający kontynuować naukę na wyższej uczelni. (...) Do dziś mam bardzo miłe wspomnienia związane z Ostrowcem i staram się odwiedzać moją "małą ojczyznę" tak często jak jest to możliwe. (...) Mam wielki szacunek oraz ogromną sympatię dla moich profesorów i kolegów z Technikum Hutniczo - Mechanicznego."
 ostrowiecka.pl: Ostrowczanin pokierują polską armią..

  "Boże Narodzenie"
20.12.2013 r.

Ten cudowny, pełen radości czas Świąt Bożego Narodzenia, niech przyniesie wiele szczęścia i radości, a Nowy Rok spełni najskrytsze marzenia.

  "Awans gen. Lecha Majewskiego"
20.12.2013 r.

W sobotę 14.12.2013 r. prezydent Polski Bronisław Komorowski mianował generała broni pilota Lecha Majewskiego na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Pan Lech Majewski jest absolwentem naszego Technikum Hutniczo-Mechanicznego (matura 1972). W naszej szkole generał gościł ostatnio dwukrotnie:
na II Zjeździe Absolwentów THM-u (wrzesień 2010 r.)
oraz na finale XXXVIII Olimpiady Wiedzy Technicznej (kwiecień 2012 r.).
Z okazji nominacji dyrektor Czesław Golis przesłał na ręce generała list gratulacyjny:

LIST GRATULACYJNY

Pan
generał broni pilot
LECH MAJEWSKI


Szanowny Panie Generale!

     Z ogromną satysfakcją i dumą przyjęliśmy informację o Pańskiej nominacji na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej.
     Prosimy o przyjęcie od dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów i pracowników Pana macierzystej szkoły - THM w Ostrowcu Świętokrzyskim - szczerych i przepełnionych radością gratulacji. Jesteśmy szczęśliwi, że Pańskie osiągnięcia, dorobek oraz wkład na rzecz obronności i bezpieczeństwa naszego kraju zostały docenione i uhonorowane tak zaszczytnym stanowiskiem. Tego typu awans to wielkie wyróżnienie Pańskiej niezwykle trudnej i wymagającej wielu poświęceń służby.
     Całą społeczność naszej szkoły rozpiera duma z faktu, iż jest Pan absolwentem THM tak życzliwie nastawionym do nas wszystkich, zawsze nas wspierającym i pamiętającym o nas nie tylko okazjonalnie.
     Pańska postawa i kariera zawodowa była, jest i będzie nadal wzorem do naśladowania dla naszych uczniów.
     Składamy Panu Generałowi życzenia wszelkiej pomyślności osobistej i zawodowej.
     Niech wytrwałość i konsekwencja w działaniu, a także zwykła ludzka życzliwość towarzyszą Panu w codziennej pracy.
     Polecamy się Pańskiej pamięci.

                           Z wyrazami szacunku

  "Olimpiada Logistyczna - etap okręgowy"
10.12.2013 r.

5 grudnia 2013 roku, punktualnie o godzinie 11:00 rozpoczął się okręgowy etap VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zmagania drugiego etapu odbywały się jednocześnie w jedenastu ośrodkach w całym kraju. Po raz drugi gospodarzem etapu okręgowego olimpiady dla Polski południowo - wschodniej był Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Szkoła została ponownie wyróżniona przez Organizatora Olimpiady za profesjonalizm w przeprowadzeniu imprezy oraz wysokie osiągnięcia uczniów w olimpiadzie.
 Więcej informacji..
 Logistyka- nasze osiągnięcia 2009-2013..


  "Mikołajki w szkole"
9.12.2013 r.

 Więcej zdjęć..


  "Praca w Celsie"
6.12.2013 r.

Celsa Huta Ostrowiec rozpoczęła wymianę pokoleniową swojej załogi. Na dzień dzisiejszy firma poszukuje pracowników na stanowiska robotnicze oraz średniego i wyższego personelu technicznego. Dyrekcja Huty Celsa liczy na absolwentów Zespołu Szkół nr 3 oraz absolwentów wyższych uczelni, którzy ukończyli ZS3-THM lub inną szkołę techniczną w naszym mieście. Absolwenci zainteresowani pracą w Celsie proszeni są o kontakt p. Radosławem Moskalem (tel. 605-562-572, e-mail: radek_d_m@poczta.onet.pl)

  "Absolwenci nas odwiedzają"
5.12.2013 r.

W sobotę 9 listopada 2013 r., na zaproszenie p. Radka Moskala, naszą szkołę odwiedzili absolwenci ze swoimi dziećmi. Zaszczycili nas: Beata i Marek Kowalczykowie (1994, technik elektronik, wychowawczyni - p. Ewa Foryś) z synem Kamilem (7 lat) oraz Maciek Baran (2002, technik elektronik, wychowawczyni - p. Grażyna Jedlikowska) z córeczką Zosią (4 lata).
 Pełna relacja..


  "XL OWT - zawody okręgowe"
5.12.2013 r.

Do zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy Technicznej zakwalifikowało się 11 uczniów naszej szkoły:
1. Przemysław Jedlikowski - 2Tib
2. Piotr Moroń - 3Tet
3. Artur Barański - 4Te
4. Grzegorz Tomaszewski - 4Te
5. Tomasz Soboń - 4Te
6. Grzegorz Masłowski - 2Tm
7. Piotr Żebrowski - 4Tm
8. Wojciech Gorazd - 4Tm
9. Mateusz Bialucha - 4Tm
10. Krystian Soboń - 4Tm
11. Damian Kaczmarzyk - 3Tm

Wszystkim SERDECZNIE GRATULUJEMY! Zawody okręgowe odbędą się 16.01.2014 r. (czwartek) na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach.

  "Edukacja zawodowa w praktyce"
28.11.2013 r.

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji unijnego projektu "Edukacja zawodowa w praktyce". Celem przedsięwzięcia jest rozwinięcie wybranych kompetencji kluczowych i zawodowych u uczniów, ukierunkowanych na przygotowanie do wymogów regionalnego rynku pracy z uwzględnieniem kluczowych branż regionu i innowacyjnych specjalizacji oraz rozwinięcie kompetencji zawodowych u nauczycieli przedmiotów zawodowych.
 Więcej informacji..


  "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"
28.11.2013 r.

W czwartek 21 listopada został przeprowadzony etap szkolny Olimpiady Tematycznej "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Tym razem uczniowie musieli wykazać się znajomością okresu od 1914 do 1950 roku - od Strzelców i Legionistów do "Żołnierzy Wyklętych".
 Pełna relacja..  "Wycieczka do Remondisu"
28.11.2013 r.

W czwartek 31 października 2013 r. uczniowie klasy III - technik ochrony środowiska wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do firmy Remondis w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorem wycieczki była pani Agnieszka Buczkowska, która również sprawowała opiekę nad młodzieżą.
 Pełna relacja..  "Z zamkniętymi oczami przez Ostrowiec"
18.11.2013 r.

W piątek 15 listopada 2013 r.przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem wzięli udział w konferencji społecznej "Z zamkniętymi oczami przez Ostrowiec". Konferencja, która odbyła się w sali kina "Etiuda", była częścią projektu uczniów LO nr III im. Władysława Broniewskiego dotyczącego szeroko pojętego problemu niepełnosprawności. W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., Powiatowej Straży Pożarnej, ratownicy medyczni Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy i rehabilitanci.
 Więcej zdjęć..  "95 rocznica odzyskania niepodległości"
12.11.2013 r.

W poniedziałek 11 listopada obchodziliśmy 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Program tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości przedstawiał się następująco:
- 10:30 - Uroczysta Msza Święta w kolegiacie p.w. św. Michała Archanioła
- 11:30 - Przemarsz do Parku Miejskiego pod Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego
- 12:00 - Uroczystości przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego.
 Więcej zdjęć..  "Testy robotów Conrad"
11.11.2013 r.

Kilkuletnie prywatne kontakty p. Radosława Moskala z p. Jackiem Zienkiewiczem przedstawicielem firmy CONRAD znów przyniosły pozytywne skutki. W ramach współpracy firma CONRAD dostarczyła naszej szkole do testów dwa roboty: mobilny oraz kroczący.
 Więcej..  "Mój nowy zawód"
7.11.2013 r.

W sobotę 26.10.2013 r. "ruszył" w naszej szkole projekt współpracy ponadnarodowej "Mój nowy zawód w zielonej gospodarce". Oficjalnego otwarcia dokonali: p. Czesław Golis - dyrektor Zespołu Szkół nr 3 - THM oraz p. Radosław Moskal - koordynator SzOK-u, czyli Szkolnego Ośrodka Kariery.
 Pełna relacja..  "XL Olimpiada Wiedzy Technicznej"
7.11.2013 r.

25 października 2013 r. w naszej szkole odbyły się zawody szkolne XL Olimpiady Wiedzy Technicznej.
 Więcej zdjęć..  "Targi Inno-Tech Expo Kielce"
7.11.2013 r.

W dniach 17-19 października 2013 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyła w Targach Inno-Tech Expo w Kielcach.
 Więcej zdjęć..  "Biegi przełajowe"
6.11.2013 r.

W dniu 10 października 2013 roku na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowinach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców.
 Pełna relacja..  "Nowe strony www"
31.10.2013 r.

Uczniowie klas 4 Tia i 4 Tib zaprojektowali 2 strony www o praktykach zagranicznych w maju 2013 r.
Praktyki zawodowe w Maladze 2013
malaga2013.zs3leonardo.pl - strona internetowa o praktykach zawodowych w Maladze - autor Konrad Skura kl. 4 Tia
zwickau2013.zs3leonardo.pl - strona internetowa o praktykach zawodowych w Zwickau - autorzy: Ernest Nowak kl. 4 Tia i Bartosz Polak kl. 4 Tib
Praktyki zawodowe w Zwickau 2013


  "Wokalna perła THM-u"
28.10.2013 r.

Agnieszka Nowak z klasy 3 Tib zdobyła trzecie miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Ocalić od zapomnienia" zorganizowanym przez Dom Kultury im. Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Nasza uczennica, jako jedna z niewielu, zgłoszona została do konkursu przez swoją macierzystą szkołę, a konkretnie nauczycielkę - panią Renatę Kowalską, która sprawowała opiekę nad wokalistką. Podziękowania dla pana dyrektora Czesława Golisa za pomoc przy czynnościach związanych z akredytacją konkursową. Ogromne gratulacje dla Agnieszki! Życzymy kolejnych sukcesów.
 Pełna relacja..  "Koncert muzyczny Perły muzyki"
25.10.2013 r.

21 października młodzież naszej szkoły miała możliwość wysłuchania koncertu muzycznego.
 Więcej zdjęć..  "Warsztaty edukacyjne"
25.10.2013 r.

16 października maturzyści z klas 4 Tib i 4 Tm wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Celem głównym wyjazdu był udział w warsztatach edukacyjnych dla młodzieży ponadgimnazjalnej organizowanych przez Muzeum Historii Żydów Polskich. Maturzyści uczestniczyli w 90-minutowych zajęciach z cyklu "Zagłada-Holokaust-Shoah", których tematyka dotyczyła przyczyn, przebiegu i skutków zagłady polskich Żydów podczas II wojny światowej.
 Pełna relacja..  "Rajd integracyjny logistyków"
25.10.2013 r.

9 października klasa I - technik logistyk odbyła rajd integracyjny w okolicach Bałtowa. Imprezę zainicjowali sami uczniowie, którzy uznali, że warunki pozaszkolne będą lepiej sprzyjać wzajemnemu poznaniu się. Organizatorem rajdu i przewodnikiem był zastępca dyrektora szkoły - pan Piotr Leśniewski, a wspomagały go panie: Alicja Żuchowska - wychowawczyni klasy i nauczycielka Elżbieta Drach.
 Pełna relacja..  "Targi INNO-TECH EXPO"
16.10.2013 r.

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO w Kielcach. To niecodzienna okazja do zobaczenia pod jednym dachem wielu ciekawych rozwiązań technologicznych, poznania kierunku rozwoju nauki i biznesu, a także dowiedzenia się nad czym aktualnie pracują uczelnie technologiczne.
Ciekawym akcentem INNOTECHU będzie strefa młodych naukowców. To miejsce, w którym zostaną zaprezentowane rozwiązania, pomysły i wynalazki, stworzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Połańca, Staszowa, Ożarowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród wynalazków znajdą się między innymi wypalarka plazmowa, giętarka tworzyw sztucznych, SAFE STEP bezpieczna laska dla niewidomych, wanted clock - lokalizator osób zaginionych, urządzenie do przeprowadzania procesów obróbki cieplnej, otwieracz do okien znajdujących się na znacznej wysokości, sprężarka z recyklingu, dom dla seniora czy panel operatorski do projektowania programowalnych układów sterowania z PLC.
Wszystkich miłośników nowych technologii zapraszamy do Targów Kielce od 18 do 19 października 2013 r. Dla wszystkich uczniów i nauczycieli DARMOWE KARTY WSTĘPU posiada p. Radosław Moskal.  "VI Olimpiada Logistyczna"
16.10.2013 r.

11 października 2013 roku rozpoczęła się VI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Do pierwszego, szkolnego etapu przystąpiło około 7900 uczniów z całej Polski, w tym 51 osób z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Uczestnicy naszej szkoły to logistycy z klas drugich, trzecich i czwartej. Opiekunem olimpiady z ramienia szkoły jest pani Alicja Żuchowska.
 Pełna relacja..  "Dzień Edukacji Narodowej"
16.10.2013 r.

W dniu 15.10.2013 r. młodzież szkoły uczestniczyła w uroczystej akademii z okacji Dnia Edukacji Narodowej.
 Więcej zdjęć..  "Nauczyciel Roku 2013"
16.10.2013 r.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych w naszej szkole p. Radosław Moskal - Nauczyciel Roku 2009, uczestniczył w uroczystej gali wyboru Nauczyciela Roku 2013.
 Więcej zdjęć..  "Profesor Oświaty"
15.10.2013 r.

Nauczyciel przedmiotów elektryczno-elektronicznych w naszej szkole p. Radosław Moskal odebrał z rąk p. Krystyny Szumilas, Minister Edukacji Narodowej, dyplom Profesora Oświaty. Uroczystość odbyła się w Dniu Edukacji Narodowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Gratulujemy!

 Więcej zdjęć..
 ostrowiecka.pl: Radosław Moskal honorowym Profesorem Oświaty..
 www.echodnia.eu: Nauczyciele uhonorowani tytułem Profesora Oświaty..


  "Nasze spotkanie z Melpomeną"
12.10.2013 r.

Interesującym dopełnieniem poznania twórców i dzieł literackich jest zapoznanie się z przekazem teatralnym. W naszej szkole, w trosce o właściwą edukację kulturalną, corocznie organizowane są wyjazdy do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Pani Renata Kowalska - organizatorka tych wyjazdów - zawsze stara się zachęcić uczniów do bliższego poznania teatru, obcowania ze sztuką, stara się również przygotować młodzież do świadomego, aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu kulturalnym i społecznym, rozwijać uczniowską wrażliwość na piękno żywego słowa i ekspresję kulturową.
 Pełna relacja..  "Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego"
7.10.2013 r.

W dniu 3 października 2013 r. na terenie Miejskiego Ośrodka GUTWIN zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna chłopców wywalczyła II miejsce oraz tytuł wicemistrza powiatu ostrowieckiego. Opiekę nad drużyną sprawował p. Igor Paluch. Gratulujemy.
 Pełna relacja..  "Uczenie się przez całe życie"
5.10.2013 r.

W dniu 2 października 2013 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się wojewódzka konferencja dotycząca Programu "Uczenie się przez całe życie". Celem konferencji zorganizowanej przez Kuratorium Oświaty było podsumowanie realizacji projektów w latach 2007-2013. ZS3 jest placówką, która z powodzeniem zrealizowała w latach 2007-2013 15 projektów mobilności, w tym 14 projektów (21 staży) dla uczniów i 1 projekt wymiany dla nauczycieli. Dzięki temu 402 uczniów miało możliwość odbycia czterotygodniowych praktyk w firmach niemieckich, hiszpańskich i portugalskich. W bieżącym roku szkolnym będą realizowane dwa kolejne staże w ramach projektu Leonardo da Vinci, w ramach których grupa 40 uczniów będzie miała możliwość odbycia praktyk zagranicznych w Hiszpanii i Niemczech.
 Pełna relacja..  "Wycieczka klas logistycznych"
28.09.2013 r.

17 września 2013 roku logistycy z klas II TL, II Tlo i III Tl przebywali na wycieczce przedmiotowej w Warszawie. Organizatorem wycieczki była pani Alicja Żuchowska, a opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Monika Lipska - Kłos, Katarzyna Cedro i Julita Pastuszko.
 Pełna relacja..  "Matura TOP 10: THM numerem 1"
26.09.2013 r.

 www.echodnia.eu: Matura TOP 10: ostrowiecki "THM" najlepszy..

  "Pokazy z fizyki"
24.09.2013 r.

O tym, że fizyka jest fascynującą nauką chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Powszechnie również wiadomo, że decydującą rolę odgrywają w niej doświadczenia. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach przygotowanych przez zespół pracowników naukowych Instytutu Fizyki UMCS w Lublinie.
 Więcej informacji..  "Pamiętamy o naszej historii"
24.09.2013 r.

17 września 2013 r. w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Św. obyła się msza święta w intencji ofiar sowieckiego totalitaryzmu. Mimo, że minęło już 74 lata od tamtych wydarzeń, naród polski pamięta o Golgocie Wschodu, nadal stara się również odkrywać nowe fakty. W ostatnim czasie historycy i badacze odnaleźli w archiwach nieznane wcześniej nazwiska kolejnych ostrowczan, których dopisać możemy do listy ofiar zbrodni katyńskiej. Podczas mszy uczczono również pamięć ofiar ludobójstwa na Wołyniu, które miało miejsce 70 lat temu. W uroczystościach uczestniczyła grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Jacka Grygiela.
 Więcej zdjęć..  "Dla maturzystów"
17.09.2013 r.

W dziale Informacje dla maturzystów.. zostały zamieszczone 2 nowe pliki .pdf:
# Tematy maturalne obowiązujące w roku szkolnym 2013-2014 oraz
# Instrukcja wypełniania deklaracji maturalnej 2013-2014.

  "Uroczystość ślubowania"
17.09.2013 r.

W dniu 11 września o godzinie 16.00 w auli szkoły odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Jak co roku najmłodsi uczniowie uroczyście ślubowali na sztandar szkoły, że będą zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności, darzyć szacunkiem nauczycieli i swoich kolegów, dbać o dobre imię szkoły, a także nie zawiodą zaufania, które pokładają w nich rodzice.
 Więcej zdjęć..  "Bieg Zwycięstwa"
14.09.2013 r.

W dniu 7.09.2013 r., dla upamiętnienia 68 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej na Pacyfiku, odbyła się kolejna edycja Biegu Zwycięstwa. W imprezie wzięło udział siedmioro uczniów ZS nr 3 w Ostrowcu Św.: Aleksandra Cichocka, Sebastian Kurek, Tomasz Soboń, Mateusz Wiącek, Michał Kasprzycki, Michał Bojara, Grzegorz Masłowski. Opiekunem drużyny był p. Igor Paluch.
 Więcej zdjęć..  "Rozpoczęcie roku szkolnego"
3.09.2013 r.

W dniu 2 września 2013 roku o godzinie 9.00 w auli szkoły miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego 2013/2014.
 Więcej zdjęć..  "Ślubowanie uczniów klas I"
30.08.2013 r.

Ślubowanie uczniów klas I odbędzie się 11 września 2013 r. o godz. 16.00 w auli szkoły.

  "Spotkania z rodzicami"
30.08.2013 r.

Harmonogram spotkań z rodzicami we wrześniu 2013 r.:
 • Klasy pierwsze:
  • 5.09.2013 - godz. 16.00 - spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły na auli
  • 5.09.2013 - godz. 17.00 - spotkanie rodziców z wychowawcami w salach lekcyjnych
 • Klasy czwarte:
  • 5.09.2013 - godz. 16.00 - spotkanie rodziców z wychowawcami w salach lekcyjnych
  • 5.09.2013 - godz. 17.00 - spotkanie rodziców i uczniów z dyrekcją szkoły na auli w sprawie matur 2014
 • Pozostałe klasy - według ustaleń wychowawców
  "Inauguracja roku szkolnego"
30.08.2013 r.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/14 rozpocznie się w poniedziałek 2 września 2013 r. w auli szkoły. Wcześniej, o godz. 8.00, zapraszamy na Mszę Św. do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Sandomierskiej. Witamy po wakacjach.  "Profesor Oświaty"
30.08.2013 r.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych mechatronicznych i elektronicznych w naszej szkole, opiekun licznej grupy olimpijczyków, p. Radosław Moskal otrzymał zaszczytny tytuł Profesora Oświaty. Nasz nauczyciel znalazł się w gronie 20 wyróżnionych nauczycieli z całej Polski. Tytuł Profesora Oświaty otrzymał również p. Mariusz Zyngier - nauczyciel z Połańca. Gratulujemy kolejnego sukcesu.

Mariusz Zyngier, Beata Zyngier i Radosław Moskal


 www.echodnia.eu: Dwóch świętokrzyskich nauczycieli w elitarnej dwudziestce!..
 ostrowiecka.pl: Radosław Moskal honorowym Profesorem Oświaty!..
 www.glos.pl: Nauczyciel Roku 2009 honorowym profesorem oświaty..

« 2012/2013      2014/2015 »

 
^ Do góry ^