» Archiwum 2013

Absolwenci nas odwiedzają
THM - magiczna nazwa? - marka szkoły! :)

W sobotę 9 listopada 2013 r., na zaproszenie p. Radka Moskala, naszą szkołę odwiedzili absolwenci ze swoimi dziećmi. Zaszczycili nas: Beata i Marek Kowalczykowie (1994, technik elektronik, wychowawczyni - p. Ewa Foryś) z synem Kamilem (7 lat) oraz Maciek Baran (2002, technik elektronik, wychowawczyni - p. Grażyna Jedlikowska) z córeczką Zosią (4 lata).

Państwo Beata i Marek na stałe mieszkają w Warszawie. On jest projektantem oprogramowania - specjalizacja w integracji systemów (platformy TIBCO oraz Websphere MQ w Polkomtelu Sp. z o.o., zaś Ona analitykiem biznesowym - analiza i weryfikacja wymagań dla tworzonego oprogramowania, nadzór nad dostawcami zewnętrznymi, zarządzanie projektami w PKO Bank Polski. Pan Maciek mieszka we Wrocławiu, pracuje w ASSECO Poland S.A. i zajmuje się oprogramowaniem dla szpitali (AMMS).

Jak obyczaj stary każe, przychodząc w gości, przynosimy prezenty dla "domowników" :) Tradycji tym razem też stało się zadość. Państwo Marek i Beata Kowalczykowie, nie po raz pierwszy przekazali opiekunowi pracowni automatyki i robotyki p. Radkowi: elementy, podzespoły, urządzenia elektroniczne, literaturę fachową - książki, czasopisma, katalogi, broszury. Pan Marek już w zeszłym roku szkolnym przekazał dla uczniów bardzo dużo sprzętu elektronicznego i informatycznego. Udało im się wspólnie zapakować cały samochód p. Radosława, wsiąść (z trudem) i przyjechać do szkoły.

Pan Maciek też się postarał. Sprezentował szkole kilkadziesiąt książek z elektrotechniki, elektroniki, matematyki, fizyki i informatyki.

Serdecznie za ten DAR, p. Marku, p. Beato, p. Maćku, DZIĘKUJEMY! w imieniu Dyrekcji ZS3, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów i ich rodziców!!!

W rewanżu upominki dla gości przekazali p. Czesław Golis - dyrektor ZS3-THM oraz p. Radosław Moskal. Goście zwiedzili szkołę: aulę, pracownie w których mieli zajęcia. Dla najmłodszych odbył się pokaz możliwości sprzętu mechatronicznego w sali 117. Na zakończenie pobytu p. Czesław Golis zaprosił gości na kawkę ze śmietanką do swojego "królestwa", czyli gabinetu dyrektora ZS3-THM.

Zosia i Kamil ze szkoły wyszli bardzo zadowoleni, tym bardziej, że p. Radek pożyczył im na weekend kilka robotów do testowania.