» Archiwum 2013

"Z zamkniętymi oczami przez Ostrowiec"
Kino "Etiuda" - 15 listopada 2013 r.

W piątek 15 listopada 2013 r.przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem wzięli udział w konferencji społecznej "Z zamkniętymi oczami przez Ostrowiec". Konferencja, która odbyła się w sali kina "Etiuda", była częścią projektu uczniów LO nr III im. Władysława Broniewskiego dotyczącego szeroko pojętego problemu niepełnosprawności. W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., Powiatowej Straży Pożarnej, ratownicy medyczni Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy i rehabilitanci.

Zaproszeni goście dzieląc się spostrzeżeniami ze swojej pracy, starali się uświadomić uczestnikom konferencji jakie zagrożenia wynikają z nieodpowiedzialnych zachowań podczas zabaw i wypoczynku. Szczególne wrażenie zrobiły na zebranych krótkie filmy pokazujące wypadki drogowe z udziałem młodych ludzi oraz ich skutki.