Dzisiaj jest .
 
» Osiągniecia ekonomiczne


 

Olimpiady i konkursy wiedzy ekonomicznej


 • Olimpiada Przedsiębiorczości

 • - Przemysław Jedlikowski z klasy 3 Tib zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Przedsiębiorczości. Etap ten został rozegrany 5 marca 2015 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Opiekunem ucznia była p. Ewa Kaleta.

  - 6 marca 2014 r. Przemysław Jedlikowski - uczeń klasy 2 Tib uczestniczył w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości. Etap ten miał miejsce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Eliminacje szkolne olimpiady w naszej szkole organizuje p. Ewa Kaleta.

  - 2 grudnia 2010r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości. Zawody rozpoczęły się o godz. Olimpiada Przedsiębiorczości - finaliści etapu szkolnego 9.00. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Do etapu okręgowego Olimpiady zakwalifikowali się:
  • Patryk Podczasi - klasa 4 specjalność - elektronika
  • Karol Gałęzia - klasa 4 specjalność - informatyka
  Konkurencja była bardzo duża, dlatego szczególne gratulacje należą się finalistom etapu szkolnego. W dniu 3 marca 2011r. zmierzą się oni w zawodach okręgowych, które odbędą się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Organizacją etapu szkolnego oraz przygotowaniem uczestników zajęła się p. Alicja Żuchowska.


 • Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

 • - w etapie okręgowym olimpiady uczestniczyli:
  - w roku szkolnym 2005/2006 - Nguyen Jakub, Baka Anna, Rdzanek Donata.
  - w roku szkolnym 2003/2004 - Nowak Rafał - laureat szczebla okręgowego, zakwalifikował się do szczebla centralnego olimpiady oraz Lisowski Marcin.
  - w roku szkolnym 2002/2003 - Lipiec Iwona, Pietruszka Agnieszka i Zimoląg Mateusz.
  - w roku szkolnym 2001/2002 - Łukasiewicz Artur, Grudniewski Piotr i Zimoląg Mateusz.
  - w roku szkolnym 2000/2001 - Wiewióra Dagmara, Skarba Mariusz, Żywczyk Justyna, Kaczmarczyk Ewelina, Dorociak Ewelina, Łukasiewicz Artur, Morzyk Michał, Grudniewski Piotr i Adamski Tomasz.
  Przygotowywaniem uczniów do olimpiady zajmuje się mgr Alicja Żuchowska.

 • Konkurs "Przedsiębiorczy zawsze wygrywa"

 • - organizator ŚCDN, sponsor Narodowy Bank Polski. W roku szkolnym 2002/2003 w konkursie na najlepszy biznesplan spośród pięciu drużyn zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu dwa projekty znalazły się w finale i po prezentacji zostały wyróżnione:
    1. Projekt pt. "Komputerowe Oprogramowanie Gastronomiczne i Hotelarskie" spółka jawna, opracowany przez uczniów: Marcina Fiszera, Karola Fudalę, Mariusza Główkę, Karola Cielebąka i Grzegorza Dwojaka.
    2. Projekt pt. Usługi renowacyjne "Eurocomfort" spółka cywilna, opracowany przez uczennice: Agnieszkę Zaborską, Agnieszkę Kasińską, Małgorzatę Szastak, Beatę Pawlicę i Agnieszkę Jaros.
  Opiekę nad wymienionymi pracami sprawowała mgr Alicja Żuchowska.

 • Konkurs "Internetowa Gra Giełdowa"

 • - w II edycji konkursu uczestniczyły dwie drużyny:
    1. Liceum Techniczne: Marcin Fiszer, Karol Fudala i Mariusz Główka.
    2. Technikum Nr 3: Dariusz Szot, Grzegorz Mendyk, Grzegorz Kocjan, Krzysztof Mikulski i Emil Kubik.
  Opiekę nad wymienionymi pracami sprawowała mgr Alicja Żuchowska.


   
  ^ Do góry ^