Dzisiaj jest .
 
» Wydarzenia 2010/2011


 

Wydarzenia 2010/2011

« 2009/2010      2011/2012 »

  "Media o nas"
30.06.2011r.

  ZS3 przecierał szlak dla chcących skorzystać z unijnych pieniędzy..
  Dowódca Sił Powietrznych RP na Zjeździe Absolwentów..
  Nagrodzony za inteligencję i poczucie humoru..
  Liderzy na praktykach..
 Więcej znajdziesz na "Media o nas.."

  "Wyniki naboru do klas I"
29.06.2011r.

Listy gimnazjalistów przyjętych do klas pierwszych Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. - rok szkolny 2011/2012 - możesz pobrać poniżej:
 Listy przyjętych do klas pierwszych - 29.06.2011r. - godz. 13.10

  "Stypendia starosty rozdane"
28.06.2011r.

21 czerwca 2011r. w auli naszej szkoły miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów starosty dla najwybitniejszych uczniów powiatu ostrowieckiego. Miło nam jest poinformować, że w gronie 16 wyróżnionych aż 6 uczniów uczęszcza do naszej szkoły. W kategorii dydaktycznej stypendia otrzymali: Michał Gawlik, Karol Mruk i Michał Mazur (technik informatyk), zaś w kategorii artystycznej stypendiami wyróżniono: Darię Kożuchowską, Maję Kożuchowską i Karolinę Iżak (technik logistyk). Gratulujemy.
  Pełna relacja..

  "Podręczniki na nowy rok szkolny"
24.06.2011r.

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2011/2012 będzie podany we wrześniu 2011r.

  "Egzaminy poprawkowe"
24.06.2011r.

Znane są już terminy egzaminów poprawkowych w sierpniu 2011r.
 Pobierz harmonogram egzaminów poprawkowych..

  "Mistrzostwa Polski w Kickboxingu"
24.06.2011r.

Wielokrotny medalista w kickboxingu - uczeń klasy 2 Tia Przemysław Sułkowski - ponownie sięgnął po złoto. Tym razem w nowej hali KSZO w Ostrowcu Św. w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu zajął I miejsce. Gratulujemy.
 Inne osiągnięcia Przemka..

  "Aktorska przygoda uczniów z THM-u"
21.06.2011r.

W sobotę, 18 czerwca, na zaproszenie aktora i reżysera - p. Jana Krzysztofa Szczygła - uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Renaty Kowalskiej, wyjechali na cały dzień do Sandomierza, aby brać udział w kręceniu ostatnich scen kolejnej serii popularnego serialu telewizyjnego - "Ojciec Mateusz". Przejazd oraz catering dla młodzieży opłaciła produkcja serialu. Grupa uczniów z klas: 1 Tib, 1 Tm, 2 Tib, 3 Tib oraz 3 Tl miała okazję podpatrywać na planie pracę aktorów, reżysera, ekipy produkcyjnej, ale przede wszystkim, największą frajdę sprawiła wszystkim możliwość statystowania w kilku scenach filmowych. Młodzież poznała aktorstwo od przysłowiowej kuchni, a bliskość znanych gwiazd telewizyjnych (Artura Żmijewskiego, Piotra Polka, Rafała Cieszyńskiego, Edyty Herbuś) dostarczyła wiele radości i satysfakcji. Na jesieni oglądajcie nas na ekranach swoich telewizorów. Warto!


  "Zakończenie roku szkolnego"
20.06.2011r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/11 odbędzie się w auli szkoły 22 czerwca 2011r. o godz. 9.00. Wręczenie świadectw przez wychowawców w salach lekcyjnych zaplanowane zostało na godz. 9.30.


  "Boisko wielofunkcyjne"
20.06.2011r.

Jeszcze w tym roku powstanie dokumentacja projektowa nowego boiska wielofunkcyjnego przy naszej szkole. Koszt budowy boiska, wraz z zagospodarowaniem terenu, wyniesie 690 tys. zł.

  "Internet radiowy w szkole"
16.06.2011r.

W maju 2011r. uruchomiona została sieć radiowa w naszej szkole. Sieć obsługuje 7 routerów: THMBIBL, THMAULA, THM410, THM123, THM215, THM403 oraz THM401. Konfiguracji sieci dokonał nauczyciel przedmiotów teleinformatycznych p. Marcin Królikowski. Więcej o szkolnej sieci LAN..

  "Nasza mała Ojczyzna - finał"
16.06.2011r.

W piątek 10 czerwca 2011r. w auli Zespołu Szkół nr 3 odbył się finał I Powiatowego Konkursu Informatycznego "Nasza mała Ojczyzna". Punktualnie o 10.00 dyrektor szkoły p. Czesław Golis powitał przybyłych gości. Finał konkursu poprowadzili nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 p. Dariusz Granat i p. Radosław Moskal. Pomysłodawca i główny organizator p. Dariusz Granat krótko przedstawił genezę i założenia konkursu. Pomysł na I Powiatowy Konkurs Informatyczny "Nasza mała Ojczyzna" pojawił się zimą tego roku w rozmowie z p. Włodzimierzem Szczałubą Przewodniczącym Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Ostrowieckiego.
 Czytaj całość..

  "195 tys. euro na praktyki zagraniczne"
13.06.2011r.

Narodowa Agencja Programu Leonardo da Vinci podała wyniki KONKURSU 2011 NA PROJEKTY EUROPASS MOBILITY. Oba projekty napisane przez nauczycieli Technikum  nr 3 zostały przyjęte do realizacji:

 • Projekt nr 18851 pt. "Praktyka zagraniczna formą poznania europejskiego rynku pracy"
  Kwota dofinansowania: 95 760,00 euro
 • Projekt nr 18792 pt. "Praktyki zagraniczne dla techników z ZS 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim - 2011"
  Kwota dofinansowania: 99 890,00 euro
Projekty zostaną zrealizowane w roku szkolnym 2011/2012. W praktykach zagranicznych wezmą udział obecni uczniowie klas II.

Wszystko o praktykach zagranicznych

Strony www o praktykach zawodowych:
filmy, zdjęcia, relacje uczestników, opinie..

  "Nasza mała Ojczyzna"
9.06.2011r.

W sobotę 4 czerwca 2011r. został przeprowadzony w naszej szkole kolejny etap I Powiatowego Konkursu Informatycznego "Nasza mała Ojczyzna". Od godziny 9.00 uczestnicy - uczniowie gimnazjów i szkół średnich naszego powiatu - przedstawiali wykonane przez siebie prezentacje multimedialne, strony WWW oraz filmy. Traktowały one o znanych osobach, które swoją działalnością wywarły wpływ na życie gospodarcze, kulturalne i polityczne naszej małej Ojczyzny. Wyniki konkursu komisja ogłosi 10 czerwca (piątek) o godz. 10.00 w auli ZS 3, na które serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników wraz z opiekunami. Organizatorem konkursu był nauczyciel przedmiotów informatycznych w naszej szkole mgr inż. Dariusz Granat.
 Czytaj dalej..

  "Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej"
6.06.2011r.

W dniu 1 czerwca 2011r., z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej. W zawodach wystartowało 8 drużyn mieszanych (pięciu chłopców i jedna dziewczyna), rywalizujących w dwóch grupach.
 Czytaj dalej..

  Rajd "miodem okraszony"
31.05.2011r.

26 maja uczniowie klasy 1 Tm wybrali się wraz z opiekunami: wychowawczynią Małgorzatą Wawrzkiewicz, wicedyrektorem Piotrem Leśniewskim i p. Renatą Kowalską, na rajd pieszy w okolice Bałtowa.
Już o 7.30, mimo wczesnej pory, wszystkim dopisywały świetne humory i sprzyjała cudowna pogoda. Rzucający się w oczy i wzbudzający powszechne zainteresowanie ostrowczan, żółty autokar (bałtowski scholl bus), zawiózł wycieczkowiczów do miejscowości Skarbka. Po drodze śpiewom i przyśpiewkom nie było końca - 1 Tm to nietuzinkowa "skarbnica" wokalnych talentów (głównie biesiadnych :))) ). Początkowo szliśmy ulicą prowadzącą przez wieś, następnie asfaltowa szosa przekształciła się w drogę polną. W głównej mierze krajobraz mijanych przez nas terenów tworzyły okoliczne gospodarstwa, pola i łąki. Dość długi odcinek trasy wiódł przez las i urokliwe, niepowtarzalne bałtowskie wąwozy. Gromadka piechurów zaciekawiła i wypłoszyła okoliczne jaszczurki, wytropiliśmy ślady dzików, a niektórzy przeżyli "bliskie spotkania" z pokaźnymi mrowiskami.


Półmetek 10-kilometrowej trasy wypadł nam w miejscowości Ulów, gdzie gościliśmy we wspaniałej pasiece byłego wicedyrektora naszej szkoły - p. Wacława Kołodziejczaka. Gospodarz przyjął nas z wielką serdecznością, poczęstował świeżutkim miodem bursztynowej barwy, a chętni mogli przymierzyć strój ochronny i z bliska obejrzeć ule, pracujące w nich pszczoły oraz posłuchać ciekawostek na temat pszczół i pszczelarstwa. Miód i odpoczynek dodały wszystkim wigoru i wyruszyliśmy w stronę Bałtowa. Teren był na tyle "spokojny", że nie było się gdzie zgubić, choć przez wieś przechodził niebieski szlak turystyczny im. Stanisława Jeżewskiego wiodący z Łysej Góry do Pętkowic. Mieliśmy czas, słońce przygrzewało... Brakowało tylko zapachu ogniska i... posiłku. Wkrótce i to dostaliśmy. W Krainie Koni czekały na nas kiełbaski z grilla i napoje. Malownicza okolica, prawdziwie sielski krajobraz, kontakt z naturą - to tylko nieliczne bonusy, które otrzymaliśmy tego dnia :)
I tak oto kolejna udana impreza za nami. Twarze tych, co zdecydowali się na ten wypad, na pewno stały się nieco bardziej opalone i bardziej uśmiechnięte. Wszyscy poczuli w nogach, co to znaczy wędrówka piesza, ale i tak rozstaliśmy się w świetnych humorach, deklarując, że z chęcią weźmiemy udział w kolejnych rajdach.

  "Pozdrowienia z Portugalii"
31.05.2011r.

W dniu 14 maja 2011 roku grupą 18 uczniów z klasy III Tia wyruszyliśmy, aby odbyć czterotygodniową praktykę pod opieką nauczycieli p. Jolanty Świąder i p. Witolda Rogowskiego w skąpanej słońcem Portugalii. Mieszkamy w Montijo, miejscowości położonej w pobliżu Lizbony. Miejscem naszego zamieszkania jest hostel "Escola profissional do Montijo". Ale praktyki to nie tylko praca..
 Czytaj dalej..
Belem - pomnik odkrywców


  "Konkurs Języka Niemieckiego"
30.05.2011r.

15 kwietnia 2011r. w Zespole Szkół Nr 4 w Ostrowcu Św. odbył się Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół zawodowych Powiatu Ostrowieckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół: Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Nr 3, Zespół Szkół Nr 4 z Ostrowca Św. oraz Zespół Szkół w Bałtowie. Nad całością konkursu czuwał Zespół Organizacyjny w składzie: p. Halina Zalewska i p. Iwona Szot-Zbrojna z Zespołu Szkół Nr 4 w Ostrowcu Św.; p. Anna Sadło z Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrowcu Św.; p. Agata Cieślik z Zespołu Szkół w Bałtowie. Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów. Czołowe miejsca zajęli uczniowie z naszej szkoły, z czego niezmiernie się cieszymy:
 1. Mateusz Lisiński - Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św.
 2. Emil Czupryński - Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św.
Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez germanistki: p. Katarzynę Pastuszkę i p. Monikę Lipską-Kłos. Gratulujemy.

  "Praktyki w Zwickau"
30.05.2011r.

Na wstępie chcemy poinformować, że bezproblemowo i szybko dotarliśmy do Zwickau w Niemczech, gdzie odbywają się nasze praktyki. Miasto jest bardzo przyjemne, czyste i ma świetną komunikację miejską. Liczy ok. 100 tys. mieszkańców, czyli jest większe od Ostrowca, a mniejsze o połowę od Kielc. Pierwszego dnia zostaliśmy zapoznani z zakładem pracy, jego regulaminem oraz rozkładem zajęć na cały miesiąc. Nasi wykładowcy są bardzo życzliwi, chętnie odpowiadają na wszystkie nasze pytania i stawiają przed nami ciekawe zadania. W pierwszym tygodniu byliśmy podzieleni na trzy grupy: informatycy tworzyli..
 Czytaj dalej..
Praktyki w Zwickau 2011 Praktyki w Zwickau 2011

  "Nasza mała Ojczyzna"
30.05.2011r.

W sobotę 4 czerwca 2011r. o godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr 3 odbędą się prezentacje prac konkursowych uczestników I Powiatowego Konkursu Informatycznego "Nasza mała Ojczyzna". Wszystkich uczestników wraz z opiekunami oraz publicznością serdecznie zapraszamy. Patronat nad I Powiatowym Konkursem Informatycznym "Nasza mała Ojczyzna" organizowanym w Zespole Szkół Nr 3 objęli dr Zdzisław Kałamaga Starosta Ostrowiecki oraz Jarosław Wilczyński Prezydent Miasta.
W sobotę 28 maja 2011r. w szkole odbyły się dla uczestników konkursu warsztaty z doradcą zawodowym, których celem było przygotowanie młodzieży do prezentacji prac konkursowych. Warsztaty poprowadziła p. Katarzyna Cukierska, a uczestniczyło w nich 17 osób z IV LO w Ostrowcu Św., ZS 3 w Ostrowcu Św., PG 5 w Ostrowcu Św., PG w Szewnie, PG w Ćmielowie oraz Świetlicy Środowiskowej "Przystań" w Chocimowie wraz z opiekunami prac.
Całością prac związanych z konkursem koordynuje nauczyciel przedmiotów informatycznych p. Dariusz Granat.


  "Mistrzostwa PCK"
27.05.2011r.

W dniu 21.05.2011r. uczniowie naszej szkoły, po wygraniu etapu rejonowego, zajęli II miejsce w eliminacjach okręgowych XIX Mistrzostw Polski Pierwszej Pomocy PCK odbywających się w Bałtowie. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Iwoła i Jakub Starczewski z kl.1 Te oraz Anita Banasiewicz, Tomasz Bucior, Maciej Rutkowski z kl.2 Tl. Opiekunem drużyny był dyr. Czesław Golis. Gratulujemy.
 Zobacz inne zdjęcia..

  "Walencja pozdrawia"
26.05.2011r.

Pozdrowienia z gorącej Hiszpanii przesyłają logistycy z III Tl i opiekunowie: p. Julita Pastuszko i p. Alicja Żuchowska. Od tygodnia jesteśmy na praktykach w Walencji. Za nami podróż, która dla większości z nas była nowym doświadczeniem. Duże wrażenie wywarł na nas pierwszy lot samolotem. Mieszkamy w Port Saplaya - malowniczym, nadmorskim miasteczku, na obrzeżach Walencji. Jesteśmy zachwyceni Morzem Śródziemnym, otaczającą roślinnością i zabytkami. Ludzie, z którymi się do tej pory spotykaliśmy byli dla nas bardzo mili i pomocni. Obawialiśmy się, jak sobie poradzimy na praktykach. Szczególnie przerażał nas..
 Zobacz inne zdjęcia..
Praktyki w Walencji 2011 Praktyki w Walencji 2011

  "Wicemistrz kickboxingu"
26.05.2011r.

Po raz kolejny Przemysław Sułkowski (kl.2 Tia) stanął na podium. Tym razem wywalczył II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Semi i Light Contact w Lesznie. Gratulujemy.
 Zobacz inne osiągnięcia Przemka..

  "Pozdrowienia z Hiszpanii"
26.05.2011r.

Pozdrowienia ze słonecznej Malagi przesyłają uczniowie klas III oraz nauczyciele. Dnia 15.05.2011r. wyruszyliśmy do Hiszpanii na praktyki zawodowe. Najpierw wyjechaliśmy autobusem z Ostrowca do Warszawy. Stamtąd samolotem polecieliśmy do Malagi - z przesiadką w Zurychu. Na miejscu byliśmy około godziny 19.00. Z Malagi zostaliśmy zabrani autobusem do hotelu w Fuengiroli, gdzie mieszkaliśmy przez 4 tygodnie.
 Więcej zdjęć z praktyk w Maladze..
Praktyki w Maladze 2011 Praktyki w Maladze 2011

  "Europejskie Słoneczne Dni"
23.05.2011r.

Po raz pierwszy w Polsce w dniach od 1 do 15 maja odbyły się obchody Ogólnoeuropejskiej Kampanii Edukacyjno-Informacyjnej "Europejskie Słoneczne Dni". Jest to wydarzenie propagujące wykorzystanie energii słonecznej w naszym kraju. Głównym celem kampanii jest rozpowszechnienie informacji nt. technologii pozyskiwania ciepła i energii elektrycznej za pomocą kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych, aby stała się ona naturalnym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem wśród polskiego społeczeństwa. Pierwszą szkołą w Polsce która przystąpiła do kampanii ESD był Zespół Szkół nr 3 (THM) z koordynatorem p. Radosławem Moskalem oraz komitetem organizacyjnym w skład którego weszli..
 Zdjęcia oraz pełna relacja..

  "Praktyki zagraniczne"
19.05.2011r.

W ubiegły weekend majowy uczniowie klas III naszego technikum wyjechali na praktyki zagraniczne. W tym roku praktyki będą realizowane w portugalskiej Lizbonie, niemieckim Zwickau oraz w Walencji i Maladze (Hiszpania). Wszelkie koszty wyjazdu i pobytu uczniów zostały pokryte z unijnego programu Leonardo da Vinci.. Opiekę nad uczniami sprawuje 8 nauczycieli ZS3.

malaga.zs3leonardo.pl praktyki2010.zs3leonardo.pl zwickau.zs3leonardo.pl

  "Terminy egzaminów zawodowych"
17.05.2011r.

Informacje dla uczniów zdających w tym roku egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe znajdziesz poniżej. Przypominamy: na etap praktyczny egzaminu zdający zgłasza się najpóźniej na 30 minut przed wyznaczoną godziną rozpoczęcia tego etapu.
  "Rocznica Konstytucji"
10.05.2011r.

We wtorek 3 maja 2011 roku obchodziliśmy 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji. Po Mszy Świętej w Intencji Ojczyzny szkolne poczty sztandarowe udały się pod Pomnik Pomordowanych na Rynku, gdzie po odegraniu hymnu państwowego i przemówieniach okolicznościowych poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów (w tym delegacja dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych).


  "Nowa subdomena"
9.05.2011r.

Od maja 2011r. plan lekcji naszej szkoły został umieszczony w nowej subdomenie: http://planlekcji.zs3ostrowiec.pl Generowaniem planu w programie Optivum firmy VULCAN, a także aktualizacją strony zajmuje się wicedyrektor Tomasz Łodej.  "II Przegląd Ostrowieckich Talentów"
6.05.2011r.

Dnia 28.04.2011r. odbył się w naszej szkole II Przegląd Ostrowieckich Talentów. Celem tego przedsięwzięcia była promocja uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego utalentowanych w różnych dziedzinach, a także integracja samorządów uczniowskich tychże szkół. Nagrody dla uczestników w formie pamięci USB, kart pamięci, albumów, książek, koszulek oraz słodyczy ufundował gospodarz - Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. - mgr Czesław Golis oraz sklep Euro AGD. Sponsorom serdecznie dziękujemy, a wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorką przeglądu była p. Katarzyna Pastuszka.
 Zdjęcia oraz pełna relacja..

  "Biegi przełajowe"
6.05.2011r.

Dnia 18.04.2011r. w Końskich odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Drużyna naszej szkoły w składzie: Kwiecień Kacper, Barański Artur, Soboń Tomasz, Zawadzki Mateusz i Karabin Adrian zajęła 4 miejsce. Wyróżniającym się zawodnikiem był Kacper Kwiecień, uczeń klasy I Te, który indywidualnie zajął wysokie ósme miejsce. Opiekunem drużyny był p. Igor Paluch. Gratulujemy.
 Więcej..

  "Europejskie Słoneczne Dni"
20.04.2011r.

Europejskie Słoneczne Dni to kampania promująca wykorzystanie energii słonecznej w Polsce. Po raz pierwszy w Polsce oficjalne obchody Europejskich Słonecznych Dni odbędą się w maju 2011r. Koordynatorem kampanii w Ostrowcu Świętokrzyskim jest nasz nauczyciel p. Radosław Moskal. Program Europejskich Słonecznych Dni obejmuje:
 • 13 maja - bieg słoneczny na Gutwinie
 • 14 maja - kino "Etiuda" - prezentacje, wykłady, pokazy sprzętu solarnego
 • 15 maja - prezentacja paneli słonecznych oraz pokazy sprzętu solarnego w naszej szkole


  "UWAGA maturzyści"
20.04.2011r.

Zapoznaj się z regulaminem matur 2011.
 Pobierz prezentację ppsx..

  "Standaryzacja egzaminów"
20.04.2011r.

19 i 20 kwietnia 2011r. w klasach czwartych przeprowadzono standaryzację egzaminów zawodowych. W klasie 4 Tt (technik teleinformatyk) standaryzacja obejmowała część pisemną i praktyczną egzaminu, a w klasach 4 Tia i 4 Tib - tylko część pisemną. Standaryzację przeprowadzono we współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną z Łodzi, pod którą nasza szkoła podlega.

  "EDUInspiracje"
19.04.2011r.

Narodowa Agencja Programu Leonardo da Vinci organizuje konkurs "EDUInspiracje", którego celem jest wyłonienie najlepszych projektów w programie "Uczenie się przez całe życie" oraz przedstawienie ich rezultatów szerszej publiczności. Miło nam jest poinformować, że projekt naszych nauczycieli Jakość kształcenia zawodowego - wymiana polskich i włoskich doświadczeń", na podstawie bardzo dobrej oceny realizacji projektu, został zgłoszony do ww konkursu. Projekt został napisany w ramach Fundacji Wspierania Rozwoju ZS3, a dotyczył wyjazdu nauczycieli do Rimini w dniach 28.06-10.07.2009r.


  "Finał 37 OWT w Siedlcach"
19.04.2011r.

W finale XXXVII Olimpiady Wiedzy Technicznej, który odbył się w Siedlcach, w grupie elektryczno-elektronicznej udział wzięło 22 uczniów, zaś w grupie mechaniczno-budowlanej 12 uczniów z całej Polski. Na finał XXXVII OWT przez Komitet Główny specjalnie zaproszony został mgr inż. Radosław Moskal - Nauczyciel Roku 2009, jedyny nauczyciel przedmiotów zawodowych w Kapitule Nauczycieli Roku.
- Chciałbym zaprosić Państwa, a właściwie powiem inaczej - moich wspaniałych Przyjaciół, bo wszyscy którzy kiedykolwiek mieli cokolwiek wspólnego z Olimpiadą Wiedzy Technicznej, to jedna Wielka Rodzina, do mojego kochanego miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, do mojej szkoły, gdyż jestem jej absolwentem, na finał XXXVIII OWT 2012.
 Więcej informacji..
Radosław Moskal oficjalnie zaprasza na finał 38 OWT 2012 do Ostrowca Św.Przewodniczący KG OWT prof. dr hab. inż. Wojciech Radomski

  "Certyfikat ECCC"
15.04.2011r.

Rafał Stępień z kl. 4 Tia otrzymał Europejski Certyfikat Kompetencji Informatycznych w zakresie Tworzenia aplikacji internetowych poziom B średniozaawansowany. Rafał zdał odpowiedni egzamin podczas finału Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Intersieć" w Rudzie Śląskiej. Gratulujemy.


  "MAM TALENT"
15.04.2011r.

Dnia 28 kwietnia 2011 roku o godz. 10.00 odbędzie się druga edycja Międzyszkolnego Przeglądu "MAM TALENT", tym razem w Zespole Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. Celem tego przedsięwzięcia jest promocja uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego utalentowanych w różnych dziedzinach, a także integracja samorządów uczniowskich tychże szkół. Szczegóły: pastuszka.katarzyna@wp.pl
 Więcej informacji..

  "Konkurs Piosenki Obcojęzycznej"
15.04.2011r.

Daria Kożuchowska, Maja Kożuchowska oraz Karolina Iżak zdobyły wyróżnienie piosenką A. Keys " Fallin" w "I Konkursie Piosenki Obcojęzycznej" zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Starachowicach. Śpiewano piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim, hiszpańskim i rosyjskim. Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Pastuszka. Gratulujemy.
 Czytaj dalej..

  "Powiatowy Konkurs Recytatorski"
12.04.2011r.

Uczeń klasy 4 Tia - Rafał Stępień zdobył wyróżnienie w I Powiatowym Konkursie Recytatorskim im C. K. Norwida, zorganizowanym przez IV LO i sekcję literacką Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ostrowcu Św. Patronat nad konkursem objął Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Zmagania recytatorów szkół ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu były niezwykle zacięte. Rekordowa liczba 27 uczestników sprawiła, że konkurencja była bardzo duża i trzeba było "zabłysnąć" nie lada umiejętnościami, aby zostać dostrzeżonym i docenionym przez Jury pod przewodnictwem Jana Krzysztofa Szczygła - aktora teatralnego i filmowego, prezentera telewizyjnego oraz trenera sztuki pracy ze słowem i wizerunkiem osobistym. Podczas ogłaszania werdyktu, przewodniczący Jury podkreślił, że recytacja wierszy polskich romantyków jest niezwykle trudnym zadaniem, nawet dla profesjonalnych aktorów, tym większa radość, że uczestnicy konkursu wykazali się wysokimi umiejętnościami. Rafał Stępień zaprezentował się znakomicie i jako jedyny dostrzeżony przez Jury, spośród uczniów techników, ustąpił miejsca tylko licealistom - w większości z Chreptowicza, mającym za sobą doświadczenia w sekcji teatralnej MCK. To duży sukces. Gratulujemy. Do konkursu przygotowała ucznia p. Renata Kowalska.

  "Dni otwarte szkoły"
7.04.2011r.

W środę 30 marca 2011r. w naszej szkole zorganizowano dla gimnazjalistów Dni Otwarte..
 Gimnazjaliści odwiedzili najlepsze technikum w województwie..
Dzień otwarty szkoły 2011Dzień otwarty szkoły 2011

  "Wiedza o Wynalazczości"
29.03.2011r.

Po raz kolejny nasi uczniowie znaleźli się na podium Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości (etap wojewódzki). Nasza szkoła drużynowo zajęła III miejsce, a Piotr Sala znalazł się również na III miejscu, kwalifikując się tym samym do etapu ogólnopolskiego w Nisku. XXXVII edycja olimpiady odbyła się 26 marca 2011r. w Zespole Szkół nr 2 w Starachowicach. Opiekunami uczniów byli: p. Elżbieta Mendyk i p. Mirosław Adamczyk. Gratulujemy. Kolejna edycja Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości planowana jest w naszej szkole!


  "Praktyki zawodowe krajowe"
29.03.2011r.

Uczniowie klas III technikum realizujący praktyki zawodowe w Polsce proszeni są o pobranie poniższych dokumentów, ich wydruk, wypełnienie oraz doręczenie do wicedyrektora Piotra Leśniewskiego:
  "Nasza mała Ojczyzna"
29.03.2011r.

Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. zaprasza uczniów gimnazjów i szkół średnich do udziału w I Powiatowym Konkursie Informatycznym "Nasza mała Ojczyzna". Celem Konkursu jest popularyzowanie dziedzictwa kulturowego, znajomości geografii, historii i dziejów współczesnych terenów dzisiejszego Powiatu Ostrowieckiego poprzez stosowane obecnie technologie informatyczne oraz kształtowanie postawy patriotycznej młodzieży. Udział w konkursie polega na wykonaniu prezentacji multimedialnej, strony WWW lub innego programu informatycznego np. gry, filmu, nagrania słowno-muzycznego itp. oraz zaprezentowaniu pracy przed komisją konkursową.
 Pobierz regulamin konkursu..  Pobierz kartę zgłoszenia..
 Przeczytaj zaproszenie..


  "NOWOŚĆ - technik ochrony środowiska"
28.03.2011r.

Od września 2011r. w Technikum nr 3 otwieramy klasę z nowym zawodem: technik ochrony środowiska. Absolwent tego kierunku posiada wiedzę z zakresu..

Od września 2011r. otwieramy klasę z nowym zawodem: technik ochrony środowiska

  "Turniej Szachowy"
22.03.2011r.

Nasza drużyna zajęła III miejsce w Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 4 w Ostrowcu Św. Skład zwycięzkiego zespołu:
Kaczyński Mateusz 3Tia
Soboń Tomasz 1Te
Wisowski Jakub 3Tm
Sierocki Adrian 3Tm
Soboń Krystian 1Tm
Lisiński Mateusz 3Tm
Skrzypczyk Jakub 3Tm
Wasiek Grzegorz 3Tm

Opiekunem była p. Magdalena Kaniewska. Gratulujemy.

  "Sukcesy informatyków"
21.03.2011r.

- "Ogólnopolski Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ 2010/2011" - w zawodach okręgowych w Krakowie uczestniczyli: Mateusz Radłowski (kl.3Tia) i Rafał Stępień (kl.4Tia). Rafał Stępień zajął miejsce 4 i zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego w Rudzie Śląskiej (w gronie 39 osób z całej Polski). Za udział w finale konkursu otrzymał program antywirusowy ArcaVir.
- Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie "Dialnet Masters" - w edycji 2011 najlepszą drużyną z Ostrowca okazał się team ZS3 w składzie: Łabuz Łukasz, Sylwester Tomczyk, Dawid Rdzanek, Filip Stojek z kl.2Tia. W I etapie zespół zdobył 28 pkt. na 30 możliwych zajmując tym samym 18 miejsce w okręgu lubelsko-świętokrzyskim. Drużyna zakwalifikowała się do II etapu olimpiady.
- "Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr" - najlepszym zawodnikiem Technikum nr 3 okazał się Mariusz Kopeć (kl.4Tia), który uzyskał 99 pkt. (wyróżnienie było przyznawane od 100 pkt., a III miejsce - od 104 pkt.) Kolejne miejsca zdobyli: Przemysław Bańcerowski 92  pkt. (kl.4Tia), Rafał Stępień 89 pkt. (kl.4Tia), Marcin Olejniczak 85 pkt. (kl.3Tia). Opiekunem uczniów był p.Zbigniew Kaleta.

  "Samorząd uczniowski"
15.03.2011r.

W dniu 22 lutego odbyło się zebranie przedstawicieli samorządu uczniowskiego ZS 3. Na spotkaniu przewodniczący przedstawił sprawozdanie z pracy samorządu w I semestrze i podziękował kolegom z klas maturalnych za kilkuletnią działalność w Radzie Samorządu Uczniowskiego. Na jego wniosek przyjęto do RSU nowych uczniów. Aktualny skład Rady Samorządu Uczniowskiego ZS 3 przedstawia się następująco..

Skład Rady Samorządu Uczniowskiego (od 22.02.2011r.)


  "Służba wojskowa"
10.03.2011r.

Wszelkie informacje o możliwości służby wojskowej w Narodowych Siłach Rezerwowych, jak i służbie zawodowej znajdziesz na stronie www Wojskowej Komendu Uzupełnień w Sandomierzu, która administruje m. in. na terenie powiatu ostrowieckiego. Kontakt mailowy: sow6c_001@sow.mil.pl  "Szkoła Odkrywców Talentów"
7.03.2011r.

Zespół Szkół nr 3, jako jedyna szkoła w powiecie, znalazł się w gronie 10 szkół w województwie świętokrzyskim wyróżnionych tytułem Szkoły Odkrywców Talentów. Wyróżnienie to zostało przyznane przez Ministra Edukacji Narodowej p. Katarzynę Hall. Po raz kolejny THM został doceniony za pracę uczniów i nauczycieli.

Zespół Szkół nr 3 Szkołą Odkrywców Talentów

  "THM szkołą sukcesu"
4.03.2011r.

Według najnowszego ogólnopolskiego rankingu nasze technikum przoduje wśród szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Najnowszy ranking opiera się na tzw. Edukacyjnej Wartości Dodanej EWD. Wspomniany wskaźnik porównuje wyniki osiągane przez ucznia na egzaminie gimnazjalnym i maturalnym. Wskaźnik uwzględnia postęp ucznia w nauce uzyskany w technikum. Jeżeli do technikum przychodzą uczniowie z wysokimi wynikami po gimnazjum, a na maturze wynik jest jeszcze wyższy, to oznacza, że szkoła nie marnuje możliwości uczniów, uczy skutecznie i rozwija talent ucznia. Taka szkoła jest wówczas szkołą sukcesu. W takiej kategorii znalazło się nasze THM. W rankingu szkół 2011 wzięto pod uwagę jedynie 2 przedmioty: język polski i matematykę. Na uwagę zasługuje zdawalność matury z matematyki, gdyż właśnie tu THM uzyskał bardzo wysoką lokatę.
 Czytaj więcej..

 28.02.2011r. "Stypendium Starosty dla Przemka". Uczeń kl.2 Tia Przemysław Sułkowski mający znaczące, mimo młodego wieku, osiągnięcia w kickboxingu otrzymał specjalne Stypendium Starosty Ostrowieckiego. Przemek, trenujący kickboxing zaledwie od 3 lat, posiada w swoim dorobku kilka medali mistrzostw świata i Polski oraz zwycięstwa w wielu innych mistrzostwach. W ubiegłym roku Przemek wywalczył dwa złote medale podczas Mistrzostw Świata Wszechstylowego Karate Organizacji Wiaska. W dniu 25.02.2011r., w czasie sesji Rady Powiatu, czek na 3 tysiące złotych wraz z gratulacjami, wręczył mu Starosta Ostrowiecki p. Zdzisław Kałamaga. W uroczystości uczestniczyli rodzice Przemka - p. Mariola i Jarosław Sułkowscy, jego trener - p. Krzysztof Waga (Klub Sportów Walki "Dragon" Ostrowiec) oraz dyrektor szkoły p. Czesław Golis. Nasz sportowiec zobowiązał się przeznaczyć otrzymane pieniądze na zakup sprzętu sportowego.
 Zobacz osiągnięcia sportowe Przemka..

 28.02.2011r. "Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia". Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków Zespołu Szkół Hutniczych i Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim na posiedzeniu w dniu 17 lutego 2011r. podjął uchwałę o zwołaniu na dzień 16 marca 2011r. (środa) o godz. 17.00 w I terminie, a o godz. 17.15 w II terminie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia stosownie do §21 ust.1 i 4 Statutu Stowarzyszenia. Zebranie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Nr 3. Więcej szczegółów..

 25.02.2011r. "Olimpiada Przedsiębiorczości". 2 grudnia 2010r. odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne Olimpiady Przedsiębiorczości. Zawody rozpoczęły się o godz. Olimpiada Przedsiębiorczości - finaliści etapu szkolnego 9.00. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 50 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Do etapu okręgowego Olimpiady zakwalifikowali się:
 • Patryk Podczasi - klasa 4 specjalność - elektronika
 • Karol Gałęzia - klasa 4 specjalność - informatyka
Konkurencja była bardzo duża, dlatego szczególne gratulacje należą się finalistom etapu szkolnego. W dniu 3 marca 2011r. zmierzą się oni w zawodach okręgowych, które odbędą się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Organizacją etapu szkolnego oraz przygotowaniem uczestników zajęła się p. Alicja Żuchowska. Zobacz podobne osiągnięcia..

 22.02.2011r. "Dziennik elektroniczny". W ubiegłym tygodniu w naszej szkole został uruchomiony dziennik elektroniczny "Librus". E-dziennik umożliwia kontrolę frekwencji oraz postępów ucznia w nauce za pośrednictwem przeglądarki www. Dostęp do e-dziennika za pośrednictwem osobnych kont posiadają nauczyciele, uczniowie i rodzice. Administratorem systemu został wicedyrektor Tomasz Łodej. 21.02.2011r. "Zajęcia pozalekcyjne". Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w zajęciach dodatkowych:
 • Koło artystyczne - skupia uczniów dążących do kontaktu z żywą sztuką. Uczniowie w ramach pracy koła przygotowują spektakle, happeningi, wieczory poetyckie, akcje, organizują i prowadzą imprezy szkolne. Zajęcia prowadzi p. Katarzyna Pastuszka. Więcej..
 • Koło języka niemieckiego - koło ma charakter lingwistyczno - krajoznawczy. Zajęcia są przeznaczone dla uczniów ZS nr 3 w Ostrowcu Św., którzy chcą dodatkowo rozwijać znajomość języka niemieckiego oraz wiedzę na temat państw niemieckojęzycznych, ich historii oraz kultury. Zajęcia prowadzi p. Katarzyna Pastuszka. Więcej..
 • Projekt FENIKS - długofalowy program odbudowy, popularyzacji i wspomagania fizyki w szkołach. Zajęcia służą rozbudzaniu i pogłębianiu zainteresowań zjawiskami otaczającego świata - czyli "odkrywaniu" fizyki, rozwijaniu kompetencji naukowo-technicznych, matematycznych i informatycznych uczniów poprzez prezentowanie zjawisk fizycznych w oparciu o doświadczenia wykonywane przez uczniów i nauczycieli. Zajęcia prowadzi p. Dorota Moskal. Więcej..
 • Koło informatyczne - programowanie strukturalne i obiektowe: języki programowania Pascal, C++, C++Builder, Delphi, Java oraz algorytmika. Zajęcia prowadzi p. Agnieszka Snarska.
 17.02.2011r. "Studniówka 2011".
  Studniówka 2011 w obiektywie..


 17.02.2011r. "ZS3 - 9 miejsce w województwie". W lutym 2011r. Zespół Szkół nr 3 zajął 9 miejsce w województwie świętokrzyskim w kategorii sukcesów sportowych. Gratulacje dla sportowców ZS3 oraz nauczycieli WF!.
 Zobacz osiągnięcia sportowe szkoły..

 15.02.2011r. "Debata oxfordzka w THM". W listopadzie i grudniu 2010r. nasza szkoła przystąpiła do projektu realizowanego przez stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych "Obywatelski Ostrowiec - usłyszmy głos młodych ludzi", którego celem była aktywizacja ostrowieckiej młodzieży poprzez organizację w szkołach średnich cyklu debat oxfordzkich. Możliwość wypowiedzenia się w kwestiach dotyczących młodzieży w Ostrowcu okazała się interesująca dla wielu osób. Do udziału w debacie zgłosili się uczniowie z klas trzecich, drugich a nawet pierwszych.
 Więcej..


 15.02.2011r. "Podsumowanie praktyk zagranicznych". 27.01.2011r. w odnowionej auli naszej szkoły odbyło się podsumowanie zagranicznych praktyk zawodowych zrealizowanych w 2010r. W roku ubiegłym z tej formy praktyki skorzystało rekordowa liczba 100 uczniów klas III technikum. Pięć grup uczniów wyjechało za granicę w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci. W spotkaniu uczestniczyli Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego p. Eligiusz Mich i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu p. Maciej Kuszewski.
 Więcej..

 27.01.2011r. "THM stawia na technikę". Profesor Oświaty p. Marek Golka - Nauczyciel Roku 2010, który z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymał najwyższy laur jaki może zdobyć w Polsce nauczyciel, osobiście zaprosił p. Radka Moskala - Nauczyciela Roku 2009, p. Dorotę Moskal - nauczyciela fizyki i chemii, p. Dariusza Granata i p. Zbigniewa Kaletę - nauczycieli informatyki wraz z grupą młodzieży z klasy pierwszej technik mechatronik oraz drugiej technik informatyk Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. na Pokazy Fizyczne w PG Nr 5 w Radomiu. Podczas wyjazdu młodzież zwiedziła również jeden z nowocześniejszych zakładów specjalizujących się w nowoczesnych technologiach obróbki metali, wykorzystując do tego celu obrabiarki sterowane numerycznie (CNC) - firmę RADMOT, mieszczącą się w Jedlińsku. Po firmie oprowadzał sam właściciel zakładu pan Jan Stańczyk, który sponsorował m.in. zawody centralne XXXII Olimpiady Wiedzy Technicznej, które odbyły się w Radomiu.
 Czytaj dalej..

 26.01.2011r. "Koordynator Słonecznych Dni". Prezes Zarządu Instytutu Energetyki Odnawialnej p. Grzegorz Wiśniewski zaproponował, aby nasz nauczyciel p. Radosław Moskal oficjalnie koordynował organizację kampanii Europejskich Słonecznych Dni w Ostrowcu Świętokrzyskim. Europejskie Słoneczne Dni to kampania promująca wykorzystanie energii słonecznej w Polsce. Po raz pierwszy w Polsce oficjalne obchody Europejskich Słonecznych Dni odbędą się w maju 2011r.


 Więcej informacji..
  www.slonecznedni.pl

 25.01.2011r. "Zawody okręgowe XXXVII OWT". W czwartek 20.01.2011r. na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach odbyły się zawody okręgowe XXXVII Olimpiady Wiedzy Technicznej. Naszą szkołę reprezentowała najliczniejsza grupa 9 uczniów: Piotr Sala, Łukasz Kowalski, Krzysztof Reszka, Mateusz Fijas, Łukasz Borowski, Łukasz Kijanka, Kamil Ostatek (grupa elektryczno-elektroniczna, 7 uczniów) oraz Adrian Kucmin i Adrian Siepietowski (grupa mechaniczno-budowlana, 2 uczniów). Aktywnie, jak zwykle, kibicowali im opiekunowie: mgr inż. Radosław Moskal - opiekun grupy elektryczno-elektronicznej oraz mgr inż. Mirosław Adamczyk - opiekun grupy mechaniczno-budowlanej (obaj są absolwentami szkoły). W THM-ie trzymali za nich kciuki wszyscy uczniowie oraz nauczyciele, a najbardziej zaciskał ręce dyrektor szkoły mgr Czesław Golis oraz wieloletni opiekun olimpijczyków mgr inż. Michał Gajewski (również absolwent THM).
 Więcej..
Uczestnicy zawodów okręgowych 37 OWT Prof.Maciej Włodarczyk i p.Radosław Moskal


 25.01.2011r. "Ogólnopolski finał XXXVIII OWT w THM!". Podczas zawodów okręgowych XXXVII Olimpiady Wiedzy Technicznej w Kielcach p. Radosław Moskal zaproponował Przewodniczącemu Świętokrzyskiego Komitetu Okręgowego prof. dr hab. inż. Stanisławowi Adamczakowi, aby finał następnej 38 OWT odbył się w Ostrowcu Świętokrzyskim w THM-ie. Przewodniczący Świętokrzyskiego Komitetu Okręgowego OWT - Rektor Politechniki Świętokrzyskiej Jego Magnifiscencja prof. dr hab. inż. Stanisław Adamczak wyraził aprobatę na propozycję p. Moskala!!! Zaraz po zaaprobowaniu następnego finału w Ostrowcu Św. przez KO OWT p. Radek Moskal zadzwonił do przedstawiciela Komitetu Głównego OWT mgr Janusza Kowalskiego i uzyskał pełne poparcie!
MAMY WIĘC OGÓLNOPOLSKI FINAŁ XXXVIII OWT PO RAZ PIERWSZY W DZIEJACH W THM!!!
 Więcej..

 25.01.2011r. "Kolejne medale mistrza". Mistrz kickboxingu Przemysław Sułkowski (kl. 2 Tia) zdobył kolejne 2 medale. Tym razem w IV Otwartych Mistrzostwach Polski Tang Soo Do zdobył 1 miejsce w kategorii semi contact junior +185 cm oraz 2 miejsce w semi contact senior +185 cm. Gratulujemy.
 Więcej..

 17.01.2011r. "Media o THMie". THM został najlepszym technikum w województwie świętokrzyskim, zajmując jednocześnie 36 miejsce w kraju. Tak wysoka lokata naszego technikum odbiła się szerokim echem w mediach:

  Radosne "poczucie sprawstwa"..
  Mamy najlepsze technikum w województwie..
  Cztery nasze szkoły w rankingu..
  Mamy najlepsze technikum..

Dyplom i certyfikat odebrali w Warszawie dyrektor ZS nr 3 p. Czesław Golis i nauczyciel przedmiotów elektronicznych p. Radosław Moskal. 14.01.2011r. "Kampania Ekologiczna Słoneczne Dni Maj 2011". W maju, w dniach 1-15 maja 2011r. odbędą się po raz pierwszy w Polsce oficjalne obchody Europejskich Słonecznych Dni. mgr inż Radosław Moskal Jest to akcja ekologiczna o charakterze edukacyjnym i informacyjnym realizowana w całej Europie, której celem jest ochrona środowiska i klimatu poprzez wykorzystanie energii słonecznej w tym przede wszystkim kolektorów słonecznych i systemów fotowoltaicznych. Zespół Szkół nr 3, jako pierwszy w Polsce, przystąpił do udziału w Kampanii Ekologicznej Słoneczne Dni Maj 2011. Prócz THM-u do akcji dołączyła również Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowcu Św. Rejestracji można dokonać na stronie: www.slonecznedni.pl
- W imieniu Kapituły Nauczycieli Roku zapraszam SERDECZNIE do udziału w europejskim projekcie ekologicznym Słoneczne Dni organizowanym w ramach Kampanii Ekologicznej Słoneczne Dni Maj 2011 - mówi Nauczyciel Roku 2009 p. Radosław Moskal.. Wymieniony projekt ma za zadanie promować ekologiczną energię słoneczną, elektryczną i termiczną.
 Więcej informacji..

 13.01.2011r. "THM najlepszym technikum w województwie". Nasza szkoła została najlepszym technikum w województwie świętokrzyskim oraz zajęła 36 miejsce w kraju (według Ogólnopolskiego Rankingu Techników 2011 "Perspektyw" i "Rzeczypospolitej"). W roku 2011 Kapituła Rankingu ustaliła nieco inne kryteria tworzenia zestawienia najlepszych szkół:
- wynik matury z przedmiotów obowiązkowych - 30%,
- wynik matury z przedmiotów dodatkowych - 30%,
- sukcesy w olimpiadach - 30%,
- opinia akademicka - 10%.
Jednocześnie nasza szkoła zajęła 53 miejsce w Polsce w Podrankingu Maturalnym Techników oraz 149 miejsce w Podrankingu Olimpijskim 2011. Notabene, w tym ostatnim rankingu byliśmy jedyną szkołą z Ostrowca jaka znalazła się w pierwszej dwusetce najlepszych liceów i techników w Polsce. Zobacz inne wyróżnienia szkoły..

 12.01.2011r. "Rugby na śniegu". Klasa 1 Tib uczestniczyła w niezwykle oryginalnym kuligu. Po ekscytującej podróży Scholl Busem do Krainy Koni w Bałtowie, organizatorzy zapewnili, zapierający dech w piersiach (głównie z powodu zimnego powietrza), przejazd saniami trasą między rzeką Kamienną a bałtowskimi wzgórzami. Sanie skrzypiały, konie parskały i mimo, że pierwsze metry na śniegu były trudne, to po chwili jazda nabrała rozpędu. Wiatr silnie zaczerwienił twarze, a zimno sprawiło, że ścisły kontakt z sąsiadami stał się bardzo pożądany. Jazda saniami przez ośnieżone trasy zrobiła na wszystkich duże wrażenie. Kulig w takiej scenerii to prawdziwa frajda. Jednak grunt to dobre towarzystwo. Na szczęście nie zabrakło go podczas tego wypadu. Wszyscy bawili się znakomicie, a największą atrakcją, oprócz ogniska z kiełbaskami i gorącą herbatą, był mecz rugby na śniegu. Chłopcy z 1 Tib to prawdziwe talenty w tej dyscyplinie, a i śnieg im wcale nie przeszkadza... Było przy tym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy, co zresztą widać na zdjęciach, które z zapałem dokumentalisty robił Pan wicedyrektor Piotr Leśniewski. Pozostali wycieczkowicze urządzili sobie w tym czasie bitwę na śnieżki, w czym żywo wspierały ich Panie: Mariola Leśniewska i Renata Kowalska. Zabawa była przednia...


 10.01.2011r. "Jasełka". W środę 22 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Jasełkach przygotowanych pod kierunkiem p. Ewy Barańskiej.


 21.12.2010r. "Mistrz pokazał klasę". Po raz kolejny nasz mistrz kickboxingu pokazał klasę. Przemek Sułkowski, bo o nim mowa, zawodnik Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki "DRAGON", uczeń kl.2 Tia, zdobył 3 złote medale podczas Pucharów Polski w Suszu 18.12.2010r.: 2 razy złoto w kategorii semi contact i 1 raz w light contact. W drodze do finału Przemek wygrał wszystkie walki. Gratulujemy.
 Więcej zdjęć..

 21.12.2010r. Kulig "tylko dla orłów". 17 grudnia 2010r. klasa 1 Tm zorganizowała kulig i ognisko w zasypanym śniegiem lesie na Gutwinie. Chyba nikt nie przewidywał, że będzie to kulig "tylko dla orłów", czyli niemal ekstremalny, z powodu kilkunastostopniowego mrozu - brrrrr... Dwa konne zaprzęgi gnały przez leśne ostępy, pagórki, koleiny, w półmetrowym śniegu. Hejta! Wiśta! Wio! - krzykom nie było końca, a echo niosło po okolicy głośne "hahaha". Rubaszny męski śmiech rozbrzmiewał na wiele głosów. W szpalerze drzew, dzwoniąc dzwoneczkami, gnały duże i małe sanie, nie obyło się bez wywrotek, braku równowagi, podskoków na uskokach, krzyków, a ile było śnieżnego szaleństwa i radochy - tego chyba nikt nie zliczy! Dookoła bielusieńko. Cały świat zasypany niemal półmetrową warstwą białego puchu. Wszystko dziewiczo piękne i czyste. Rumiane twarze wysmagane wiatrem promieniały uśmiechem, mimo, że mroźne szpileczki wbijały się z impetem w nos i policzki.
 Więcej zdjęć..

 17.12.2010r. "Życzenia świąteczne". Wszystkim nauczycielom ZS3, dyrekcji, uczniom oraz pracownikom szkoły życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym 2011 Roku.
Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski

Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia
Drzewa ptakom, ptaki drzewom
Tchnienie wiatru płatkom śniegu

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze

Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia.
A gdy wszyscy usną wreszcie
Noc igliwia zapach niesie

 17.12.2010r. "Konkurs recytatorski". W II Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Obcojęzycznej Paweł Kosno (kl.2 Tia) zajął I miejsce, a Sylwester Komuda (kl.2 Tia) otrzymał wyróżnienie. Uczniów przygotowywała do konkursu p. Beata Jankowska. W tym samym konkursie, ale w kategorii j. niemiecki wyróżnienie uzyskał Emil Czupryński. Gratulujemy.

 15.12.2010r. "Mistrz karate i kickboxingu". Uczeń klasy 2 Tia Przemysław Sułkowski ma na swoim koncie ogromne osiągnięcia sportowe, łącznie z tytułem dwukrotnego mistrza świata. Mimo swoich 17 lat osiągnął już wiele sukcesów w kickboxingu i karate. Jest zawodnikiem Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki "DRAGON". Zawodnicy odbywają zajęcia w naszej szkole od poniedziałku do piątku od godz. 18.00 (zapisy - tel. kom. 882/675-287, e-mail: ostrowiectkd@gmail.com).
Przemek w ciągu swojej przygody ze sportami walki tylko raz nie został dopuszczony do finału w formie light contact podczas Mistrzostw Warmii. Na tych właśnie zawodach zdobył jednak złoto w formule semi contact i srebro w light contact.
- Przemek ma doskonale warunki fizyczne. Przy wzroście 188 cm waży jedynie 63 kg. Tym samym ma przewagę nad innymi zawodnikami, jeśli chodzi o zasięg rąk i nóg - mówi prezes Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki, p. Krzysztof Waga.
- Bardzo szybko się uczy. Ma ogromną ambicję i serce do walki. Najważniejsze jest jednak to, że bardzo ciężko pracuje na treningach. Trenuje 5 razy w tygodniu w sekcji, a w sobotę i niedzielę poprawia wytrzymałość i siłę w treningu indywidualnym.
W grudniu 2010r. na Otwartch Mistrzostwach Polski w kickboxingu organizacji Universal Fighting Rulet w Tarczynie Przemek zdobył 2 brązowe medale.
 Więcej zdjęć..

 15.12.2010r. "Sportowiec Roku 2010 - głosuj na Przemka". Zagłosuj na Przemka Sułkowskiego w plebiscycie "Sportowiec Roku 2010", którego organizatorami są Urząd Miasta i "Gazeta Ostrowiecka".

 15.12.2010r. "Konkurs historyczno-literacki". Wyróżnienie I stopnia w konkursie historyczno-literackim, zorganizowanym przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Historyczne "Solidarność i Pamięć", Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św., Instytut Pamięci Narodowej i "Gazetę Ostrowiecką", zdobył uczeń naszej szkoły - Przemysław Bańcerowski (klasa IV Tia). Prace konkursowe oceniało Jury w składzie: prof. dr hab. Grzegorz Miernik - przewodniczący Jury, dr Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki (IPN), prof. Jerzy Stępień - sędzia, polityk, były Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Piotr Mrugała - dyr. Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św. i Krzysztof Grabowiec - członek Zarządu regionu NSZZ "Solidarność". Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem: "Solidarni - nasz jest ten dzie... NSZZ Solidarność 1980-2010". W konkursie wzięło udział ponad dwudziestu uczniów ze wszystkich ostrowieckich liceów ogólnokształcących i trzech zespołów szkół. Jury wyróżniło, a tym samym przyznało czwarte miejsce, esejowi Przemka na temat: "Historyczny kompromis" czy "zdrada Okrągłego Stołu"? Różne spojrzenia na rok 1989. Do konkursu przygotowała ucznia p. Renata Kowalska. Gratulujemy.

 6.12.2010r. "LEO-ON-LINE 2010". Strona internetowa o praktykach zawodowych w Maladze w 2010 uzyskała wyróżnienie w kategorii Projekty Mobilności w konkursie na najciekawszą stronę internetową projektów realizowanych w ramach programu Leonardo da Vinci. Nagrodą w konkursie był program graficzny. Autorem strony www jest uczeń kl. 4 Tia Rafał Stępień. Projekt został wykonany w językach HTML/CSS i jQuery. Gratulujemy.

Strona internetowa o praktykach w Maladze 2010


 6.12.2010r. "Witaj Mikołaju".

Witaj kochany Mikołaju,
wiemy co niesiesz w tym worku.
Wiemy, że chcesz nam radość sprawić,
że chcesz się z nami pobawić.
Ale troszeczkę się obawiamy
bo my niegrzeczni często bywamy.
Jednak od dzisiaj będzie inaczej,
niech nam Mikołaj wszystko wybaczy.
Niech się nie gniewa bardzo prosimy,
my już na pewno się poprawimy.

Tegoroczny Mikołaj przynosi niecodzienne prezenty: każdy uczeń, który w dniu dzisiejszym przyjdzie w czapce Św. Mikołaja jest zwolniony z odpowiedzi ustnych i pisemnych.

 6.12.2010r. "V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Chorobach Cywilizacyjnych". Uczniowie naszej szkoły triumfowali w V Powiatowym Konkursie o Chorobach Cywilizacyjnych: Jakub Wojtan (kl.2 Tia) zajął miejsce I, a Łukasz Grzesik (również z kl.2 Tia) - miejsce III. Uczniów przygotowała do konkursu mgr Anna Rogowska. Gratulujemy.

 26.11.2010r. "Koszykówka dziewcząt". W dniach 17.11-23.11.2010r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Koszykówce Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych. Drużyna naszej szkoły w składzie: Róża Mazurek, Karolina Iżak, Paulina Szewczyk, Daria Kożuchowska, Maja Kożuchowska, Żaneta Jedlikowska, Patrycja Zapaska, Anita Banasiewicz, Karolina Sokołowska zajęły 4 miejsce. Ponadto Paulina Szewczyk została uznana za jedną z najlepszych zawodniczek turnieju. Opiekunem był mgr Igor Paluch. Gratulujemy.
 Więcej zdjęć..


 23.11.2010r. "Próbna matura". Dnia 23.11.2010r. o godz. 9.00 rozpoczęła się próbna matura z języka polskiego.

 23.11.2010r. "VIII Dni Języków Obcych". 17 listopada uczniowie Zespołu Szkół nr 3 - Piotr Wnuk (kl. III Te), Krzysztof Reszka i Kamil Ostatek (kl. IV Te), Judyta Bezak, Małgorzata Solecka i Adrian Świercz (kl. III Tib) wraz z nauczycielkami języka angielskiego - p. Katarzyną Cedro i p. Julitą Pastuszko brali udział w VIII Dniach Języków Obcych, które odbyły się w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Program imprezy obejmował wykład p. Tomasza Kolbusa z wydawnictwa Nowa Era zatytułowany "How to make English and us cool". Pani Agnieszka Wódz z wydawnictwa Pearson Longman przedstawiła uczestnikom zalety korzystania z tablicy interaktywnej na lekcjach języka angielskiego. Atrakcją VIII Dni Języków Obcych było spotkanie z p. Krzysztofem Litwińskim - tłumaczem m.in. George'a Busha i Margaret Thatcher. Uczniowie brali również czynny udział w warsztatach metodycznych prowadzonych przez p. Aleksandrę Polesek i p. Marco Fontanę. Ich zaangażowanie zostało nagrodzone książkami i plakatami językowymi.

 16.11.2010r. "Polskie drogi ku wolności". 11 listopada - dzień, w którym obchodzimy narodowe Święto Niepodległości - to symbol odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Z tej okazji młodzież naszego technikum, pod kierunkiem p. Renaty Kowalskiej, przygotowała uroczystą akademię.

 Więcej zdjęć..

 16.11.2010r. "Święto Niepodległości". Jak co roku 11 listopada miały miejsce w naszym mieście obchody Święta Niepodległości. Po Mszy Św. w intencji Ojczyzny uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Marszałka J. Piłsudskiego, gdzie wysłuchali okolicznościowych przemówień i złożyli wieńce i kwiaty. W obchodach wzięła udział delegacja samorządu uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunem oraz poczet sztandarowy. W imieniu szkół ponadgimnazjalnych wiązankę złożył dyrektor ZS 3 - p. Czesław Golis.

 Więcej zdjęć..

 15.11.2010r. "III Olimpiada Logistyczna". Justyna Nowak i Dawid Wójcik z klasy technik logistyk zakwalifikowali się do etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Tym samym znaleźli się w gronie 620 uczniów ze 100 szkół z całej Polski. O wejście do finału uczestnicy olimpiady powalczą już 10 grudnia. Na finalistów czeka zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, a na laureatów - indeksy Wyższej Szkoły Logistyki i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim w I etapie olimpiady reprezentowało 52 uczniów. Średnia liczba punktów uzyskana przez naszych uczniów wyniosła 17,8, co pozwoliło uplasować się naszej szkole na 2 pozycji w województwie świętokrzyskim. Uczniów przygotowała do olimpiady p. Alicja Żuchowska. Gratulujemy.
 Czytaj dalej..

 8.11.2010r. "Próbna matura". Dnia 3.11.2010r. o godz. 9.00 nasi tegoroczni maturzyści rozpoczęli rozwiązywanie zadań z próbnej matury z matematyki.

 4.11.2010r. "Dzień Edukacji Narodowej". 14 października obchodzony jest w naszym kraju jako Dzień Edukacji Narodowej. Na ten dzień przypada rocznica utworzenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej w 1773r. Komisja była pierwszym polskim ministerstwem oświaty publicznej. Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty. W związku z tym uczniowie naszej szkoły w dniu 13 października przygotowali montaż słowno - muzyczny, w którym podziękowali pracownikom szkoły za najpiękniejszy dar - za wiedzę, za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w wychowanie oraz przekazali najserdeczniejsze życzenia pomyślności, szczęścia i sukcesów w życiu zawodowym. Program przygotowali członkowie koła artystycznego ZS nr 3 z klas 1-4 pod kierunkiem opiekuna koła p. Katarzyny Pastuszka.

 Więcej zdjęć..

 26.10.2010r. "Sztafetowe Biegi Przełajowe". W dniu 19 października 2010r. na obiektach sportowych OSiR w Końskich odbył się Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Drużyna naszej szkoły w składzie: Narożnicki Damian, Barański Artur, Zdonek Robert, Farys Łukasz, Soboń Tomasz, Kwiecień Patryk, Skwarek Bartłomiej, Frączek Michał, Kwiecień Kacper, Zawadzki Mateusz, Soboń Krystian, Dębiński Dawid, zajęła 9-te miejsce na 11-cie startujących zespołów. Opiekunem był mgr Igor Paluch. 20.10.2010r. "II miejsce naszej sztafety". W dniu 12 października na terenie Miejskiego Ośrodka GUTWIN zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Na świetnie przygotowanych trasach (zasługa p. Kazimierza Jarosa - emerytowanego nauczyciela WF naszej szkoły, zawodników MUKS przy ZS nr 3 oraz pracowników MOSiR) oraz pięknej słonecznej pogodzie w rywalizacji biegowej udział wzięło 6 sztafet żeńskich i 7 męskich (130 osób). Zawody otworzył Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego mgr Maciej Kuszewski. Nasza drużyna męska wywalczyła 2 miejsce. Oto jej skład: Narożnicki Damian, Barański Artur, Zdonek Robert, Farys Łukasz, Soboń Tomasz, Kwiecień Patryk, Skwarek Bartłomiej, Frączek Michał, Kwiecień Kacper, Zawadzki Mateusz. Opiekunowie: mgr Igor Paluch i mgr Grzegorz Sołtykiewicz. Gratulujemy.
 Więcej zdjęć..

 20.10.2010r. "Prof. Moskal przełamał się złotą kredą". Prof. Moskal - Nauczyciel Roku 2009 przełamał się "złotą kredą" ze swoim następcą p. Markiem Golką - Nauczycielem Roku 2010. Uroczystość miała miejsce w środę 13 października 2010 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Była to już 9 edycja Konkursu "Nauczyciel Roku" organizowanego corocznie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski.
 Więcej zdjęć.. 18.10.2010r. "Nowe domeny www". Na początku października 2010r. zostały zarejestrowane w NASK nowe domeny www szkoły: zs3ostrowiec.pl oraz zs3leonardo.pl Jednocześnie utworzonych zostało kilka subdomen. Są to:
Wszystko o praktykach zagranicznych

Całkowita przestrzeń dyskowa na strony www oraz skrzynki pocztowe wynosi 15GB, a transfer roczny - 3TB. Hosting zapewnia az.pl Strony www w domenie neostrada.pl będą stopniowo wygaszane.

 12.10.2010r. "Strony www o praktykach zawodowych 2010".

Praktyki zawodowe w Maladze 2010
malaga.zs3leonardo.pl - strona internetowa o praktykach zawodowych w Maladze - autor Rafał Stępień kl. 4 Tia
praktyki2010.zs3leonardo.pl - strona internetowa o praktykach zawodowych w Lizbonie, Walencji i Kordobie - autor Marcin Pronobis kl. 4 Tib
Praktyki zawodowe w Lizbonie, Walencji i Kordobie
Praktyki zawodowe w Zwickau 2010
zwickau.zs3leonardo.pl - strona internetowa o praktykach zawodowych w Zwickau - autorzy Michał Mazur i Damian Narożnicki kl.4 Tib


 11.10.2010r. "I Forum Samorządów Uczniowskich". Przedstawiciele Rady Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły - Michał Kopyś, Bartosz Wójcik, Patrycja Zapalska i Dagmara Czyż uczestniczyli w I Forum Samorządów Uczniowskich. Forum odbyło się w dniu 8 października 2010r. w starachowickim Hotelu Europa, w ramach Europejskiego Roku Walki z Ubóstwem i Wykluczeniem Społecznym. Przedstawiciele samorządów uczniowskich z województwa świętokrzyskiego mogli wysłuchać bardzo ciekawych wystąpień: Pani Poseł do parlamentu Europejskiego - Róży Thun oraz Pani Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej - Janiny Ochojskiej. W dalszej części spotkania młodzież dyskutowała na temat: "W jaki sposób walczyć z ubóstwem i wykluczeniem społecznym?". Wyjazd delegacji na forum zorganizował opiekun samorządu p. Rafał Gieras. 6.10.2010r. "Ślubujemy..". Pod tym hasłem 01.10.2010r. o godz. 16.00 w Zespole Szkół nr 3 odbyło się ślubowanie klas I. Podczas tej uroczystości szkolnej witaliśmy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, Rodziców i najgoręcej PIERWSZAKÓW. Najpierw odbyła się część oficjalna. Tuż po niej otrzęsiny najmłodszych.
Tradycja otrzęsin sięga czasów średniowiecza. Już wtedy, by znaleźć się wśród żaków krakowskich, należało przejść niezwykle trudną próbę. Obrzynanie piłą, ciosanie toporem "aby wszystko co grube, odłupać, co szorstkie - wygładzić", golenie włosów i brody - to tylko część rytuału. Do tego dochodziło "smarowanie po twarzy zgniłymi płuckami, które od rojącego się robactwa trzęsły się jak galareta - a niemniej i innymi najwstrętniejszymi nieczystościami." Na szczęście nasze otrzęsiny nie były aż tak drastyczne.
Konkurencje zorganizowane przez Szkolny Samorząd Uczniowski pod kierunkiem organizatorów były następujące:
# Zaprezentowanie klas (m.in. skecz, parodia kabaretu OTTO, parodia Familiady),
# Picie mleka przez kotki,
# Quiz WOS (WIEDZA O SZKOLE),
# Malowanie kotków.
Łącznikiem między częścią oficjalną a artystyczną był beat box zaprezentowany przez zaproszonych gości, break dance w wykonaniu Rafała Kani oraz sztuka rapowania zademonstrowana przez Przemysława Wójcika.
Uroczystość szkolną zorganizowali:
1. Samorząd Uczniowski ZS nr 3 pod kierunkiem p. Rafała Gierasa
2. p. Agnieszka Niewadzi, p. Barbara Cebula.

 4.10.2010r. "Rocznica egzekucji na Ostrowieckim Rynku". W dniu 30 września poczet sztandarowy i delegacja samorządu uczniowskiego szkoły wzięli udział w obchodach 68 rocznicy egzekucji 30 obywateli naszego miasta. Zbrodni tej dokonali naziści w 1942 roku na Ostrowieckim Rynku. Uczniowie pod opieką p. Jacka Grygiela uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Pomordowanych, a potem wraz z innymi przeszli na Rynek pod Pomnik-Pętlę obok którego zapalili znicze.

 21.09.2010r. "Akcja Honorowego Krwiodawstwa". W dniu wczorajszym w auli naszej szkoły miała miejsce Akcja Honorowego Krwiodawstwa PCK. 21.09.2010r. "Rajd pierwszaka". W dniu 17.09.2010r. uczniowie klas pierwszych oraz ich wychowawcy uczestniczyli w rajdzie "pierwszaka". Uczestnicy rajdu zostali podzieleni na 3 grupy. Każda grupa przybyła na ognisko w Chmielowie inną trasą: z Kunowa, Mychowa lub Chocimowa.
 Więcej zdjęć.. 16.09.2010r. "II Zjazd Absolwentów THM". W dniach 10-12 września 2010r. w naszej szkole miał miejsce II Zjazd Absolwentów Technikum Hutniczo-Mechanicznego, Informacje o Zjeździe ukazały się w prasie lokalnej szkoły której godnym następcą jest Technikum nr 3. Zjazd zorganizowało Stowarzyszenie Absolwentów, Nauczycieli i Sympatyków Zespołu Szkół Hutniczych i Zespołu Szkół nr 3.. Honorowy patronat nad Zjazdem objęli: Starosta Ostrowiecki oraz Dyrektor Generalny CELSA Huta Ostrowiec. Udział w zjeździe wzięło blisko 300 absolwentów, a także obecni i emerytowani nauczycieli Zespołu Szkół Hutniczych i Zespołu Szkół nr 3. Najstarszym uczestnikiem zjazdu był były dyrektor Huty "Ostrowiec", p. Adam Śniadowski. Kwiaty wręczyła mu najmłodsza nauczycielka ZS3 p. Agnieszka Kaptur (nauczycielka j. hiszpańskiego). Natomiast najstarszymi z grona nauczycieli THM, uczestniczącymi w zjeździe byli: Mieczysław Kotowski (nauczyciel geografii), Szymon Lada (nauczyciel PO) i Zygmunt Delegiewicz (nauczyciel chemii). Tych, którzy odeszli na zawsze, uczczono minutą ciszy.
 Więcej..

 16.09.2010r. "Jeżeli drzemie w Tobie talent". Jeżeli drzemie w Tobie talent, jesteś osobą kreatywną, wrażliwą na słowo, dźwięk i ruch, chcesz rozwijać swoje pasje, ciekawie spędzić czas i masz odwagę zaprezentować się przed rówieśnikami zapraszamy na spotkanie organizacyjne KOŁA ARTYSTYCZNEGO ZS nr 3 w Ostrowcu Św. dn. 23 września 2010r. o godz. 10.45. Poszukujemy ambitnej grupy ludzi z wyobraźnią, zainteresowanych działaniem teatralnym, muzycznym, tanecznym i świadomych swych możliwości. Koło będzie działało na zasadzie wystawiania inscenizacji, przedstawiania szkolnych programów artystycznych oraz przygotowania imprez szkolnych. Aby zostać członkiem koła należy zgłosić się do konkursu, w którym zaprezentujecie swoją osobę Proponujemy przygotować: fragment prozy, wiersz, piosenkę, układ taneczny itp...
Opiekun koła: p. Katarzyna Pastuszka.

 13.09.2010r. "Olimpijczycy THM". Powstała internetowa galeria olimpijczyków THM.
 Zobacz zdjęcia..

Piotr Kłonica OWT 2003
P.Kłonica
OWT 2003
Mariusz Kania TMMT 2003
M.Kania
TMMT 2003
Dariusz Świrdowski TMMT 2003
D.Świrdowski
TMMT 2003
Łukasz Dunal OWT 2004
Ł.Dunal
OWT 2004


 9.09.2010r. "UWAGA MATURZYŚCI".
 Do pobrania instrukcja wypełniania deklaracji maturalnej..

Logo Drugiego Zjazdu Absolwentów THM  8.09.2010r. "Program II Zjazdu Absolwentów THM-u".
 • 10 września 2010 (piątek):
  • 16.00 - 20.00 - rejestracja uczestników Zjazdu (w budynku szkoły)
  • 18.00 - 24.00 - koleżeńskie spotkanie w Ogródku Piwnym Firma "MALPOL" - ul. Kilińskiego 57
 • 11 września 2010 (sobota):
  • od godz. 8.00 - rejestracja uczestników Zjazdu (w budynku szkoły)
  • 9.00 - Msza Św. w Kościele NSJ przy ulicy Sandomierskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim poprzedzająca Inaugurację Zjazdu
  • 11.00 - 13.00 - część oficjalna Zjazdu
  • 13.00 - 15.30 - biesiada na dziedzińcu szkoły, prezentacja dorobku nauczycieli i uczniów, zwiedzanie szkoły
  • 16.00 koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Kinie Etiuda (wstęp wolny)
  • 20.00 - Bal Wspomnień - Hotel "Gromada"
 • 12 września 2010 (niedziela):
  • 12.00 - 15.00 - uroczyste zakończenie Zjazdu w Auli dawnego THM
 Więcej informacji o Zjeździe..

 8.09.2010r. "Wrażenia z gorącej Walencji". W maju 2010r. już po raz drugi odbyła się praktyka zawodowa dla uczniów klas III naszego technikum o specjalności logistyka. 20 stażystów z klasy 3Tl odbyło ją ponownie w Walencji (Hiszpania), w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci. Projekt koordynowała p. Alicja Żuchowska. Uczniowie przebywali pod opieką nauczycieli p. Agnieszki Kaptur i p. Witolda Rogowskiego.
 Więcej zdjęć.. 2.09.2010r. "Egzamin zawodowy 2010". Coraz lepsza jest zdawalność egzaminu zawodowego w naszym technikum. W roku 2010 w niektórych klasach oscylowała w granicach 90%, a w klasie 4 Tt (technik teleinformatyk) wyniosła 100%.

 2.09.2010r. "Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego". 1.09.2010r. w świeżo wyremontowanej auli szkoły uroczyście zaingurowano nowy rok szkolny 2010/2011. Witamy po wakacjach w murach THM-u.

« 2009/2010      2011/2012 »

 
^ Do góry ^