» Archiwum 2010

Dzień Edukacji Narodowej 2010

14 października obchodzony jest w naszym kraju jako Dzień Edukacji Narodowej. Na ten dzień przypada rocznica utworzenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej w 1773r. Komisja była pierwszym polskim ministerstwem oświaty publicznej.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty. W związku z tym uczniowie naszej szkoły w dniu 13 października przygotowali montaż słowno - muzyczny, w którym podziękowali pracownikom szkoły za najpiękniejszy dar - za wiedzę, za wielką cierpliwość, wyrozumiałość i trud włożony w wychowanie oraz przekazali najserdeczniejsze życzenia pomyślności, szczęścia i sukcesów w życiu zawodowym. Program przygotowali członkowie koła artystycznego ZS nr 3 z klas 1-4 pod kierunkiem opiekuna koła p. Katarzyny Pastuszka.