» Archiwum 2010

"Polskie drogi ku wolności"

11 listopada - dzień, w którym obchodzimy narodowe Święto Niepodległości - to symbol odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli. Z tej okazji młodzież naszego technikum, pod kierunkiem p. Renaty Kowalskiej, przygotowała uroczystą akademię.
Wszyscy powinniśmy pamiętać o tym, że mamy wolną i niepodległą Polskę. Polskę, o którą walczyły pokolenia, oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą - swoje życie. Obchody 11 listopada to właśnie wyrażanie naszego szacunku dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz hołd składany w postaci pamięci czasu minionego.
Podczas uroczystości, której przyświecało hasło: "Polskie drogi ku wolności" przypomniano, w jaki sposób 92 lata temu, odzyskaliśmy niepodległość. Cała ceremonia zaczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i uroczystego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie, uczniowie w montażu słowno-muzycznym, przedstawili drogę Polski do niepodległości. Przypomnieli najważniejsze daty i wydarzenia historyczne, sylwetki bojowników o wolną Polską, a zaprezentowane piosenki i nastrojowa muzyka, nawiązujące do pojęcia "wolności", nadały akademii uroczysty i podniosły charakter. Całość dopełniła prezentacja multimedialna, przedstawiająca najważniejsze obrazy z historii Polski.

Jak co roku 11 listopada miały miejsce w naszym mieście obchody Święta Niepodległości. Po Mszy Św. w intencji Ojczyzny uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik Marszałka J. Piłsudskiego, gdzie wysłuchali okolicznościowych przemówień i złożyli wieńce i kwiaty. W obchodach wzięła udział delegacja samorządu uczniowskiego naszej szkoły wraz z opiekunem oraz poczet sztandarowy. W imieniu szkół ponadgimnazjalnych wiązankę złożył dyrektor ZS 3 - p. Czesław Golis.