Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2010


 

Prof. Moskal przełamał się "złotą kredą"

Prof. Moskal - Nauczyciel Roku 2009 przełamał się "złotą kredą" ze swoim następcą p. Markiem Golką - Nauczycielem Roku 2010. Uroczystość miała miejsce w środę 13 października 2010 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Była to już 9 edycja Konkursu "Nauczyciel Roku" organizowanego corocznie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Głos Nauczycielski.

Kapituła konkursu - laureaci z ubiegłych lat
KAPITUŁA KONKURSU "NAUCZYCIEL ROKU 2010" - LAUREACI Z UBIEGŁYCH LAT

Celem konkursu jest uhonorowanie najlepszych nauczycieli w Polsce, prawdziwych wychowawców, mistrzów w swoim zawodzie, pedagogów cenionych przez uczniów, rodziców oraz społeczności lokalne. Podczas Gali wręczane są także tytuły Przyjaciela Szkoły i Inicjatywy Edukacyjnej Roku, nagradzane są Innowacyjni Nauczyciele oraz Innowacyjne Szkoły.

Zdjęcie wszech edycji Przełamanie złotej kredy
ZDJĘCIE WSZECH EDYCJI PRZEŁAMANIE ZŁOTEJ KREDY
Radosław Moskal, Marek Kamiński i Jan Mela Radosław Moskal, Marek Kamiński i Jan Mela
R. MOSKAL, MAREK KAMIŃSKI I JAN MELA R. MOSKAL, MAREK KAMIŃSKI I JAN MELA

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Prezydent RP Bronisław Komorowski, Katarzyna Hall - minister edukacji narodowej, Sławomir Broniarz - prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Marek Michalak - rzecznik praw dziecka, Włodzimierz Paszyński - wiceprezydent Warszawy, rektorzy szkół wyższych, kuratorzy oświaty, dyrektorzy szkół i nauczyciele z całej Polski. Gośćmi specjalnymi Gali byli znani społecznicy i podróżnicy: Marek Kamiński i Jan Mela.

Z rąk Katarzyny Hall i Radosława Moskala tytuły i statuetki Przyjaciel Szkoły odebrali Marek Kamiński i Jan Mela - zdobywcy obu biegunów Ziemi.
- Jestem bardzo wzruszony, że mogłem przekazać "złotą kredę" właśnie Markowi Golce, z którym znamy się z kolejnych finałów Olimpiad Wiedzy Technicznej, chociaż nasi uczniowie nie konkurowali ze sobą, gdyż występują w innych grupach - powiedział p. Radosław Moskal, Nauczyciel Roku 2009..

Prof. Radek Moskal wręczył również Markowi Golce przepiękną filiżankę wykonaną przez Zakłady Porcelany w Ćmielowie z okazji jubileuszu 220-lecia powstania firmy (1790r.).
- Chciałbym również z okazji jutrzejszego Święta - Dnia Edukacji Narodowej złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim koleżankom i kolegom Nauczycielom i Pracownikom Oświaty: podwyżek, aby nasza misja była należycie doceniona; by nie zabrakło pracy w erze niżu demograficznego; poczucia bezpieczeństwa, by szkoła była przyjaznym miejscem dla Was i dla uczniów oraz dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy - dodał p. Radek Moskal.

Marek Golka w ciągu 40 lat pracy zawodowej dochował się 270 finalistów (w tym 105 laureatów) olimpiad fizycznych, technicznych i astronomicznych oraz 16 uczestników olimpiad międzynarodowych, którzy przywozili do Polski złote i srebrne medale. Te imponujące liczby to efekt pracy w renomowanym radomskim VI LO. Po latach Marek Golka porzucił jednak kuźnię olimpijczyków i rozpoczął pracę w Publicznym Gimnazjum nr 5 im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. W gimnazjum znów nabrał wiatru w żagle. Zaczął od fizycznych pokazów. Razem z uczniami i nauczycielami z "piątki" przygotowali 100 doświadczeń, które obejrzało w sumie ponad 4 tys. uczniów z Mazowsza. To nie lada wyczyn zaangażować do współpracy prawie setkę nastolatków, którzy nie patrząc na zegarek pokazują kolegom, że fizyka może być ciekawa.



 
^ Do góry ^