» Archiwum 2011

Podsumowanie praktyk zagranicznych
Zespół Szkół nr 3 - 27.01.2011r.

27.01.2011r. w odnowionej auli naszej szkoły odbyło się podsumowanie zagranicznych praktyk zawodowych zrealizowanych w 2010r. W roku ubiegłym z tej formy praktyki skorzystało rekordowa liczba 100 uczniów klas III technikum. Pięć grup uczniów wyjechało za granicę w ramach unijnego programu Leonardo da Vinci. Nasza szkoła jest liderem w kraju pod względem pozyskiwania funduszy unijnych. Wyjazdy na praktyki zagraniczne organizowane są od 2005 roku.

W spotkaniu uczestniczyli Wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego p. Eligiusz Mich i Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu p. Maciej Kuszewski. Obecni uczniowie klas IV technikum przedstawili, w formie prezentacji multimedialnych, swoje wrażenia z pobytu w Hiszpanii, Portugalii i Niemczech.

W roku szkolnym 2009/2010 zrealizowano 5 wyjazdów zagranicznych w ramach 2 projektów:
  • Projekt nr 140454 (17 miejsce w kraju) pt. "Praktyki zawodowe dla techników z ZS Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim" - praktyka dla klas 3 technikum o specjalnościach: technik elektronik, technik logistyk, technik informatyk, technik teleinformatyk.
    Autorzy: p.Alicja Żuchowska, p.Radosław Moskal, p.Witold Rogowski, p.Jolanta Świąder, p.Barbara Cebula
    Miejsca praktyk: Lizbona (Portugalia), Walencja i Kordoba (Hiszpania)
    Liczba uczestników: 60 uczniów
    Kwota dofinansowania: 172.774 euro

Lizbona/Montijo 2010

Walencja 2010

Kordoba 2010
  • Projekt nr 140301 (42 miejsce w kraju) pt. "Praktyka zagraniczna formą poszerzenia oferty edukacyjnej technikum" - praktyka dla klas 3 technikum o specjalnościach: technik mechatronik, technik elektronik, technik informatyk, technik teleinformatyk.
    Autorzy: p.Mariola Leśniewska, p.Mariusz Gołąbek, p.Piotr Leśniewski, p.Katarzyna Cedro, p.Monika Lipska-Kłos, p.Aneta Sadrak
    Miejsca praktyk: Zwickau (Niemcy), Malaga (Hiszpania)
    Liczba uczestników: 40 uczniów
    Kwota dofinansowania: 98.400 euro