» Leonardo da Vinci 2009

Praktyki w Saksonii

"Leonardo da Vinci 2009" w ZS Nr 3
Zagraniczne praktyki zawodowe w Hiszpanii, Portugalii i Niemczech

« Leonardo 2008      Leonardo 2010 »

W dniu 29.05.2009r. Narodowa Agencja Programu Leonardo da Vinci podała wyniki KONKURSU 2009 NA PROJEKTY EUROPASS MOBILITY. Z naszej szkoły bardzo wysokie oceny uzyskały 2 projekty. Pozyskana kwota to 271.174 euro, co po ówczesnym kursie euro stanowi ponad 1,2 mln złotych!!! Analizując listę projektów zatwierdzonych (90 projektów) w konkursie na rok 2009 wynika, że Zespół Szkół nr 3 jest na I miejscu w skali kraju pood względem pozyskanych funduszy!

Tytuły projektów przyjętych do realizacji w roku szkolnym 2009/2010:
  • Projekt nr 140454 (17 miejsce w kraju) pt. "Praktyki zawodowe dla techników z ZS Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim" - praktyka dla klas 3 technikum o specjalnościach: technik elektronik, technik logistyk, technik informatyk, technik teleinformatyk.
    Autorzy: p.Alicja Żuchowska, p.Radosław Moskal, p.Witold Rogowski, p.Jolanta Świąder, p.Barbara Cebula
    Miejsca praktyk: Lizbona (Portugalia), Walencja i Kordoba (Hiszpania)
    Liczba uczestników: 60 uczniów
    Kwota dofinansowania: 172.774 euro

Lizbona/Montijo 2010

Walencja 2010

Kordoba 2010
  • Projekt nr 140301 (42 miejsce w kraju) pt. "Praktyka zagraniczna formą poszerzenia oferty edukacyjnej technikum" - praktyka dla klas 3 technikum o specjalnościach: technik mechatronik, technik elektronik, technik informatyk, technik teleinformatyk.
    Autorzy: p.Mariola Leśniewska, p.Mariusz Gołąbek, p.Piotr Leśniewski, p.Katarzyna Cedro, p.Monika Lipska-Kłos, p.Aneta Sadrak
    Miejsca praktyk: Zwickau (Niemcy), Malaga (Hiszpania)
    Liczba uczestników: 40 uczniów
    Kwota dofinansowania: 98.400 euro

Zwickau 2010

Malaga 2010
Należy zaznaczyć, że projekty są w 100% dofinansowane z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Leonardo da Vinci..

Malaga 2005

Malaga 2006

Malaga 2007
Zespół Szkół nr 3 od 2005r. wiedzie prym w woj. świętokrzyskim w pozyskiwaniu funduszy w ramach Programu LdV. Do tego roku grupa nauczycieli piszących projekty pozyskała około 400 tys. euro na praktyki zawodowe dla uczniów. Należy wymienić tu: p.Alicję Żuchowską (koordynatora aż 8 projektów), p.Radosława Moskala, p.Witolda Rogowskiego, p.Mariolę Leśniewską, p.Mariusza Gołąbka, p.Alicję Zielińską, p.Piotra Leśniewskiego, p.Wacława Kołodziejczaka, p.Michała Gajewskiego, p.Jolantę Świąder, p.Katarzynę Cedro, p.Katarzynę Pastuszka, p.Julitę Pastuszko, p. Marlenę Brzeźnicką, p.Anetę Sadrak, p.Monikę Lipską-Kłos, p.Krystynę Wrońską i p.Barbarę Cebulę.

Malaga 2008

Malaga 2009
Nasi nauczyciele napisali już 12 projektów (do roku 2009), z których każdy uzyskał bardzo wysokie noty wystawione przez Krajową Komisję Programu LdV. Dzięki projektom na praktykach w:
# Maladze i Walencji - Hiszpania,
# Berlinie, Turyngii, Lipsku, Zwickau - Niemcy,
# Materze, Rimini - Włochy
przebywało już 186 uczniów i 19 nauczycieli.

Berlin 2006

Turyngia 2006

Lipsk 2007
9 maja 2009r. na praktykę do Malagi wyjechało 20 uczniów z klas 3 o profilu elektronik i informatyk z opiekunami - p.Dorotą Moskal i p.Julitą Pastuszko. 10 maja 2009r. na praktykę do Walencji wyjechało 18 uczniów z klasy 3 o profilu logistyk z opiekunami - p.Alicją Żuchowską i p.Jolantą Świąder.

Matera 2008

Zwickau 2008
Na specjalne zaproszenie p.Miguela Postigo, dyrektora IPF (instytucji przyjmującej od 5 lat uczniów ZS3), do Malagi został zaproszony koordynator projektu p.Radosław Moskal. W ramach przeprowadzonych rozmów okazało się, że Hiszpanie bardzo chętnie na praktykę oprócz uczniów o specjalnościach technik: elektronik, informatyk i logistyk przyjmą uczniów o specjalności - technik elektryk. Ogromny niedobór specjalistów tej branży odczuwają firmy w całej Europie. Należy zaznaczyć, że od 2 lat w ofercie edukacyjnej Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Św. znajduje się właśnie kierunek - technik elektryk, który kiedyś był najbardziej prestiżowym kierunkiem w THM-ie.

« Leonardo 2008      Leonardo 2010 »