» Inne konkursy techniczne

Inne konkursy techniczne

• Konkurs "Eko Szkoła 2015"

• W czwartek 18 czerwca 2015 r. na Seminarium Dobrych Praktyk, w Hotelu Kameralnym w Kielcach, odbyło się podsumowanie projektu "PWP Mój nowy zawód w zielonej gospodarce". Wręczono również nagrody w Konkursie "Eko Szkoła", który został zrealizowany w ramach projektu. Praca uczniów z ZS3 pt. "Kolektor słoneczny z puszek aluminiowych" zdobyła II miejsce. Autorami pracy byli: Bartosz Kaczmarczyk, Jan Jareński, Michał Szczepański i Klaudia Szczygieł, zaś opiekunem mgr inż. Radosław Moskal. Uczniowie zdobyli nagrodę dla szkoły - Zestaw edukacyjny "ENERGIA WIATRU" (ok. 8000 zł), zaś dla siebie "wypasione" tablety.
     Więcej informacji..

• X Konkurs "Młody Wynalazca 2015"

• W X Konkursie "Młody Wynalazca 2015" organizowanym przez Fundację HALLER PRO INVENTIO we współpracy z Firmą EUROBUSINESS - HALLER, pod honorowym patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministra Gospodarki wyróżnienie za pracę "Opaska - Asystent Ratownika" otrzymali Emilian Ścibisz i Adrian Pikus. Wyniki Konkursu zostaną oficjalnie ogłoszone w piątek 26 czerwca o godzinie 18.00 w czasie Gali wręczenia nagród Międzynarodowych Targów Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG w Krakowie, w Sali Kameralnej ICE Kraków Congress Centre. Nagrodą jest prezentacja rozwiązań na Giełdzie Wynalazków 2016 (Warszawa, Centrum Nauki Kopernik, luty 2016 r.). Adrian i Emil, wraz z opiekunem naukowym mgr inż. Radosławem Moskalem otrzymali również propozycję od FSNT NOT zaprezentowania swojego rozwiązania na XI Międzynarodowych Targach Wynalazczości SIIF 2015, które odbędą się w Seulu - Korea Południowa w terminie 26-29.11.2015.

Adrian Pikus OIT 2014
    Adrian Pikus
    OIT 2014
    Emilian Ścibisz OIT 2014
    Emilian Ścibisz
    OIT 2014

• Konkurs elektrotechniczny 2008

• Czwarte równorzędne miejsce zajęły dwie prace naszych uczniów z klasy 2Te:
    1. "Inteligentny zamek elektroniczny" - autorzy: Mateusz Rusak, Wojtek Pożoga, Hubert Kasprzyk oraz
    2. "Sterowany energooszczędny system oświetleniowy" - autorzy: Tomasz Kaczor, Konrad Lewikowski.
    Organizatorami konkursu była firma Schneider Electric Polska wraz z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży. Uczniowie wykonali prace pod kierunkiem p. Roberta Wardy. Zobacz więcej..

Konkurs elektrotechniczny

• Ogólnopolski Konkurs Mechatroniczny 2005/2006

• W VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Mechatronicznego w Siedlcach Jakub Sobański i Jacek Szczepański zajęli 6 miejsce (etap centralny konkursu). Opiekunem uczniów był mgr inż. Radosław Moskal. Był to pierwszy udział naszej szkoły w tym turnieju. Zobacz pełną relację z konkursu.

Konkurs miał miejsce w Centrum Kształcenia Praktycznego w Siedlcach
    J. SOBAŃSKI i J. SZCZEPAŃSKI