» Archiwum 2008

Schneider Electric Polska / Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży

Konkurs elektrotechniczny

W marcu 2008r. dwie prace naszych uczniów zakwalifikowały się do drugiego etapu - finału tzw. "Konkursu elektrotechnicznego", którego organizatorami była firma Schneider Electric Polska wraz z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży. Uczniowie klasy 2Te, pod kierunkiem p. Roberta Wardy wykonali dwie prace:
1. "Inteligentny zamek elektroniczny" - autorzy: Mateusz Rusak, Wojtek Pożoga, Hubert Kasprzyk oraz
2. "Sterowany energooszczędny system oświetleniowy" - autorzy: Tomasz Kaczor, Konrad Lewikowski.
Prace te zajęły równorzędne 4 miejsce, spośród 9-ciu, które dostały się do finału. Uczestnicy zaprezentowali prace multimedialnie, jak również samodzielnie wykonane urządzenia. Obydwie prace uzyskały wyróżnienia i każda z nich została nagrodzona finansowo w kwocie po 500 zł. Uczniom oraz ich nauczycielom gratulujemy sukcesu.

Konkurs elektrotechniczny

1 października 2007r. Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz Schneider Electric Sp. z o.o. ogłosiły konkurs na projekt związany z:
# popularyzacją edukacji technicznej wśród młodzieży, w tym zwłaszcza kierunków elektrotechnicznych
# rozwijaniem zainteresowań technicznych wśród młodzieży, w tym w szczególności aspektów związanych z wykorzystaniem energii elektrycznej.

Aby wziąć udział w konkursie należało do 1 stycznia 2008r. wysłać samodzielnie zaprojektowany i wykonany projekt składający się z części praktycznej (zaprojektowany układ) oraz teoretycznej (opis wykonania i zastosowania układu) z następujących dziedzin:
# Alternatywne źródła pozyskiwania energii elektrycznej
# Oszczędność energii elektrycznej
# Urządzenia elektryczne codziennego użytku

Celem konkursu było:
# Przeciwdziałanie bezrobociu poprzez promowanie studiów technicznych na wydziałach elektrycznych.
# Złamanie stereotypu o studiowaniu kobiet na wydziałach technicznych i późniejszej pracy jako elektryk.
# Promocja alternatywnych źródeł pozyskiwania energii elektrycznej.
# Promowanie idei oszczędzania energii elektrycznej.