» Pracownie informatyczne

Pracownie informatyczne ZS3

Jako jedyna szkoła w regionie posiadamy aż 8 pracowni informatycznych pracujących w sieci lokalnej LAN z dostępem do internetu za pośrednictwem światłowodowu. Sieć jest zarządzana przez 5 serwerów Microsoft Windows 2003/2008. Wszyscy uczniowie odbywający zajęcia w pracowniach informatycznych posiadają własne konta na serwerach.

Ponadto w szkole można korzystać z 18 sal do nauczania przedmiotów ogólnokształcących, 10 pracowni specjalistycznych, biblioteki i czytelni, multimedialnego centrum informacji, sali gimnastycznej, sali teatralnej, kawiarenki szkolnej oraz siłowni.

Wszystkie sale lekcyjne szkoły posiadają dostęp do internetu za pośrednictwem symetrycznego łącza światłowodowego. W szkole dostępna jest także sieć wi-fi.

Pracownia informatyki s.401 - opiekun mgr inż. Zbigniew Kaleta

Pracownia informatyki s.401
PRACOWNIA INFORMATYKI s.401

Na stanie pracowni znajduje się 19 komputerów Firecom/Lenovo Intel Celeron G1610 2,6 GHz z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 Professional x64, serwer sieci LAN z systemem Microsoft Windows 2008R2, switch zarządzalny 10/100/1000 TP-Link oraz sprzęt multimedialny - laptop i projektor multimedialny. Zobacz archiwum pracowni 401..

Pracownia informatyki s.402 - opiekun mgr Robert Mysłek

Pracownia informatyki - sala 402
PRACOWNIA INFORMATYKI - SALA 402

Pracownia wyposażona jest w 12 komputerów Intel Pentium Dual-Core E5200 2,50GHz, RAM DDR2 2x1GB 800MHz, HDD SATA2 250GB oraz 8 komputerów klasy Pentium II/III. W pracowni odbywają zajęcia uczniowie klas o profilu technik informatyk, technik teleinformatyk oraz systemy i sieci komputerowe.

Pracownia informatyki s.403 - opiekun mgr inż. Witold Rogowski

Pracownia informatyki s.403
PRACOWNIA INFORMATYKI s.403

Na stanie pracowni znajduje się 16 stacji roboczych CPU Intel Core i-5-4460 3,2GHz, RAM: 8,00 GB DDR3 1600MHz, HDD Seagate 500 GB SATAIII 7200RPM, monitory LCD 17" Samsung, system operacyjny Windows7 PRO x64 oraz serwer DELL POWEREDGE 2800 oparty na Windows 2008R2 x64 (CPU Intel Xeon). Ponadto pracownia wyposażona jest w komputer przenośny Toshiba Satellite Pro, videoprojektor NEC, skaner HP, drukarkę laserową Samsung i przełącznik programowalny TP-Link TL-SL2428. Zobacz historię pracowni..

Pracownia informatyki s.404/405 - opiekun mgr inż. Dariusz Granat

Pracownia informatyki - sala 404
PRACOWNIA INFORMATYKI - SALA 404

Na stanie pracowni znajdują się 19 stacji roboczych Celeron 360 3,46GHz oraz serwer LAN oparty na SBS Windows 2003 (CPU Core2 Duo 1.8GHz E4300). Ponadto pracownia wyposażona jest w komputer przenośny laptop, videoprojektor, 2 skanery HP, 2 drukarki laserowe Samsung i przełącznik Linksys (48x10/100 + 4x1GB). Więcej..

Pracownia informatyki s.407 - opiekun mgr Jacek Grygiel

Pracownia informatyki - sala 407
PRACOWNIA INFORMATYKI - SALA 407

Pracownia wyposażona w 19 komputerów (CPU Intel Core Duo E2160 1.80GHz) z systemem Microsoft Windows Vista Business PL, serwer SBS Windows 2003 (Intel Core 2 Duo E4500 2.20GHz). Ponadto pracownia wyposażona jest w komputer przenośny Dell, videoprojektor Benq, skaner HP, drukarkę laserową HP LaserJet oraz przełącznik (10/100MB+1GB). Więcej..

Pracownia informatyki s.410 - opiekun mgr Janusz Zieliński

Pracownia informatyki - sala 410
PRACOWNIA INFORMATYKI - SALA 410

Na stanie pracowni znajduje się 19 stacji roboczych Celeron 360 3,46GHz oraz serwer LAN oparty na SBS Windows 2003 (CPU Core2 Duo 1.8GHz E4300). Ponadto pracownia wyposażona jest w komputer przenośny laptop, videoprojektor, skaner HP, drukarkę laserową Samsung i przełącznik Linksys (48x10/100 + 4x1GB). Więcej..

Pracownia informatyki s.215 - opiekun mgr inż. Marcin Królikowski

Pracownia informatyki - sala 215
PRACOWNIA INFORMATYKI - SALA 215

Na stanie pracowni znajduje się 15 stacji roboczych CPU AMD Sempron 3000. W pracowni odbywają się zajęcia z przedmiotów informatycznych i teleinformatycznych.

Pracownia informatyki s.119 - opiekun mgr inż. Mariusz Gołąbek

Pracownia wyposażona jest w 14 zestawów komputerowych, ploter formatu A1, urządzenie wielofunkcyjne skaner/kopiarka, projektor multimedialny oraz oprogramowanie: CorelDRAW Graphics Suite X7, Autodesk Desing Academy, MS Office 2013.

Pracownia informatyki - sala 119
PRACOWNIA INFORMATYKI - SALA 119

Na pracowni odbywają się zajęcia z przedmiotów informatycznych oraz z zakresu obsługi programów do sterowania obrabiarek numerycznych.

Czego uczymy w pracowniach informatycznych:

### Przedmioty ###

• Informatyka - zakres podstawowy
  • Informatyka - zakres rozszerzony
  • Systemy operacyjne
  • Oprogramowanie biurowe
  • Urządzenia techniki komputerowej
  • Diagnostyka i naprawa urządzeń techniki komputerowej
  • Sieci komputerowe
  • Projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych
  • Witryny i aplikacje internetowe
  • Programowanie aplikacji internetowych
  • Administracja sieciowymi systemami operacyjnymi
  • Multimedia i grafika komputerowa
  • Systemy baz danych
Pracownia informatyki s.401
PRACOWNIA INFORMATYKI

### Zagadnienia ###

• budowa i diagnostyka komputera PC i urządzeń peryferyjnych (drukarki, skanery, itp.)
  • instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych Windows i Linux
  • obsługa edytorów tekstów i arkuszy kalkulacyjnych (MS Word, MS Excel)
  • wykorzystanie aplikacji systemu Linux
  • projektowanie relacyjnych baz danych (MS Access)
  • programowanie baz danych w języku SQL
  • programowanie w językach Turbo Pascal, Borland Delphi, C++, Java
  • projektowanie i konfigurowanie sieci komputerowych LAN
  • budowa i zasada działania urządzeń sieciowych (router, switch, hub, itp.)
  • administrowanie lokalnymi sieciami komputerowymi LAN
  • instalacja i konfiguracja sieciowych systemów operacyjnych Linux, Novell NetWare i Microsoft Windows Server
  • projektowanie serwisów www w języku PHP z obsługą MySQL
  • projektowanie animacji komputerowych (Flash Pro)