» Osiągnięcia sportowe uczniów ZS3

Osiągnięcia sportowe 2012-2013

« Osiągnięcia 2011-2012      Osiągnięcia 2013-2014 »

2012/2013
  • Tomasz Soboń wystartował w I Półmaratonie Radomskiego Czerwca '76, który odbył się w niedzielę 23 czerwca 2013 r. Tomek zajął 102 miejsce w klasyfikacji generalnej z czasem - 1:32:59 oraz 5-e miejsce w kategorii wiekowej M-18. W zawodach wzięło udział 848 uczestników.
  • Reprezentant Akweduktu Kielce Kacper Kwiecień uplasował się na 48 miejscu podczas mistrzostw Europy Juniorów w triathlonie, rozegranych w tureckiej Alanyi. To jego pierwszy start w tak prestiżowej imprezie.
    - Mistrzostwa rozgrywane były na dystansie 750 m pływania, 20 km jazda na rowerze i 5 km bieg. Kacper zajął 48 miejsce na 80 startujących. Zdobył cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje. Dużo stracił zwłaszcza w biegu, ale muszę przyznać, że pogoda była okrutna. Zawodnicy startowali o godzinie 12, przy temperaturze powyżej 30 stopni Celsjusza - przyznał trener Grzegorz Kożuchowski, który był z Kacprem na mistrzostwach i trzema innymi zawodnikami z Polski jako szkoleniowiec kadry Polski. Najlepszy z Polaków uplasował się na 42 miejscu. Kacper Kwiecień przygotowuje się teraz do kolejnych startów w Pucharze Europy.

• W czeskim Brnie odbyły się zawody Puchary Europy juniorów w triathlonie. W silnie obsadzonych zawodach dobrze zaprezentował się Kacper Kwiecień z klasy III technik elektronik Zespołu Szkół Nr 3 w Ostrowcu. Kacper zajął 11 miejsce na dystansie 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km bieg. Ten dobry start zaowocował powołaniem Kacpra na mistrzostwa Europy juniorów, które 15 czerwca odbędą się w tureckiej Antalyi.
  • 25.05.2013 odbyła się impreza biegowa w ramach akcji "Polska Biega 2013". W biegach uczestniczyło siedmioro uczniów naszej szkoły: Michał Bojara, Aleksandra Cichocka, Milena Chudziak, Grzegorz Masłowski, Sebastian Kurek oraz Wioletta Wielgus. Wystartowali oni w biegu głównym, na dystansie 3000 m (bez klasyfikacji).
     Więcej..

• Przemysław Sułkowski (kl. 4 Tia) wywalczył wicemistrzostwo Polski w kickboxing'u w formule pointfighting - 79 kg senior, zdobył srebrny medal na Pucharze Europy w formule pointfighting - 74 kg senior oraz zajął 5 miejsce na Mistrzostwach Świata w formule pointfighting - 74 kg junior.
     Więcej..

• 27 kwietnia 2013 r. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, już po raz trzeci, odbyły się Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie. Kacper Kwiecień, uczeń klasy 3 Te ZS nr 3 (THM'u), zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w kategorii junior starszy.
     Więcej..

• W dniu 18.04.2013 r. odbył się Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Ostrowieckiego. Drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce i Puchar Starosty.
     Więcej..

• W dniu 11.04.2013r. w Bałtowie odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało 16-tu uczniów podzielonych na dwie drużyny. Pierwszy zespół w składzie: Kacper Kwiecień, Tomasz Cieślik, Tomasz Soboń, Artur Barański, Mateusz Wiącek, Tomasz Loranty, Mariusz Jaskólski, Dawid Adamczyk z 18 punktami zajęła 1 miejsce oraz zdobyła tytuł Mistrza Województwa Świętokrzyskiego. Opiekunem był mgr Igor Paluch.
     Więcej..
  • W dniu 16 marca 2013r., w budynku Powiatowego Centrum Sportowego w Staszowie odbyły się Wojewódzkie Zimowe Igrzyska LZS. W igrzyskach naszą szkołę dumnie reprezentowali: Katarzyna Gąsior i Szymon Cygan, startowali w tej samej dyscyplinie sportowej - tenisie stołowym. W igrzyskach brali udział zawodnicy z całego województwa. Nasza uczennica Katarzyna Gąsior wywalczyła 3 miejsce w kategorii kobiet, Szymon Cygan zajął miejsce od 9 do 12 w kategorii mężczyzn.
     Więcej..

• W X edycji Biegu Ulicznego o Grand Prix MOSiR Kielce wzięło udział ponad 600 zawodników, którzy przyjechali do Kielc z całego województwa. Na starcie stanęli reprezentanci Ostrowca Świętokrzyskiego, Pińczowa, Oleszna, Buska-Zdroju i in. Naszą szkołę reprezentował Kacper Kwiecień uczeń klasy III Te startujący w biegu głównym na dystansie 5600 m. Zajął on bardzo dobre 6-e miejsce na 42 startujących zawodników.
     Więcej..

• W dniu 3 marca 2013 r., w Radomiu, odbył się VI Bieg Kazików. Sześcioro uczniów reprezentowało barwy Zespołu Szkół nr 3 (THM): Tomasz Soboń, Michał Bojara, Grzegorz Masłowski, Sebastian Kurek, Paulina Marszałek, Tomasz Cieślik.
     Czytaj dalej..

• W dniach 8-9 stycznia 2013 roku w sali gimnastycznej Liceum Ogólnokształcącego Nr II im. J. Chreptowicza w Ostrowcu Św. rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych. Do zawodów sportowych przystąpiły dwie drużyny z naszej szkoły. Pierwsza w składzie: Katarzyna Gąsior, Aleksandra Łuczkiewicz wywalczyła zaszczytne 1 miejsce. Druga drużyna w składzie: Karolina Sitarska, Sylwia Sławińska zajęła miejsce od 5 do 8. W turnieju brało udział 14 drużyn z całego powiatu. Opiekę nad zawodniczkami sprawował mgr Piotr Paluch.

• W znakomitej atmosferze odbyły się w Szydłowie 33 Międzynarodowe Uliczne Biegi Sylwestrowe. Dopisała dość nietypowa, jak na tę porę roku słoneczna pogoda, a na zawody przybyła kilkusetosobowa rzesza zawodników i zawodniczek, wśród nich trzyosobowa reprezentacja ZS nr 3. Chłopcy w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych zajęli następujące miejsca: 2-gie Kacper Kwiecień, 6-e Tomasz Cieślik oraz 11-e Tomasz Soboń. Opiekunem młodzieży był p. Igor Paluch.

• W dniu 30 grudnia 2012 roku w Hali Sportowo - Widowiskowej KSZO rozegrany został II Świąteczno - Noworoczny Indywidualny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora MOSiR w Ostrowcu Świętokrzyskim w kategorii Open. W turnieju wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Katarzyna Gąsior, która zajęła 2-gie miejsce oraz Karolina Sitarska, która wywalczyła miejsce 6. Opiekunem był mgr Piotr Paluch.

• W dniach 3-13 grudnia 2012r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Drużyna naszej szkoły wygrała wszystkie mecze w fazie grupowej i awansowała do fazy pucharowej, gdzie ostatecznie zajęła miejsce II. Opiekę sprawował mgr  Igor Paluch.
  • Prawie 400 osób wzięło udział w V Biegu Niepodległości. Zawodnicy przebiegli ulicami Kielc w celu upamiętnienia 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród uczestników była dwunastoosobowa drużyna naszej szkoły.
  • W dniu 11 października 2012 roku na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowinach odbyły się Świętokrzyskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Drużyna naszej szkoły zajęła 2-gie miejsce na 13-cie startujących zespołów. Opiekunem był mgr Igor Paluch.
  • W dniu 5 października 2012r. na terenie Miejskiego Ośrodka GUTWIN zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Ostrowieckiego w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna chłopców wywalczyła 1 miejsce oraz tytuł mistrza powiatu ostrowieckiego. Opiekę nad drużyną sprawował p. Igor Paluch.
  • W dniu 22.09.2012 w Starachowicach odbyły się ogólnopolskie zawody biegowe "Mania biegania". Naszą szkołę reprezentowało 10-ciu uczniów. Sześciu startowało na dystansie 1200 m (niestety poza konkursem, gdyż organizator nie przewidział konkurencji dla szkół ponadgimnazjalnych).