» Osiągnięcia informatyczne

Lata 2015 - 2019

"Każdy komputer warty jest tyle,
ile warty jest człowiek, który go obsługuje"

« 2010 - 2014      Projekty informatyczne »

• 2015

• - Absolwenci naszej szkoły z klasy technik informatyk, Adrian Pikus oraz Emilian Ścibisz, odnieśli kolejny sukces swoim projektem. "Opaska ratownika" podczas Salonu Innowacji "Brussels Innova" zdobyła złoty medal. Więcej informacji na ostrowiecka.pl.. oraz echodnia.eu.. Kolejny znaczący sukces odnieśli podczas Międzynarodowych Targów Wynalazczości w Seulu. Tym razem wywalczyli srebrny medal. Opiekunem naukowym uczniów był p. Radosław Moskal. Więcej informacji na ostrowiecka.pl..

- Finał największego w Europie Międzynarodowego Konkursu INFOMATRIX 2015, który odbywał się w stolicy Rumunii - Bukareszcie, w dniach od 14 do 18 maja, zgromadził 357 projektów w pięciu różnych kategoriach (programowanie, kontrola sprzętu, grafika komputerowa, krótki film i robotyka) z 51 krajów świata, m.in. z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Hong-Kongu, Meksyku, Turcji i z Polski. W edycji 2015 konkursu brązowe medale w kategorii "Hardware control" za projekt "Opaska - Asystent Ratownika" zdobyli Adrian Pikus i Emilian Ścibisz, absolwenci 2015 Zespołu Szkół nr 3 - THM. Gratulacje!!!
     Więcej informacji..

- W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym "Technologie Informatyczno-Komunikacyjne? - TAK!", którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI). W I etapie konkursu uczestniczyło prawie 30 tys. uczniów z całej Polski, w tym 21 z naszej szkoły. Do II etapu konkursu, a była to jego piąta edycja, zakwalifikował się Karol Ślusarz z klasy 2 Tia. Tym samym Karol znalazł się w gronie 200 uczniów zakwalifikowanych do dalszych zmagań turniejowych w kategorii szkoły ponadgimnazjalne. W II etapie Karol zajął 11 miejsce zdobywając 42 punkty - jedynie 2 punkty zabrakło, aby znaleźć się w finale konkursu. Organizatorem etapu szkolnego konkursu był nauczyciel przedmiotów informatycznych p. Zbigniew Kaleta.

- Dużym sukcesem naszych uczniów zakończył się I Konkurs Programowania C++ (środowisko Visual Studio Community 2013) zorganizowany w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. 21 marca 2015 r. w II etapie konkursu nasi uczniowie zajęli pierwsze dwa miejsca, kwalifikując się tym samym do finałowej piątki. Podczas finału 18 kwietnia 2015 r. nasi uczniowie powtórzyli wynik z II etapu wygrywając główne nagrody konkursowe:

1. miejsce - Przemysław Jedlikowski - kl. 3 Tib
    2. miejsce - Karol Ślusarz - kl. 2 Tia
     www.wsh.pl: Konkurs programowania - etap II..
     Więcej informacji..

- W finale Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015, który odbywał się w dniach 25 - 28 marca 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, wzięli udział dwaj uczniowie klasy 4 Tib Adrian Pikus i Emilian Ścibisz. Prezentowali pracę "Opaska - Asystent Ratownika". Komisja konkursowa oceniała 27 prac młodych naukowców. Adrian i Emil za swą pracę zdobyli wspaniałe wyróżnienie - będą reprezentować Polskę na INFOMATRIX 2015. - największym konkursie informatycznym w Europie (14-18 maja 2015 r.) w Bukareszcie w Rumunii. W ostatniej edycji swoje projekty prezentowało 175 zespołów z 32 państw - mówi p. Radosław Moskal. - opiekun naukowy młodych wynalazców.

Festiwal naukowy
    E(x)plory - 2015

Ogromny sukces uczniów
    THM-u w finale E(x)plory

- W ogólnopolskim konkursie "Energooszczędzanie na ekranie" drużyna naszej szkoły w składzie: Marcin Kotkowski, Kamil Szczerski, Jakub Żyła, Grzegorz Żurek i Ernest Dwojak otrzymała wyróżnienie. Uczniowie nagrali i zmontowali film pt. "Oszczędzam, bo przewiduję!" Organizatorem konkursu była firma Tauron, a opiekunem uczniów - p. Zbigniew Kaleta.

« 2010 - 2014      Projekty informatyczne »