Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2015


 
 

Międzynarodowy Konkurs INFOMATRIX
Brązowe medale dla uczniów THM


Finał największego w Europie Międzynarodowego Konkursu INFOMATRIX 2015, który odbywał się w stolicy Rumunii - Bukareszcie, w dniach od 14 do 18 maja, zgromadził 357 projektów w pięciu różnych kategoriach (programowanie, kontrola sprzętu, grafika komputerowa, krótki film i robotyka) z 51 krajów świata, m.in. z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Hong-Kongu, Meksyku, Turcji i z Polski.

Co roku projekty są oceniane podczas dwudniowego konkursu przez jury składające się m.in. z przedstawicieli instytucji naukowych oraz firm branży informatycznej, np. IBM. Jury przyznaje medale złote, srebrne, brązowe i dyplomy uczestnictwa. W ocenie projektów z programowania i kontroli sprzętu brane są pod uwagę innowacyjność, poziom nowatorstwa, wykonanie oraz możliwość praktycznego zastosowania.

W tegorocznej edycji konkursu brązowe medale w kategorii "Hardware control" za projekt "Opaska - Asystent Ratownika" zdobyli Adrian Pikus i Emilian Ścibisz, tegoroczni absolwenci Zespołu Szkół nr 3 - THM.

Oprócz tego Adrian reprezentował Polskę w drużynie piłki nożnej na Infomatrix Football Cup i wywalczył wraz z nią złoty medal.

Opiekunem naukowym młodych wynalazców jest mgr inż. Radosław Moskal, który niedawno otrzymał nominację do tytułu "Złoty Inżynier 2015" w ogólnopolskim plebiscycie organizowanym przez "Przegląd Techniczny".

Absolwenci THM-u zdobyli już kilka wyróżnień na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej: 3 miejsce w Polsce w VII Olimpiadzie Innowacji Technicznych w kategorii pomysł techniczny, specjalne wyróżnienie Prezesa NOT p. Ewy Mańkiewicz-Cudny w konkursie "Młody Innowator", brązowy medal na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2014 oraz wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie E(x)plory 2015.

Projekt "Opaska - Asystent Ratownika" zakłada dostarczenie kluczowych informacji o człowieku, gdy niezbędna jest pomoc w chwili zagrożenia jego zdrowia lub życia. Za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym ratownik może przystąpić do czynności w ciągu 0,8 sekundy. Oferowany sposób dostępu przez nośnik danych jest jednym z najszybszych w swej kategorii, przy zachowaniu niezależności od warunków atmosferycznych i telekomunikacyjnych.

 asystentratownika.com..





 
^ Do góry ^