» Archiwum 2007

Najsympatyczniejsza klasa 2007
Klasa III Zi (zarządzanie informacją) - matura 2007

Klasa III Zi z naszej szkoły otrzymała najwięcej głosów w plebiscycie "Echa Dnia" i tytuł Najsympatyczniejszej Klasy Maturalnej w powiecie ostrowieckim. Maturzyści twierdzą, że mieli pomysł na zwycięstwo...
Od początku trwania plebiscytu "Maturzyści" klasy maturalne z naszej szkoły znajdowały się jak nie na pierwszym miejscu, to w ścisłej czołówce najsympatyczniejszych klas - i w naszym powiecie, i w województwie. Podczas pierwszej edycji akcji nasi maturzyści znaleźli się na drugim miejscu w województwie świętokrzyskim. Przed rokiem tytuł najsympatyczniejszej klasy maturalnej w naszym powiecie zdobyła klasa IV Te/B (technik elektronik). Zespół Szkół nr 3 zatriumfował ponownie w tym roku.

Zwycięzcy plebiscytu Maturzyści 2007 Regionu Świętokrzyskiego (powiat ostrowiecki)

Kreatywni i nieco zwariowani

Wychowawczyni klasy III Zi Alicja Żuchowska i dyrektor szkoły Czesław Golis zgodnie twierdzą, że tej klasy właściwie nie sposób nie lubić. I na dowód przytaczają różne argumenty.
- Moja klasa jest ogromnie sympatyczna, wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte twarze tegorocznych maturzystów. Wiedziałam trzy lata temu, w której klasie objąć wychowawstwo... No, ale przecież jaka wychowawczyni, taka klasa... - śmieje się Alicja Żuchowska. I dodaje: - To bardzo kreatywni młodzi ludzie, z ogromem ciekawych pomysłów. Jestem przekonana, że na wiele ich stać, a ten tytuł jest jednym z dowodów tego. Jest zaszczytem, ale i mobilizacją do wytężonej pracy przed maturą - zaznacza surowszym już głosem pani profesor.
Czesław Golis, dyrektor ostrowieckiego Zespołu Szkół numer 3, nie kryje radości z kolejnego tytułu, jaki przypadł w udziale uczniom jego placówki.
- Staramy się tworzyć taką atmosferę w szkole, by była przyjazna dla uczniów, by uczniowie czuli się w tej szkole dobrze. Myślę, że nasze starania przynoszą efekty. Widać to także po kolejnych czołowych miejscach w plebiscytach "Maturzyści" - zaznacza dyrektor Golis. - I muszę powiedzieć, że w naszej szkole są same sympatyczne klasy, ale klasa III Zi jest wyjątkowo sympatyczna i nie dziwię się, że akurat właśnie ta klasa wygrała - podkreśla Czesław Golis.

Z największym potencjałem

Dyrektor ZS3 przyznaje, że w szkole jest kilka klas maturalnych, ale ponieważ trzeba było wybrać tę z największym potencjałem, wybrał właśnie III Zi. I zagłosował.
- Jak mogłem nie zagłosować na taką klasę? - mówi bez wahania. - I okazało się, że dobrze obstawiłem - nie kryje swojej radości dyektor Golis. - Trzeba też powiedzieć, że właśnie ta klasa godnie reprezentowała nas na stażu zagranicznym w ubiegłym roku w Berlinie. Młodzież poszerzała wiedzę w zakresie informatyki, a przy tej okazji nabierała "światowego" obycia - mówi z uśmiechem Czesław Golis.
Na III Zi głosowali koledzy, rodziny i bliscy, zmobilizowano także... kilka ostrowieckich parafii.
- Jak to zrobiliśmy, niech pozostanie naszą słodką tajemnicą. Może przekażemy ją za rok naszym młodszym kolegom. Ale to naprawdę była ostra mobilizacja - wyjaśnia Jakub Nguyen, uczeń najsympatyczniejszej klasy maturalnej powiatu ostrowieckiego.

Mobilizacja w parafiach

- Do udziału w plebiscycie zaangażowaliśmy całe rodziny, kolegów, znajomych. I nie ma co ukrywać, były też organizowane zrzutki na karty, żeby wysyłać SMS-y - przyznaje Karol Majcherowicz.
- Ale jesteśmy przekonani, że wiele osób, które lubią dobrą zabawę, zachęciło do głosowanie zabawne zdjęcie naszej klasy. W przygotowania zaangażowaliśmy całą szkołę, panie woźne użyczyły nam fartuchów i akcesoriów - mioteł, szufelek, wiaderek, za co serdecznie im dziękujemy - opowiada Jakub Nguyen.
- Wystąpiliśmy w fartuchach. Wszystko po to, by było zabawnie i aby to zdjęcie było dla nas wyjątkową pamiątką, a innych potrafiło rozbawić - mówi o męskiej części klasy Damian Iwan.
- A ja wisiałem na... kiju od szczotki, ledwo wytrzymałem. Otrzymałem taką rolę, bo jestem najmniejszy wzrostem, może najbardziej zabawny, często występuję w roli "maskotki klasowej" - żartuje Michał Szwajcer.
- My przebrałyśmy się w jakies śmieszne ciuszki, zrobiłyśmy zabawne fryzury. Przygotowania do tego zdjęcia trochę trwały, ale opłaciło się - mowi z radością Paulina Płeszka.

Będą świętować razem

- Wszystkich nas ogromnie cieszy ten tytuł - mówią zgodnie uczniowie klasy III Zi, najsympatyczniejszej w powiecie ostrowieckim. - Chcemy podziękować wszystkim, którzy oddali na nas swój głos i którzy nas wspierali. Chcemy podziękować i pozdrowić naszego kolegę, którego już nie ma z nami w klasie. Dziękujemy także wychowawczyni za wszystkie wysłane na nas SMS-y, bo jej wsparcie bardzo wiele dla nas znaczy - wyjaśniają młodzi ludzie.
- Ten tytuł i zwycięstwo to nasz wspólny sukces. Dlatego chcemy świętować go razem, całą klasą. To będzie ukoronowanie naszego sukcesu - zapowiadają uczennice klasy III Zi.

Uczniowie klasy 3Zi

1. Justyna Bęben