» Archiwum 2006

Najsympatyczniejsza klasa
Klasa IV Te/B (technik elektronik) - matura 2006

Wybraliśmy najsympatyczniejszą klasę tegorocznego plebiscytu "Maturzyści". Została nią klasa IV Te/B (technik elektronik) z Zespołu Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Zwycięzcy plebiscytu Maturzyści 2006 Regionu Świętokrzyskiego (powiat ostrowiecki)

Klasa IV Te/B z naszej szkoły została najsympatyczniejszą w powiecie ostrowieckim. Na drugim miejscu znalazła się klasa III F z III Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego. Klasy otrzymały najwięcej głosów w sms-owym głosowaniu w plebiscycie "Maturzyści" zorganizowanym przez redakcję "Echa Dnia". Najsympatyczniejsi maturzyści pojadą w nagrodę na mecz Kolportera Korony z Borussią Dortmund na nowym stadionie w Kielcach, laureaci drugiego miejsca na seans filmowy w kieleckim Kinopleksie. Wszyscy zgodnie twierdzą, że mieli pomysł na zwycięstwo...

Nie po raz pierwszy klasy z Zespołu Szkół nr 3, dawnego Technikum Hutniczo-Mechanicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, znajdują się w czołówce najsympatyczniejszych nie tylko w naszym powiecie, ale i województwie. Warto przypomnieć, że podczas pierwszej edycji naszej akcji "Maturzyści" uczniowie jednej z klas tej właśnie szkoły znaleźli się na drugim miejscu w województwie świętokrzyskim.

Chłopców, których nie sposób nie lubić

W tym roku w naszym powiecie laury najsympatyczniejszych wśród klas maturalnych przypadły chłopcom z klasy IV Te/B ze wspomnianego już Zespołu Szkół Nr 3 przy ulicy Sandomierskiej, niegdyś THM. Zapewne zasłużyli na to zwycięstwo, bo nauczyciele klasy, wychowawczyni Alicja Zielińska i dyrektor szkoły Czesław Golis zgodnie twierdzą, że tych chłopców nie sposób nie lubić.
- Ta klasa jest nie tylko miła i sympatyczna, co widać, ale i bardzo dobrze zorganizowana, i to w przeróżnych sytuacjach, dość zgrana. Muszę podkreślić, że uczniowie mojej klasy to wyjątkowe talenty, jeśli chodzi o przedmioty techniczne, na przykład jak trzeba naprawić komputer albo sprzęt rtv czy agd, to są w tym niezastąpieni - mówi o swoich podopiecznych Alicja Zielińska, wychowawczyni klasy IV Te/B.
- Jeden z uczniów. Piotr Nowicki, zajmuje czołowe miejsca w olimpiadach technicznych, matematycznych i ekologicznych na szczeblu województwa i kraju, dwa razy w konkursie przedmiotowym wygrał wycieczkę zagraniczną (Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur). Z kolei Konrad Słowik jeździ na zawody lekkoatletyczne, codziennie biega po 10 kilometrów i był 15 w mistrzostwach Polski w wieloboju. Chłopcy w ogóle udzielają się w sporcie i wolą pisać niż mówić, to umysły ścisłe - mówi z dumą o podopiecznych Alicja Zielińska. Siedmiu uczniów klasy po tym, jak dobrze wypadli w testach z wiedzy technicznej, zostało ostatnio zaproszonych na rozmowy w sprawie pracy do siedziby Procter&Gamble.
- Nie dziwi mnie, że to właśnie ta klasa została wybrana na najsympatyczniejszą

Chłopcy są wyjątkowi, ich naprawdę nie sposób nie lubić - podkreśla Czesław Golis, dyrektor ostrowieckiego Zespołu Szkół Nr 3.

Głosowali dyrektor, pielęgniarka i ksiądz

Oczywiście zwycięstwo w plebiscycie nie było dziełem przypadku również dlatego, że w żywiołową akcję i sms-owanie chłopcy włączyli wszystkich, od dyrektora Czesława Golisa i wychowawczyni Alicji Zielińskiej, po nauczycieli przedmiotów, kolegów ze szkoły, znajomych, rodziny.
- Wydrukowaliśmy zdjęcie naszej klasy, pan dyrektor pozwolił je powiesić w szkolnych gablotach, byliśmy też w kilku gimnazjach, pokazywaliśmy zdjęcia, prosiliśmy, by młodsi koledzy zagłosowali na nas - opowiadają uczniowie klasy IV Te/B, zwycięzcy w plebiscycie na najsympatyczniejszą klasę maturalną w naszym powiecie.
- Głosował na nas i pan dyrektor Czesław Golis, i nasza wspaniała wychowawczyni, i szkolna pielęgniarka Teresa Stachurska, a także nasz ksiądz Stanisław Turek. Chyba nie bez przyczyny, bo najlepsze oceny mamy właśnie z religii - wyjaśniają ze śmiechem.
- My wysyłaliśmy po 3-5 sms-ów, zależy ile kto miał na karcie. Ostatniego dnia głosowania to nawet zrzutkę na kartę zrobiliśmy, chyba pomogło - żartują chłopcy. Wychowawczyni i nauczyciel matematyki Alicja Zielińska przyznaje, że sama wysłała 15 sms-ów, nawet innych uczniów nakłaniała, żeby zagłosowali na jej klasę. -Chcieliśmy podziękować za pomoc naszej wychowawczyni i wszystkim profesorom, którzy pomogli nam w zdobywaniu głosów, to dla nas było bardzo ważne - podkreślają uczniowie najsympatyczniejszej klasy IV Te/B z ostrowieckiego Zespołu Szkół nr 3. Zwycięzcy w nagrodę pojadą na mecz Kolportera Korony Kielce z Borussią Dortmund, który odbędzie się na nowym stadionie w Kielcach.

Zobacz klasową stronę internetową klasy IV Te/B.

Klasa 4 Teb - technik elektronik - matura 2006r. - zobacz skrót strony www