» Archiwum 2007

Festiwal Programu LLP - Kielce 2007

« Leonardo-index      Festiwal LLP 2009 »

"Leonardo da Vinci uzależnia pozytywnie - nie próbuj się leczyć" - pod takim hasłem w dniu 15 listopada 2007r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Festiwal Programu LLP - uczenie się przez całe życie zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Fundację Rozwoju Systemu Edukacji z Warszawy.

Zespół Szkół nr 3 ze względu na realizowane projekty: Leonardo da Vinci i eTwinning był jednym z wystawców festiwalu. Naszą szkołę reprezentowali: Pan Piotr Leśniewski - wicedyrektor ZS3, Pani Mariola Leśniewska - koordynator projektów Leonardo da Vinci, Pani Julita Pastuszko - koordynator projektu eTwinning oraz uczniowie: Ilona Łyżwa z klasy 2 ZK - uczestniczka projektu eTwinning i Rafał Bogdański z klasy 4 Tea - uczestnik projektu Leonardo da Vinci.

Oficjalnego otwarcia Festiwalu LLP dokonali: Świętokrzyski Kurator Oświaty - Pan Janusz Skibiński, Koordynator Wojewódzki Programu LLP - Pan Maciej Długosz oraz Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli - Pan Jacek Wołowiec. Pani Anna Atłas - Dyrektor Agencji Narodowej Programu Leonardo da Vinci przybliżyła zebranym zasady działania fundacji, a Pan Kieran Quigley - Dyrektor Generalny Northview Training & Development LTD z Irlandii omówił organizację praktyk zagranicznych. Podczas festiwalu wręczone zostały tytuły Ambasadora Comeniusa oraz odbyły się występy artystyczne młodzieży z Wojewódzkiego Domu Kultury.

W ramach festiwalu zorganizowane były dwa seminaria poświęcone projektom Leonardo da Vinci oraz eTwinning. Przedstawiciele organizatorów docenili naszą szkołę, jako przodującą w województwie pod względem ilość beneficjentów, którzy mogli skorzystać z wyjazdów na zagraniczne praktyki.

« Leonardo-index      Festiwal LLP 2009 »