» Program e-Twinning 2009

II edycja programu eTwinning w ZS3

e-Twinning e-Twinning

# Informacje o programie

W roku szkolnym 2008/09 ZS3 przystąpił, wraz ze szkołą z Węgier, do realizacji projektu Logistik Worteruch w ramach programu e-Twinning. Projekt ma na celu stworzenie słownika oraz translatora polsko-niemiecko-węgierskiego umieszczonego na stronie internetowej wykonanej przez uczniów naszej szkoły. Dzięki tworzeniu tego projektu nasi uczniowie mogą rozszerzyć znajomość języka niemieckiego, nawiązać kontakt z innymi uczniami z zagranicy, poznać ich kulturę, język i obyczaje. Ponadto nasi uczniowie mogą poszerzyć wiadomości techniczne w zakresie zastosowań nowoczesnych technologii informatycznych (strona www została wykonana w programie Adobe Flash CS3/CS4). Językiem obowiązującym projektu jest język niemiecki.

# Skład naszej drużyny - III.2009r.

• Zespół techniczny (strona www): Sebastian Zugaj, Grzegorz Wziątek, Rafał Stępień, Paweł Szmytke, Emil Szczych (kl.2Tia)
  • Zespół odpowiedzialny za słownik: Michał Sala, Paweł Łasisz, Arek Jabłoński, Karolina Kasińska, Aneta Wójcik (kl.3Tl)
  • Koordynatorzy: p.Katarzyna Pastuszka (j. niemiecki), p.Dariusz Granat (informatyka)
Skład naszej drużyny - III.2009r.

# Strona internetowa projektu

Strona www projektu e-Twinning 2009