» II Turniej Wiedzy Informatycznej 2004

II Turniej Wiedzy Informatycznej - 2004

Organizator - Zespół Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św.
Honorowy Patronat - Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Sponsorzy:

# firma komputerowa CPKomputery - ul. Siennieńska 1, ul. Jana Pawła II 81e.
# Telekomunikacja Polska S.A.
# Wydawnictwo Szkolne PWN

21 kwietnia 2004 r. w Zespole Szkół Nr 3 odbył się II Turniej Wiedzy Informatycznej dla Gimnazjalistów o puchar Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. Organizatorami konkursu byli: mgr inż. Zbigniew Kaleta, mgr inż. Marcin Farys, mgr inż. Dariusz Granat, mgr Jacek Grygiel - wszyscy są nauczycielami przedmiotów informatycznych.

Gimnazjaliści zmagali się z Word'em i Excel'em
ZMAGANIA Z WORD'EM I EXCEL'EM

W konkursie wystartowało 15 dwuosobowych drużyn wyłonionych w eliminacjach szkolnych spośród uczniów klas III gimnazjów nie tylko ostrowieckich ale również z Brzóstowy, Krynek, Tarłowa, Bodzechowa i Szewny. Tak liczny udział młodzieży gimnazjalnej spowodował, że konkurs odbywał się w trzech pracowniach komputerowych ZS Nr3. Komisja konkursowa w składzie: mgr inż. Dariusz Granat - przewodniczący, mgr inż. Marcin Farys, mgr Jacek Grygiel po wnikliwej analizie prac konkursowych wytypowała zwycięskie drużyny.

Zwycięska drużyna wraz z opiekunem oraz sponsorem (CPKomputery)
ZWYCIĘSKA DRUŻYNA II TWI

Pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Ogólnokształcących w Tarłowie w składzie: Paweł Konwa i Paweł Bartochowski pod opieką Jerzego Drozdowskiego. Główną nagrodą był puchar przechodni ufundowany przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięska szkoła zatrzyma puchar na własność, jeśli i w przyszłorocznym konkursie zajmie pierwsze miejsce. Puchar przekazał na ręce opiekuna drużyny Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim mgr Maciej Kuszewski. Ponadto gimnazjaliści otrzymali telefony ufundowane przez Telekomunikację Polską S.A., książki i encyklopedie multimedialne ufundowane przez Wydawnictwa Szkolne PWN oraz bon rzeczowy o wartości 100 zł do realizacji w sklepie komputerowym sponsora - firmie CPKOMPUTERY - ul. Rynek 15 w Ostrowcu Św.

Naczelnik WEKKFiT wręcza puchar laureatom II TWI
WRĘCZENIE PUCHARU LAUREATOM II TWI

Zwycięskie drużyny odbierają nagrody ufundowane przez sponsorów
ZWYCIĘSKIE DRUŻYNY ODBIERAJĄ NAGRODY

Drugie miejsce zajeła drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum w Bodzechowie w składzie: Łukasz Kaczyński i Damian Wiśnios pod opieką Elżbiety Frańczak. Gimnazjaliści zostali nagrodzeni kalkulatorami ufundowanymi przez Telekomunikację Polską S.A., otrzymali również książki i encyklopedie multimedialne ufundowane przez Wydawnictwa Szkolne PWN. Trzecie miejsce zajeła drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum w Szewnie w składzie: Robert Pożoga i Konrad Matyjasek pod opieką Eulalli Jedlikowskiej. Nagrodą były funkcjonalne torby podróżne, książki i encyklopedie multimedialne. Ponadto organizatorzy postanowili przyznać wyróżnienie drużynie z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Ostrowcu Św., które reprezentowali Paweł Sławek i Grzegorz Jedynak pod opieką Mirosławy Kordos-Grygiel. Została ona nagrodzona encyklopediami multimedialnymi.

W czasie, gdy młodzież gimnazjalna przeżywała konkursowe emocje opiekunowie drużyn oraz inni zainteresowani nauczyciele uczestniczyli w spotkaniach przygotowanych przez sponsorów. Przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej S.A. zorganizowali prezentację możliwości uzyskania szybkiego dostępu do Internetu za pomocą Neostrady. Czynny był również punkt informacyjny obsługiwany przez pracownika TPSA. Dzięki fachowemu przygotowaniu prezentera wielu nauczycieli uzyskało rzeczową i wyczerpującą odpowiedź na swoje pytania.

Prezentację Linux'a przeprowadzili pracownicy CPKomputery
PREZENTACJA LINUX'a Z CPKOMPUTERY

Pracownicy firmy komputerowej CPKOMPUTERY zaprezentowali pokaz pracowni komputerowej opartej na systemie LINUX. Należy zaznaczyć, że system LINUX jest darmowy, umożliwia stworzenie sieci komputerowej z dostępem do Internetu i jest coraz bardziej popularny nie tylko jako system operacyjny dla komputerów domowych, ale również dla komputerów firmowych i szkolnych. Można było również zapoznać się z ofertą Wydawnictw Szkolnych PWN.
Organizatorzy pragną podziękować za wsparcie sponsorom: firmie komputerowej CPKOMPUTERY Ostrowiec Św. ul. Rynek 15 reprezentowanej przez właściciela Pana Włodzimierza Religa, Telekomunikacji Polskiej S.A. reprezentowanej przez kierownika Telepunktu w Ostrowcu Św. Pana Wojciecha Kowalskiego, Wydawnictwom Szkolnym PWN reprezentowanym przez Pana Michała Baziuka. Osobne podziękowania kierujemy pod adresem redakcji Gazety Ostrowieckiej za objęcie patronatu medialnego nad konkursem.