» Festiwal naukowy E(x)plory

Festiwal naukowy E(x)plory

• 2014/2015

• W finale Festiwalu Naukowego E(x)plory 2015, który odbywał się w dniach 25 - 28 marca 2015 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, wzięli udział dwaj uczniowie klasy 4 Tib Adrian Pikus i Emilian Ścibisz. Prezentowali pracę "Opaska - Asystent Ratownika". Komisja konkursowa oceniała 27 prac młodych naukowców. Adrian i Emil za swą pracę zdobyli wspaniałe wyróżnienie - będą reprezentować Polskę na INFOMATRIX 2015. - największym konkursie informatycznym w Europie (14-18 maja 2015 r.) w Bukareszcie w Rumunii. W ostatniej edycji swoje projekty prezentowało 175 zespołów z 32 państw - mówi p. Radosław Moskal. - opiekun naukowy młodych wynalazców.
     asystentratownika.com..

W regionalnym Festiwalu Naukowym E(x)plory 2015, który odbył się 30 stycznia w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin wzięli udział dwaj uczniowie naszej szkoły Adrian Pikus i Emilian Ścibisz wraz z opiekunem mgr inż. Radosławem Moskalem. Prezentowali pracę - Opaska "Asystent Ratownika". Komisja konkursowa oceniała 28 prac młodych naukowców. Spośród nich wyłoniła 6 prac, które wezmą udział w finale Festiwalu E(x)plory 2015 w Gdyni, w terminie 25-28.03.2015 r. Wśród finalistów znalazła się praca uczniów naszego technikum. Należy przypomnieć, że uczniowie zdobyli już kilka wyróżnień na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej: 3 miejsce w kraju w Olimpiadzie Innowacji Technicznych w kategorii pomysł techniczny, specjalne wyróżnienie Prezesa NOT w konkursie "Młody Innowator" oraz brązowy medal na IWIS, która odbyła się w październiku 2014 r. w Warszawie.

• 2013/2014

• Podczas REGIONALNEGO FESTIWALU NAUKOWEGO E(X)PLORY, który miał miejsce 31 stycznia 2014 r. na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach trzech uczniów z naszej szkoły prezentowało swoje prace:
    1. "Model silnika odrzutowego - Rolot" - autor Ernest Dwojak (kl. 1 Tm), opiekun p. Radosław Moskal,
    2. "Prosty, tani, dwupasmowy krótkofalarski odbiornik z bezpośrednią przemianą częstotliwości" - autorzy Piotr Moroń (kl. 3 Tet) i Damian Kaczmarzyk (kl. 3 Tm), opiekunowie: p. Michał Gajewski, p. Radosław Moskal.

Więcej informacji..
     Festiwal naukowy na UJK w Kielcach..
     Informacje o projekcie E(x)plory..
     Informacje o uczestnikach projektu E(x)plory..