» Archiwum 2010

Podsumowanie szkoleń informatycznych ECDL
Czas trwania projektu: 1.02.2009 - 31.01.2010

Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych

"Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (ECDL) szansą na lepszy start zawodowy uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowieckiego" - pod takim hasłem w naszym technikum odbywały się zajęcia dodatkowe z informatyki, których celem było uzyskanie certyfikatu ECDL. Projekt został przygotowany przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 11.02.2010r. w auli ZS3 miało miejsce uroczyste podsumowanie i wręczenie certyfikatów ECDL.

Głównym celem projektu było podniesienie jakości i atrakcyjności szkolnictwa zawodowego w oczach młodych ludzi. Udział w projekcie wzięli uczniowie klas II i III naszej szkoły oraz innych szkół średnich z powiatu ostrowieckiego. Wśród dziesięciu 16-osobowych grup w całym powiecie - w naszej szkole utworzono aż 5 grup ćwiczeniowych.

Na uroczystym podsumowaniu uczniowie otrzymali nie tylko Międzynarodowe Certyfikaty ECDL oraz zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu informatycznego, ale także listy referencyjne od Starosty Powiatowego. Dodatkowo dwanaście wyróżniających się osób zostało nagrodzonych gadżetami związanymi z informatyką. Wśród tej grupy aż 11 uczniów pochodziło z naszej szkoły: Ewelina Buchmiet, Dorota Konarska, Łukasz Bąbel, Karol Mruk, Paweł Szmytke, Karol Czechowski, Michał Rybak, Konrad Klusek, Karol Orzechowski, Konrad Szczygieł oraz Dawid Czaja. Gratulujemy.

Jak podkreślił wicestarosta p.Andrzej Kryj, certyfikat, jaki mieli okazję zdobyć uczniowie, honorowany jest w ponad 140 krajach. Uczestnictwo w projekcie wzbogaciło wiedzę i umiejętności młodych ludzi, ale przede wszystkim podniosło ich wartość na rynku pracy. Wicestarosta pogratulował kursantom, pracownikom starostwa i nauczycielom.

Dodatkowo nasza szkoła, jako uczestnik projektu, została wzbogacona w wartościowy sprzęt informatyczny: urządzenie wielofunkcyjne, rzutnik multimedialny oraz laptop. Zobacz relację ze szkoleń ECDL..