» Archiwum 2011

Zadecydowało losowanie
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

W dniu 30 września 2011r. miały miejsce w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Prawo wyboru mieli uczniowie zamieszkujący na terenie naszego miasta (201 uprawnionych). Przebieg głosowania nadzorowała komisja wyborcza w składzie:

Patrycja Zapalska - 3 Tl - przewodnicząca,
Mateusz Nalewajek - 2 Tl - zastępca,
Julita Chlebna - 2 Tl,
Emil Czupryński - 2 Tib
Tomasz Loranty - 3 Tib
.

W głosowaniu uczniowie uprawnieni do głosowania mieli wybrać dwóch spośród czterech zgłoszonych wcześniej kandydatów. Frekwencja wyniosła 50,25% (głosowało 101 uczniów). Na poszczególnych kandydatów oddano następującą liczbę ważnych głosów:

Rogala Gabriel Konrad - 3 Tib - 30
Roślicki Jakub - 2  Tl - 30
Salwierz Aleksandra Henryka - 2 Tib - 30
Wojciechowski Kamil Paweł - 3 Tet - 23

W związku z tym, że głosowanie nie wyłoniło dwóch osób do Rady, komisja wyborcza przeprowadziła losowanie, w którym uczestniczyły trzy osoby z największą liczbą głosów. Dzięki szczęśliwemu losowi naszą szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego będą reprezentować: Rogala Gabriel i Salwierz Aleksandra. Gratulujemy!
Koordynatorem przedsięwzięcia był opiekun samorządu uczniowskiego - p. Rafał Gieras.