» Archiwum 2004

Dzień Otwarty Telekomunikacji Polskiej S.A.
16 grudnia 2004r. - pracownia internetowa s.401

Edukacja z internetem TP

16 grudnia 2004r. w Zespole Szkół Nr 3 w Ostrowcu Św. miał miejsce Dzień Otwarty Telekomunikacji Polskiej S.A. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom młodzieży nowymi technologiami teleinformatycznymi nauczyciele przedmiotów informatycznych mgr Jacek Grygiel, mgr inż. Zbigniew Kaleta, mgr inż. Dariusz Granat, mgr inż. Marcin Farys w porozumieniu z dyrektorem szkoły mgr Czesławem Golisem zaprosili do szkoły przedstawicieli Telekomunikacji Polskiej S.A., którzy przybliżyli młodzieży problematykę sieci rozległych, dostępu do Internetu oraz ofertę TP S.A.

Prezentację multimedialną przedstawił pan Piotr Korus

Na terenie szkoły otwarto stoisko firmowe prowadzone przez pracowników Telepunktu w Ostrowcu Św, gdzie wszyscy zainteresowani mogli otrzymać komplet materiałów informacyjnych. Ponadto pracownicy Telekomunikacji przeprowadzili serię prezentacji dla młodzieży w sali komputerowej podczas których omawiano nowe oferty firmy i dostępne technologie teleinformatyczne wykorzystując dostęp do sieci Internet uzyskany za pomocą Neostrady zamontowanej w szkole. Szkoła posiada dwa stałe łącza zbudowane w oparciu o tę usługę Telekomunikacji. Oferta Telekomunikacji Polskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży licznie odwiedzającej firmowe stoisko oraz czynnie uczestniczącej w prezentacjach.

Obecnie Telekomunikacja Polska oferuje bardzo dobrą Promocję Świąteczną w której Neostradę dostaje się już za złotówkę oraz można korzystać do 3 miesięcy płacąc abonament tylko 1 zł za miesiąc. Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z ofertą Telepunktu w Ostrowcu Św., który dodatkowo posiada w sprzedaży najnowsze telefony komórkowe w ofercie Jedna Idea. Dużym zainteresowaniem cieszyły się katalogi telefonów stacjonarnych bezprzewodowych, również dostępnych w Telepunkcie. Ciekawym urozmaiceniem prezentacji były konkursy zorganizowane dla uczniów, podczas których można było wygrać liczne drobne upominki w postaci firmowych koszulek i długopisów.

Nie jest to pierwsza impreza zorganizowana w naszej szkole we współpracy z TP S.A. Telepunkt w Ostrowcu Św. mieszczącym się przy ul. Rynek 10. W przeszłości Telekomunikacja wsparła organizowane w naszej szkole konkursy informatyczne i organizatorzy liczą, że tak dobrze rozwijająca się współpraca będzie kontynuowana w przyszłości dla dobra przede wszystkim młodzieży, która jak wiadomo powszechnie interesuje się nowoczesną techniką informatyczną.

Organizatorzy serdecznie dziękują kierownikowi Telepunktu w naszym mieście Panu Wojciechowi Kowalskiemu za życzliwości i profesjonalny nadzór nad merytoryczną stroną imprezy oraz Koordynatorowi Grupy Kapitałowej Telekomunikacji Polskiej w Obszarze w Kielcach Pan Piotrowi Korusowi, za prowadzenie prezentacji multimedialnych. W dobie wolnego rynku udzielanie pomocy i dofinansowanie imprez i konkursów szkolnych przez firmy jest cenną inicjatywą, która może zaowocować w przyszłość dla dobra szkoły i firmy.