» Archiwum 2013

Targi Edukacyjne "Giełda zawodów"
WSBiP Ostrowiec Św. 30-31 stycznia 2013 r.

W dniach 30 i 31 stycznia 2013 r. w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. odbyły się Targi Edukacyjne pod hasłem: "Giełda zawodów", skierowane do młodzieży klas trzecich gimnazjów.

Na targach swoją ofertę edukacyjną przedstawiło 11 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu ostrowieckiego. Wzięło w nich udział ponad 900 gimnazjalistów z terenu Ostrowca i okolic.

Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów. Ich zadaniem było zaprezentowanie ZS3 z jak najlepszej strony i rozreklamowanie oferowanych przez nas kierunków kształcenia.

Młodzież gimnazjalna miała możliwość wysłuchania przedstawicieli wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, którzy zachęcali uczniów do wyboru danej placówki.

Naszą szkołę zachwalał i polecał gimnazjalistom dyrektor Czesław Golis, przedstawiając prezentację multimedialną wykonaną przez wicedyrektora Piotra Leśniewskiego.

Po spotkaniach w auli WSBiP gimnazjaliści oglądali stoiska przygotowane przez poszczególne szkoły. Nad organizacją naszego czuwali: wicedyrektor Tomasz Łodej oraz pedagog Elżbieta Włodarczyk. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Przyciągało nie tylko kolorowymi folderami o szkole, interesującymi pokazami, ale również pomarańczowymi koszulkami z logo szkoły, w które ubrani byli nasi uczniowie. Była to doskonała wizualna identyfikacja naszych uczniów, wyróżniająca ich spośród reprezentantów pozostałych szkół.

Uczniowie ZS3 zapoznali swoich młodszych kolegów z ciekawymi doświadczeniami, specjalistycznymi urządzeniami i reklamującymi szkołę prezentacjami - wszystko po to, by zachęcić gimnazjalistów do wyboru Zespołu Szkół nr 3. Czy im się to udało okaże się w czerwcu, podczas kolejnego naboru do klas pierwszych.