» Archiwum 2013

Stypendia Starosty Ostrowieckiego 2013
Aula ZS3 - 25 czerwca 2013 r.

25 czerwca 2013 r. w auli naszej szkoły miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów Starosty Ostrowieckiego. Na uroczystość zostali zaproszeni laureaci olimpiad szczebla centralnego ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego oraz ich nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

• Katarzyna Strzyż - finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, w etapie okręgowym olimpiady zdobyła drugi wynik w Polsce - uzyskała stypendium starosty w kategorii dydaktycznej
  • Kacper Kwiecień - zdobył m.in. II miejsce na Świętokrzyskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych biegach Przełajowych, w X edycji Biegu Ulicznego o Grand Prix MOSIR Kielce w biegu głównym na dystansie 5600 m był szósty na 42 startujących w kategorii seniorów, zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w Crossduathlonie w kategorii junior starszy, był dziewiąty podczas Puchar Europy Juniorów w Triathlonie. Kacper uzyskał stypendium starosty w kategorii sportowej.
  • Paulina Grelewska, Paulina Tracz, Patrycja Zapalska, Tomasz Bucior, Paweł Burcy, Łukasz Gajek, Rafał Połetek - finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej
  • Piotr Sala - finalista Olimpiady Wiedzy technicznej
  • Piotr Żebrowski, Rafał Adamczyk, Paweł Krawiec, Paweł Karbowniczek - finaliści Olimpiady Innowacji Technicznej

Tegoroczni finaliści olimpiad przedmiotowych zdobyli 13 indeksów na wyższe uczelnie.

Uczniów przygotowali do olimpiad nauczyciele: p. Alicja Żuchowska (OL), p. Elżbieta Mendyk (OIT), p. Radosław Moskal (OWT, OIT), p. Mirosław Adamczyk (OIT), p. Witold Staszewski (OIT), p. Igor Paluch (zawody sportowe) oraz p. Piotr Paluch (zawody sportowe).

www.echodnia.eu: Stypendia starosty ostrowieckiego rozdane po raz dziesiąty..
 www.powiat.ostrowiecki.eu: X Gala Stypendystów Starosty Ostrowieckiego..