» Archiwum 2006

Wycieczka klasowa do sejmu
20 marca 2006r.

W dniu 20 marca 2006r. 40 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce przedmiotowej do Warszawy w ramach zajęć z przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie. Organizatorami wycieczki byli: Alicja Żuchowska, Piotr Leśniewski, Rafał Gieras i Janusz Zieliński.

Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili między innymi: Muzeum Wojska Polskiego, Giełdę Papierów Wartościowych i Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W muzeum dużym zainteresowaniem uczniów cieszył się ciężki sprzęt bojowy. Niestety nie udało się go uruchomić.

Na giełdzie złapali "byka za rogi" inwestując sporą kasę. Duże wrażenie na uczniach zrobił nowoczesny, skomputeryzowany budynek giełdy.

W sejmie mieli okazję poznać słynną salę kolumnową, w której "przymierzali się" do foteli posłów pracujących w komisjach śledczych. Na chwilę zasiedli w ławach senackich, zwiedzili kuluary sejmu i główną salę sejmową. Mieli lekcję na temat historii parlamentaryzmu i obecnego funkcjonowania władzy ustawodawczej.

Dzień pełen wrażeń spędzony w stolicy zakończył się spacerem w Łazienkach Królewskich.