Dzisiaj jest .
 
» Archiwum 2006


 

Procter & Gamble w ZS3

Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszego technikum na testach w zakładzie produkcyjnym znanej amerykańskiej firmy kosmetycznej Procter & Gamble. Oceniono ich najwyżej z grona uczniów szkól technicznych z Radomia, Warszawy i Ostrowca. Wszystko wskazuje, że kilku lub kilkunastu młodych techników może liczyć w przyszłości na pracę w charakterze średniego dozoru technicznego w jednym z kilkunastu zakładów tej firmy na całym świecie.

W listopadzie 2005r. do naszej szkoły przyjechali przedstawiciele Procter & Gamble i spotkali się z młodzieżą klas o kierunku elektronicznym i elektrycznym, zainteresowanych pracą. Po testach i rozmowach 21 uczniów technikum wraz z nauczycielami zaproszono do zakładu P&G do Warszawy.

Spotkanie z przedstawicielami koncernu Procter & Gamble
SPOTKANIE Z FIRMĄ PROCTER & GAMBLE

- Przedstawiciele firmy zapewnili uczniom autokar, przygotowali doskonały obiad, słodycze, napoje, a nawet upominki. Świadczy to o tym, jaką dużą wagę przywiązują zachodnie firmy do pozyskania wysoko kwalifikowanych pracowników - mówi Michał Gajewski, nauczyciel przedmiotów elektronicznych w ZS Nr 3 w Ostrowcu.

W Warszawie nasi uczniowie zwiedzili zakład i zapoznali się z technologią produkcji. Później gospodarze przedstawili im - w formie zadania - problemy techniczne, które pojawiają się w produkcji. Uczniów podzielono za grupy. Każdy z zespołów miał przygotować projekt techniczny, umożliwiający wyeliminowanie kłopotów technicznych. W nowoczesnych zakładach produkcja jest zautomatyzowana i niewielka awaria powoduje zatrzymanie linii i ogromne straty. Stąd najważniejszą kwestią jest zapewnienie ciągłości produkcji. Niektóre zaproponowane przez młodzież rozwiązania, podobno, zaskoczyły gospodarzy pomysłowością. Część z nich zapewne znajdzie zastosowanie w produkcji.

Profesor Gajewski z laureatami OWT
PROFESOR GAJEWSKI Z LAUREATAMI OWT

Po tej wizycie do technikum znów przyjechali przedstawiciele amerykańskiej firmy, by przeprowadzić kolejny etap rekrutacji. Każdy uczeń, który przeszedł przez poprzednie sito, musiał napisać test z mechaniki i elektroniki oraz przejść indywidualne rozmowy.

- Pytania testowe dotyczyły zastosowanych w zakładzie firmy rozwiązań technicznych oraz pracy niektórych zespołów urządzeń - mówi Grzegorz Kocjan z klasy 4Ta (technik elektronik).

Trzej inni kandydaci do pracy w amerykańskiej firmie: Paweł Matuszczak, Paweł Baka i Piotr Kita byli na rozmowach przed Grzegorzem.

Uczniowie klasy o profilu technik elektronik - matura 2006
UCZNIOWIE KLASY O PROFILU TECHNIK ELEKTRONIK - MATURA 2006

- Z tego, co wywnioskowaliśmy, oferta wydaje się atrakcyjna ze względu na ciekawą pracę i możliwości rozwoju zawodowego. Przedstawiciele Procter & Gamble prowadzą w Polsce nabór nie tylko do krajowych zakładów, ale także do zakładów w Europie Zachodniej, Ameryce i Japonii. Na pewno będzie to propozycja warta przemyślenia, tym bardziej, że istnieje możliwość pracy w zakładzie w Polsce i równoczesnego studiowania na kierunku zaocznym wyższej uczelni technicznej.

Procter&Gamble jest jedną z największych organizacji gospodarczych na świecie. Znajduje się na 10. miejscu listy największych firm amerykańskich i na 30. na świecie. Posiada 60 fabryk na wszystkich kontynentach i zatrudnia blisko 100 tys. pracowników. P&G powstał w 1837 roku, wtedy to producent świec Wiliam Procter i wytwórca mydła James Gamble połączyli siły i założyli małą firmę.

 
^ Do góry ^