» Archiwum 2013

Wizyta dzieci z Przedszkola nr 7

Na zaproszenie dyrektora Czesława Golisa oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych, kolejny raz w murach Zespołu Szkół nr 3 czyli popularnego THM-u, gościły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 7 ze swoimi nauczycielkami - wicedyrektor Jolantą Żak i Jolantą Bellon.

Dzieci uczestniczące w wycieczce to 5 i 6-latki z grupy V. Niektóre z nich uczęszczają do przedszkola już 4 lata. Dzieci, a szczególnie chłopcy przejawiają duże zainteresowania techniką. Tworzą swoje pierwsze konstrukcje, montują obwody elektryczne, potrafią zbudować wiatrak i prowadzą doświadczenia w kąciku przyrody. To dzieci bardzo twórcze i aktywne w przyswajaniu nowych wiadomości.

Przedszkolaki zwiedziły gabinet dyrektora, pokój nauczycielski, sekretariat, aulę oraz kilka pracowni technicznych. Bardzo dobrze w rolę przedszkolanek wcielili się p. Zbigniew Kaleta i p. Radosław Moskal, prezentując swoje pracownie. Dzieci z wypiekami na twarzy obserwowały działanie układów mechatronicznych znajdujących się w pracowni automatyki i robotyki. Furorę wśród najmłodszych zrobił inteligentny odkurzacz Roomba 560, który p. Radkowi podarował absolwent - Sebastian Mazurkiewicz (USA, Floryda).

Na zakończenie wizyty przedszkolaki otrzymały drobne prezenty od instytucji współpracujących od lat z ZS3: Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, Świętokrzyskiego Banku Żywności oraz Instytutu Energetyki Odnawialnej.

Należy wspomnieć, że zarówno Publiczne Przedszkole nr 7 jak i Zespół Szkół nr 3 uzyskały zaszczytny tytuł "Szkoła Odkrywców Talentów" przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej.