» Archiwum 2013

Najlepsi znawcy Pienin...
Ostrowieckie Dni Ziemi 2013

Tegoroczne ostrowieckie Dni Ziemi przygotowane przez Miejskie Centrum Kultury poświęcone były najciekawszym przyrodniczym, kulturalnym i turystycznym walorom oraz atrakcjom Pienińskiego Parku Narodowego.

8 maja odbył się konkurs wiedzy o Pieninach skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ostrowieckiego. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Zgłosiła się rekordowa liczba uczestników - aż 109 uczniów, w tym 36 z gimnazjów i 73 ze szkół ponadgimnazjalnych. Nasza szkoła wytypowała do konkursu 5 uczniów - wszystkich z klas o profilu mechatronicznym. Miło nam donieść, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdystansowaliśmy nawet najlepsze licea.

I miejsce zajął Piotr Krysa z klasy 1 technik mechatronik, na miejscu drugim uplasował się Mateusz Bialucha z klasy 3 technik mechatronik, trzecia była Kinga Lasota z III LO im. Broniewskiego. Przyznano również 10 wyróżnień, wśród których nie zabrakło naszych uczniów. Otrzymali je: Krystian Soboń z klasy 3 Tm i Marcin Kończewski z klasy 1 Tm.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste rozdanie nagród miało miejsce w piątek 10 maja w Galerii Fotografii MCK, przy okazji otwarcia wernisażu wystaw: fotografii Macieja Szajowskiego "W Pieninach", malarstwa na szkle Anny Madei ze Szczawnicy oraz haftu Krystyny Walosik z Krościenka. Wernisażom towarzyszył występ kapeli ludowej Jana Kubika z Krościenka.

Naszym uczniom wręczono ciekawe nagrody i dyplomy ufundowane przez MCK. Dodatkowo laureat konkursu - Piotr Krysa otrzymał od przedstawiciela Urzędu Miasta i Gminy w Szczawnicy nagrodę specjalną: weekendowy pobyt w Szczawnicy dla dwóch osób.

Ogromne gratulacje dla laureatów. Do konkursu przygotowała uczniów p. Renata Kowalska.