» Archiwum 2005

Akcja Honorowego Krwiodawstwa
18.11.2005r. - aula Zespołu Szkół Nr 3

18 listopada 2005r. w auli Zespołu Szkół Nr 3 miała miejsce Akcja Honorowego Krwiodawstwa. Uczniowie ze wszystkich ostrowieckich szkół średnich oddali honorowo ok. 35 litrów krwi. Pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Krwiodawstwa w Kielcach byli mile zaskoczeni postawą ostrowieckiej młodzieży. Nie sądzili bowiem, że na dobrowolną akcję przyjdzie grubo ponad 100 chętnych, a krew odda 77 dziewcząt i chłopców.

Jeśli ktoś nie wierzy w młodzież, to szybko musi zmienić zdanie. Po raz kolejny w ostatnich dniach uczniowie ostrowieskich szkół udowadniają, że nie żyją wyłącznie własnymi sprawami, reagują na potrzeby innych i bardzo aktywnie włączają się we wszystkie akcje charytatywne i społeczne.

W auli dawnego THM-u, gdzie przygotowano "polowy" punkt oddawania krwi, było bardzo tłoczno, krew oddawały całe klasy.

- W tym roku, we wrześniu część naszych uczniów wzięła udział w rejonowej akcji krwiodawstwa na Krzemionkach i właśnie większość z nich po odczekaniu koniecznych 2 miesięcy, oddała krew po raz kolejny. Dołączyły do nich osoby, które czyniły to po raz pierwszy i to nie tylko chłopcy, ale także dziewczęta (głównie z klas drugich i trzecich liceum). Byłam tym faktem bardzo podbudowana - pokreśla p. Anna Rogowska - opiekunka szkolnego koła PCK w ZS3. Pracownice Centrum Krwiodawstwa w Kielcach pobrały krew od 31 osób z naszej szkoły. Każda z nich oddała 450 mililitrów krwi, co w sumie dało 14 litrów krwi. W piątek przyszła również młodzież z innych szkół, m. in. dziewczyny z IV LO w Ostrowcu Św.

- Jestem bardzo zadowolony, ale to bardzo zadowolony z akcji - mówi Zygmunt Tobiasz z ZM PCK w Ostrowcu Św. W sumie młodzież z ZS3, I LO, II LO, IV LO i ZS2 oddała w sumie aż 35 litrów krwi. W tym tygodniu przedstawiciele Centrum Krwiodawstwa w Kielcach dzwonili do nas z podziękowaniami.

Wielu uczniów klas drugich i trzecich dawnego THM oddaje krew od dawna. Michał Kajzer, Marcin Świątek czy Agata Sławińska uratowali już niejedno życie. Ale w piątek 18 listopada niektórzy uczestniczyli po raz pierwszy i tej grupie młodzieży należą się szczególne słowa uznania.